Skocz do zawartości

Dziwny dzwięk silnika na luzie


Gość mariusz1415

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariusz1415

Kolor świec po trasie.

post-53564-0-34690600-1519071018_thumb.jpg

Dziś zdjąłem pasek wielorowkowy i stuki nadal były czyli albo głowica albo te sworznie na tłokach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 416
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zbyt uboga mieszanka - za jasne świece są.

Stuki to mogą być sworznie tłoków - spalanie stukowe. LPG źle wyregulowane może powodować takie efekty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość mariusz1415

Instalacja lpg wyregulowana.

Silnik nadal stukał... astra jest na kolejnej gwarancyjnej wymianie silnika to jest 4 silnik w tym pierwszy był mój.

Ci sprzedawcy co mam od nich silnik mówią że chyba zrezygnują ze sprzedaży tych silników z14xep bo nie jestem pierwszy co ma takie kłopoty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech oni nie ściemniają tylko zabiorą się za remonty a nie kupią w cenie złomowej ,umyją i popchną .


A sprawdziłeś czy na każdym są inne numery seryjne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz1415

Nie numerów nie sprawdzałem ale poznaczyłem se na każdym elemencie silnika tak że się oni nie kapną a ja wiem gdzie co było.

Edytowane przez mariusz1415

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz1415

Dziś odebrałem auto z kolejnym sinikiem i żadne stuki nie występują ale auto słabo przyspiesza taka mułowata jazda...jak podłączyłem OBDII to podczas jazdy jedynie co zauważyłem to po przycisnięciu na gaz pokazuje otwarcie przepustnicy i jak lekko naciskam to tak do 45% pokazuje wmiare ok ale jak sie bardziej przycisnie to od razu pokazuje 100% i czuć jakby się dławił powietrzem

Co to może być?

Tam gdzie odebrałem auto się nie dodzwoniłem bo już było zamknięte i nie wiem co to może być.

A zapomniałem dodać że na zapłonie jak naviskam na pedał gazu to pokazuje ładnie jk procentowo rośnie otwarcie az do 100%,a na wolnych obrotach pokazuje 0,4 albo 0% a jak wcisne dużo na gaz to pokazuje 4%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie OBD2 ?

Program?

 

Przecież gdy deptasz po gazie to się musi otwierać przepustnica.

Jak by auto przyspieszało inaczej?

Na jałowych przygazówki sa bez obciązenia.

Podczas jazdy jest obciązenie samochodu i inna reakcja.

 

Ja ponawiam radę abyś podjechał do Arka aby ci porządnie zdiagnozował silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz1415

Ale wiem jak to pokazywało przedtem a jak teraz .

Do 100km/h idzie ciężko i do 120 sie rozpedzi a jak lekka goreczka to zaraz zwalnia.

Wiem że przepustnica się musi otwierać ale jak nacisne na 1/3 to pokazuje juz otwarcie 100% a przedtem pokazywało prawidłowo.

Przy ruszaniu jak bym chciał ostro ruszyć to czuć jak zamula go

Z piskiem opon nie ruszysz bo próbowałem przydusza go odrazu.

Edytowane przez mariusz1415

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności