Skocz do zawartości

i nastał koniec zafirze:(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam.

szła jak koń i zdechła:(

 

jezdziłem zafirką 3 miechy,bez zarzutów az wczoraj zgasiłem po jeżdzie i juz wiecej nie odpaliła:(((

kilka diagnoz wydanych po opowiedziach telefonicznych .raz ze padło sterowianie pompy innym razem ze ona cała.koszt naprawy (w ciemno) od 1300 do 3500pln!:lol:

załamka

 

i co zrobic???

holowanie do warsztatu opla(zaprzyjaznionego) i diagnoza:

zdechł moduł sterujacy pompą wtryskową.

mozna naprawic sam moduł bez gwarancji ,ze za jakis czas bliżej nieokreslony bedzie powtórka z wczoraj a byc moze jeszcze gorzej.

albo regeneracja pompy,wymiana modułu strowania,mycie kolektorów,itd itp.

ma byc ok ale za 3000pln.

tragedia

poprzednim monaczem jezdzilem prawi 3 lata i ani razu nie byl holowany i nie prosiłem zeby odpalił:(

chyba opel bedzie marką niemiło przeze mnie wspominaną:mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyba opel bedzie marką niemiło przeze mnie wspominaną:(

Wydaje mi sie ze nie tylko przez ciebie! .Jesteś nie pierwszy i nie ostatni któremu padla pompa!! Poczytaj tematy to się przekonasz!! Jednak i tak jestes wygranym !! bo nie posiadasz pompy dwu wtykowej a ta kosztuje 12tyś ++ wgranie programów montaż to okolo 15-17 tys. :mrgreen: Więc pomyśl o tych którzy jeżdżą z taką pompą! :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Koledzy, te pompy są technicznie niedopracowane i prawdopodobienstwo uszkodzenia nowego sterownika jest identyczne jak uszkodzenie sterownika naprawianego. Zajmuję się tym od kilku lat i niestety nic się z tym nie zrobi. osobiście sugerował bym naprawę gdyż wychodzi taniej.

 

co do kwestii sterownika na 2 wtyczki, to również je naprawiamy i wychodzi duuuużo taniej niż nowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam

do kolegi damkoza.

rozumiem ze mowisz o naprawie samego sterownika.mi równiez to zaproponowanoa za 1200pln.

a ile u Ciebie to kosztuje???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam mam takie pytanko te awrie pomp wtryskowych wystepują w konkretnych silnikach 2.0lub2.2 czy we wszystkich bo jest ich kilka o różnej mocy i jeszcze jedno czy czesto zdarzaja sie nieszczelnosci miedzy przewodami a wtryskami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zesto zdarzaja sie nieszczelnosci miedzy przewodami a wtryskami

mariuszekf, Nie zbyt precyzyjnie to sformułowałeś . Ale postatram się to ci przybliżyć! Między przewodem wysokiego cisnienia a wtryskiwaczem jest nakrętka!! .Jak sie ją zle przykręci to oczywiście zasysa powietrze. Ale tobie widocznie chodzi o przewody powrotu paliwa z wtryskiwaczy do pompy i jest to przewód gumowy przekrój fi 3,2 1m.bieżący i trzy plastikowe trójniki które łączą powrót w całośc!! I tu najczęściej nam sie zapowietrza układ ""sparciała guma pęknięcie tego trójnika !! czasami zle założony ! to jest powód!! Ale juz na koniec najgorsze zapowietrzanie następuje poprzez uszczelniacze wtrysków !! Tak zwane trawersy ,kosztowna naprawa i jeszcze dodatkowo dostaje nam sie olej silnikowy do baku i poprzez filtr już rozrzedzony z powrotem do pompy i ja uszkadza!! W Niemczech wymieniają te uszczelnienia co 60tys. i jest to normą!! U nas jak ktoś zauważy w filtrze paliwa to sie zastanawia jak on tam sie dostał!! ??? Jezeli chodzi o pompy to najtrwalsza to 17d. inne sa juz na sterownikach a to samo w sobie jest awaryjne!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

Jezeli chodzi o pompy to najtrwalsza to 17d

ale w Astrze G czy F ??? bo nie jestem pewien czy te same silniki byly monotwane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w Astrze G czy F :) bo nie jestem pewien czy te same silniki byly monotwane

Dotyczy to obu wersji chociaż są dwa modele różniące się od siebie!! ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności