Skocz do zawartości

i nastał koniec zafirze:(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

) Musze znalesc jakas przekrojowke zeby zobaczyc:)

Nr 1 to jest ten tzw. trawers [jarzmo] zamieszczone na twojej fotografii !. Z powodu tego trawersa musimy podnosić wałek rozrządu , bo pod nim znajduje się uszczelka odpowiedzialna za wszystkie zapowietrzenia -olej w paliwie !

http://img108.imageshack.us/my.php?image=przekrojglowicywx4.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki BRZOZA - o to wlasnie mi chodzilo. Choc mam jeszcze pare problemow. 1. czy ta sruba co dokreca jarzmo (z lewej strony "jedynki") musi byc dokrecona bo u mnie wydawalo sie ze sa luzne. A teraz 2 problem to skoro mam pocace sie przewody nr 3 to oznacza ze albo wezyk przelewowy puszcza albo sruby dokrecajace rurki od pompy sa juz wykonczone. Tak jak pisalem pali dobrze ale mam dosc tego "pocącego" sie miejsca.

jeszcze raz dzieki brzoza.

ps masz fajne ksiazki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. czy ta sruba co dokreca jarzmo (z lewej strony "jedynki") musi byc dokrecona bo u mnie wydawalo sie ze sa luzne. A teraz 2 probl

Odp.1 Te śruby powinny być przykręcone prawidłowo! .Czyli juz dobrze nie pamiętam- 8N.m Pod tym trawersem sa uszczelnienia! Jedno na trawersie typ.oring. i na wtryskiwaczu! Taka typ.manrzeta Wielkości obrączki! Najczęściej to powód tych wężyków, po prostu parcieje guma i sie zapowietrza :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!Czytam wszystkie informacje na forum i aż głowa mnie boli!:wink:

Kupiłem Zafirę parę miechów temu i już siadł zawór regulacji ciśnienia!!

A teraz słyszę o awariach pomp!!!

Ja mam Zafirę 2.0 dti z 2001roku.

Może ktoś wie jaką ja mam pompę:D

Tą dobrą czy złą:(

Z góry dzięki za odpowiedz!!

Pozdrawiam!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!Czytam wszystkie informacje na forum i aż głowa mnie boli!:mrgreen:

Kupiłem Zafirę parę miechów temu i już siadł zawór regulacji ciśnienia!!

A teraz słyszę o awariach pomp!!!

Ja mam Zafirę 2.0 dti z 2001roku.

Może ktoś wie jaką ja mam pompę:piwo:

Tą dobrą czy złą:?:

Z góry dzięki za odpowiedz!!

Pozdrawiam!!!

Masz psg5 czyli ta która się psuje, jakby co mam namiary na gościa co mi w vectrze robił, cana 400 jakby kogoś interesował tel to PW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Czytam wszystkie informacje na forum i aż głowa mnie boli!:?:

Kupiłem Zafirę parę miechów temu i już siadł zawór regulacji ciśnienia!!

A teraz słyszę o awariach pomp!!!

Ja mam Zafirę 2.0 dti z 2001roku.

Może ktoś wie jaką ja mam pompę:piwo:

Tą dobrą czy złą:piwo:

Z góry dzięki za odpowiedz!!

Pozdrawiam!!!

Masz psg5 czyli ta która się psuje, jakby co mam namiary na gościa co mi w vectrze robił, cena 400 jakby kogoś interesował tel to PW.

Eeee... z tą awaryjnością to tak nie strasz. Pompa VP44 które mamy zamontowane w naszych 2.0 DTH nie są aż tak awaryjne jak wszyscy piszą. Samochodów z tym silnikiem( Astry, zafiry itp)w Polsce jeździ, a ze 20 tyś. z czego 70 % ma już kręcone liczniki o ok 100 tyś lub więcej. Osób piszących o uszkodzonej pompie widziałem może z 150-200 ( użytkownicy) więc nie jest to jakaś masakra. Ja bym się nie przejmował. Pompa powinna starczyć na jakieś 400 tyś km. pod warunkiem że licznik nie kręcony :mrgreen: Pełna regeneracja to max 3 tyś. , sam tranzystor to max 500 zł.

Generalnie działa zasada jak dbamy tak mamy...szczególnie dotyczy ona diesli.

 

P.S Wg. mnie masz tą dobrą , bo ta zła ma dwa wtyki i jej regeneracja kosztuje w ciort kasy. Pompy do astry 1,7 też lecą a są inne niż nasze. W VW Turan lecą koła dwumasowe średnio co 50 tys km i co? Każde auto ma elementy które się psują.

Plusem Zafiry i Astry to to że masz masę części używanych.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności