Skocz do zawartości

i nastał koniec zafirze:(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

, że montowane były w silnikach 2,2 i rocznikach 2003r

Zgadza sie!! W tych rocznikach . A problemu z rozszyfrowaniem chyba nikt nie ma! . Bo to widać nawet przy słabym wzroku!

1 to pompa dwu wtykowa Wchodzą do niej dwie wtyki z jednej i drogiej strony..Dołączona grafika

 

2 to pompa jedno wtykowa tylko jedna wtyczka. http://img139.imageshack.us/img139/576/0cffafe554cf1f70medzx7.jpg

Jest różnica czy nie ma?? Są to pompy bosch VP44 z tym ze pierwsza ma sterownik pompy i sterownik silnika sama w sobie!! . Druga sterownik silnika Czyli ecu w nadkolu!! :P;p

 

Proszę się nie sugerowac że pompa nr 2 ma koło pasowe !! .Silniki 20dti dtl i 2,2 dth są na łańcuszkach rozrządu .. A pompa jest zamieszczona tylko na porównanie wtyczki!! i nic więcej.

http://photos03.allegro.pl/photos/oryginal/382/95/66/382956642

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

pompy z 2 wtyczkami montowane były w autach po 2003 roku, w polsce naprawą tych pomp zajmują się chyba tylko 2 warsztaty, między innymi ja :P więcej info w dziale oferty i rabaty dla użytkowników portalu ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki brzoza na szczęście mam tą na dole

zomol, Ja spotykam sie z tak uradowanymi włąścicielami tych pomp. Jedna grupa to ci co nie maja tej pompy i do nich należysz :P Druga to ci co juz udało im sie naprawić tą pompę . .Tylko ze nie w ASO opel. ;p:lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No tak - tylko ze jedna jest na lancuchu a druga na pasku? Czyli zycie pompy jest teoretycznie przewidziane pewnie do 400-500 tys przebiegu :P teoretycznie:) na pewno montowana jest w 2.0 DTI rok 2004 - ja mam taka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam 2004 2.0 dti i już mam taką ''fajną'' pompe.brzoza masz racje co do mojego braku wiedzy na temat tych pomp,ale chciałem miec takie auto jak zafira ze względu na rodzine itd.Szkoda tylko że wiedza przyszła tak późno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

miros34 - i byc moze bedziesz zadowolony z tego samochodu i tej pompy. Nikt nie da Ci gwarancji ze ona padnie jaki i nie padnie. Zycze powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Normalnie czytając ten temat można zwątpić ;) Zapala się lampka (w głowie :D ) czy dobrze zrobiłeś kupując Opla w dieslu :):lol: A ja mam nadal wątpliwości, którą pompę wsadzili do mojego samochodu. Niby brzoza wszystko ładnie opisał i sfotografował, ale gdy pompa jest zamocowana na motorze nie widać tak dokładnie. Albo ja ślepy jestem :D albo nie kumaty. O co chodzi z tymi wtykami. Jakie to są wtyki? Elektryczne? Paliwowe? Jeśli patrzysz na silnik z góry to gdzie te wtyki ma być widać?

Jest różnica czy nie ma?? Są to pompy bosch VP44

A z tego to już nic nie zrozumiałem. W końcu są identyczne czy nie są? A jeśli są to dlaczego jedna jest bardziej awaryjna niż ta druga? Sorka, że być może to dla Was fachowców śmieszne i głupie pytania, ale dla mnie, zielonego w dieslu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zła pompa ma przewody elektyryczne wychodzące z lewej i prawej strony czarnej puszki na pompie rysunek 1(tak jak patrzysz). Ta pompa "dobra" ma tylko przewód wychodzący z prawej strony rys 2 i 3.

 

Pompę masz zaraz przy wentylatorze/chłodnicy, zdejmij osłonę plastikowa silnika to ją zobaczysz, na tym ostatnim zdjęciu dobrze widać puszke i z której strony idą przewody.

Z teko co zrozumiałem kolege Brzoze to montowali ją podkoniec 2002 i o ile się nie mylę w wiekszości w silnikach 2,2 DTI.

 

Pozzdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ooo teraz taaak :D Teraz Kali zrozumieć :) Jak łopatologicznie to i lepiej wchodzi :D:P Teraz to i ja się w tym thrillerze ;) przestałem aż tak bać :) Mam tę niby lepszą :lol:

Dzięki za wyjaśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności