Skocz do zawartości

i nastał koniec zafirze:(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

tak,w warszawce,

zaraz jade po odbiór ???

 

[ Dodano: Wto Cze 10, 2008 18:40 ]

i nie ma zafirkiiii :)

nie chce odpalic!!!nie może sie odpowietrzyć układ paliwowy.nic nie skutkuje.

odbiór znowu przeniesiony.na kiedy ???kto to wie!!!

miłej jazdy całej reszcie zafirowców ;/ ja mam teraz małego sparka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nareszcie odebrałem padline :wesoly:

koszt naprawy 3250pln.niezle co.

ale ponoć jest lepsza niz nowa!!!mam nadzieje.

 

jak rozponac ???jesli wiesz gdzie jest pompa to jaki kłopot ,zeby zobaczyć czy do niej wsadzona jest jedna wtyczka czy dwie???u mnie jest jedna długości ok 8-10cm.

nie wiem czy sa dwie krótsze czy tej samej długości bo innej nie widziałem.

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wybory między Zafirą dieslem a benzynką. Można przyjąć że między 1,8 benzyna a 2,0 diesel przy średnim spalaniu rożnica między nimi będzie koło 3 litrów na korzyść diesla. Czyli każde 100km będzie tańsze około 14-15zł. Na 1000 km będzie to 150zł a na 15tys km to 1500zł. Jeśłi ktoś robi więcej to ta różnica będzie jeszcze większa. To myślę że nawet jak raz na parę lat padnie turbo to i tak się opłaca mieć diesla !

Chciałbym zauważyć ,że miałbyś rację gdybym w swojej nie miał LPG wtedy to inaczej nieco wychodzi (aktualnie mój maksymalny koszt przejechania 100km to 28pln)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy to jest ta skrzynka, która u mnie moknie od nieszczelnosci na wtryskach?

Dołączona grafika

tu po lewej stronie?

Dołączona grafika

Panowie co to jest po lewej stronie na walku rozrzadu - jakas pompka wlasnie przecieka u mnie od spodu. Wymiana czy jakas uszczelka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak,w warszawce,

zaraz jade po odbiór :roll:

 

 

Ale gdzie dokladnie remontowales Zafke? Pytam na wypadek gdybym kiedys musial skorzystac? I czy polecasz tych fachowcow?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jednak i tak jestes wygranym !! bo nie posiadasz pompy dwu wtykowej a ta kosztuje 12tyś ++ wgranie programów montaż to okolo 15-17 tys. Więc pomyśl o tych którzy jeżdżą z taką pompą

Coć chyba nie do końca bo jak by było tak jak mówisz to nikt by nie kupował tych aut,zważając ze sprowadzane mają spore przebiegi.Np w aucie za 30 000 psuje sie częsc za 17 000.Te auta z góry zkazane były by na szrot.Ja sam się obawiam bo jak sie okazało to mam toką pompe w zafirce.Niech ktoś napisze czy jest tak jak mówi kolega brzoza czy może regeneruje się te pompy i sterowniki.przeciez tych aut jeździ sporo,ktoś może juz opracował metode ich naprawy.pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coć chyba nie do końca bo jak by było tak jak mówisz to nikt by nie kupował

miros34, kol. a jaki problem to sprawdzić ;p Zadzwoń do każdego serwisu boscha w kraju!! . Na mój koszt :lol: jak ci powiedzą że ją naprawią!!. i podaj adres na forum który to zakład ASO to robi!! :P:lol: A co do wiedzy !! To czy jak planowałęś zakup to wiedziałeś ze te pompy sa tak awaryjne?? NIE!! Bo dopiero można sie przekonać jak padnie!! Ale bądz dobrej mysli może jak ty będziesz miał z nia problemy to coś wymyslą z tym problemem. Juz pojawili sie oferenci naprawy ale transportować samochód z południa na północ !! to też koszty i przede wszystkim czas :lol:???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

brzoza a w jakich silnikach i rocznikach samochodów montowano te nieszczęsne pompy 2 wtyczkowe bo słyszałem, że montowane były w silnikach 2,2 i rocznikach 2003r ?

 

Mam zamiar moją zośkę 2.0 dti (2001r) wystawić na taxi i nie chciałbym żeby się okazało, że regeneracja pompy kosztuje prawie tyle co nowe auto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności