Skocz do zawartości

i nastał koniec zafirze:(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
brzoza ? A co myślisz o tych różnych uszlachetniaczach do paliwa? Używać, nie używać? Czyszczą wtryski i zacierają pompę? Smarują pompę i zapychają wtryski? Bo tak czytając Ciebie, to widzę, że powietrze zabija :) te pompy ;) A jak wydłużyć im życie na maxa:?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Miałem podejrzenie że u mnie padł sterownik pompy właśnie tej dwuwtyczkowej. Pojechałem na serwis ASO i powiedzieli że faktycznie nowa pompa to koszt razem około 14000. Jest jednak też takie wyjście ze dostarczę im sprawną używaną a oni ją zaprogramują i będzie działało . A to koszt około 800 zł . Więc razem by wyszło jakieś myślę 3000zł . To rozwiązanie ma wadę że nigdy nie wiadomo ile ta używana pociągnie .

Sam nie sprawdziłem tego na mojej zafirze bo się okazało że pompa u mnie okazała się sprawna.

 

Proponuje więc nie demonizować , nie trzeba wywalać tych kilkunastu tysięcy na naprawę pompy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza ? A co myślisz o tych różnych uszlachetniaczach do paliwa? Używać, nie używać? Czyszczą wtryski i

Rudy, kol. Ja leję co 10tyś czarne STP. Dolewam również do ON co zbiornik 100gr. oleju Mixol. Spotykam sie z różnymi dawkami tego oleju na innych forach!! o,5l. na zbiornik itp. Ja uważam ze tyle wystarczy. Natomiast najczętszy powód zatarcia i spalenie tego sterownika to po prostu niewiedza posiadacza tej pompy! Ciąganie na hol , i kręcenie rozrusznikiem do rozładowania akumulatora! I złej jakości paliwo. Konkretnie w tych silnikach!Opla . Bo t e pompy sa w innych modelach i mają sie dobrze!! A powód tych zapowietrzeń to rozwiązania konstruktorów !! konkretnie zasilania tej pompy i wtryskiwaczy!! :)

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wielkie dzięki brzoza

Naprawdę konkretnie i rzeczowo! Tak lubię. Nie ma żadnych niedomówień.

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam Jest dwuch fachowcow w Polsce co naprawiaja te pompy.Jak oni to robia dowiesz sie jak znimi pogadasz. Koszt naprawy 3500 zł .Jeden z nich jest w n/w linku nie odradzam bo nie korzystalem z jego usług ale rozmawialem z nim. Powiem tylko tyle że gdybym chciał Zafcie sprzedac to posłał bym mu pompe . Po namyslie , wnikliwym,długim poszukiwaniu kupiłem pompe nową za 6500 .Moze i duzo ale mysle ze pewniej i z 2 letnią gwarancją.Traz czekam na odbiór auta .Co do porad "Brzozy" słuszne uwagi wiem już czemu moją szlag trafił przestroga na przyszłośc. Brzoza jesli jeszcze coś wiecej wiesz podziel sie wiedzą .Naprawdę jest to przydatne .

http://www.allegro.pl/item404499107_naprawa_pompy_wtryskowej_psg_16_opel_dwie_wtyczki.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza jesli jeszcze coś wiecej wiesz podziel sie wiedzą .Naprawdę jest to przydatne .

Z tego co mi wiadomo!! Pompa ta nie jest naprawialna przez ASO i serwisy boscha! . .Dlaczego??To juz dziwne dla mnie jak i również serwisów !! Ze części zamienne do tej pompy nie będą dostarczane!! Do autoryzowanych stacji ! Tylko całe nowe!! Dziwnym trafem robia to w niektórych częściach kraju!! Warsztaty! A w jaki sposob weszly w sposób zaopatrzania sie w części to juz nie moja sprawa!! Ważne że robia to za 1/3 ceny np. w ASO Co do eksploatacji ,to należy przeszczegać kilka zasad!! A tym samym przedłuży żywot tych pomp tak 2,0 jak i 2,2

1..zawsze jeżdzic na dobrym paliwie[żadnych opałów itp]

2.. zbiornik paliwa powinien zawierac zawsze 1/3 ilości ON.

3 .. Nigdy nie zapalamy na tzw. hol i różnego typu plaki itp..

4..Jeżeli samochód nie odpalił do 3-4 razy to zaniechajmy dalszego uszkadzania pompy!

5 Starajmy sie ustawiać samochód zawsze silnikiem w duł!

6.. Jeżeli przerasta nas taka czynnosc jak wymiana filtra .To oddajmy go tam gdzie to zrobią prawidlowo!

7.. starajmy sie dojsc do przyczyny zapowietrzenia!! A nie spocząc na laurach jak już odpali!! Bo następny raz też nastąpi!

A to już moja teoria! Silnik sam nie gaśnie z błahego powodu!! Tylko jak mu braknie paliwa ,lub jak sie coś w nim zatrze lub urwie!! ;)

Dolewać do paliwa mixolu i co 10 tyś STP i będzie OK.. :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1..zawsze jeżdzic na dobrym paliwie[żadnych opałów itp]

 

Co to znaczy na dobrym paliwie? w naszym kraju to nie jest przypadkiem loteria?

Czy możesz wskazać na których stacjach tankować a na których napewno nie? które paliwo? Czy ten normalny ON na orlenie jest dobry?

 

2.. zbiornik paliwa powinien zawierac zawsze 1/3 ilości ON.

 

Czy to jest spowodowane ewentualnym zapowietrzeniem czy jakimiś pływającymi w paliwie syfami? Czy jadąc np gdzieś dalej autostradą też stawać i dolewać jak spadnie poniżej 1/3 ?

 

 

__

Pozdrawiam

Grzesiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności