Skocz do zawartości

Wielokrotnie poruszany problem kontrolki z samochodzikiem.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

jólek69 problem staralem opisać najdokładniej jak tylko potrafię.

 

Problem polega na tym że nie potrafię sprecyzować okoliczności w jakich występuje błąd.

Pojawia się z nikąd no może z tendencją do występowania zaraz po włączeniu silnika i szybszym ruszeniu.

odczytaj błędy ale wtedy jak kontrolka świeci bez gaszenia silnika.

To jest niewykonalne bo tak jak pisałem wcześniej po kilkakrotnym przegazowaniu wszystko wraca do normy.

Własnie o to chodzi że niemam kasy i tutaj szukam pomocy.

Jak masz jakieś propozycję, chętnie posłucham.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Może faktycznie szwankuje zawór EGR ale to jest trochę wróżenie z fusów.Może podpięcie pod komputer i odczyt parametrów?W najgorszym razie serwis podpięcie pod techa i diagnostyka wyjdzie taniej niż wymiana części w ciemno (ok.80zł) Wiem że robiłeś odczyt błędów na kompie ale błędy to nie wszystko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Komputerów mam juz dosyć :D

Czyli staneliśmy w miejscu.

brzoza przeczytaj posty, i wymyśl coś :(

A ten czujnik faktycznie przeczyszczę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza przeczytaj posty, i wymyśl coś :)

A ten czujnik faktycznie przeczyszczę.

piotrek1976, czytam :( Ale na elektronikę nie ma rady! :D posprawdzaj wszystkie przewody od tego podcisnienia . Czyli te odchodzące od pompki Wacu! Na zamieszczonym zdjeciu u ciebie to ten baniaczek po prawej stronie glowicy!! Od niej odchodzą takie plastikowe przewody wszystkie sprawdz czy nie sa gdzies popękane ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A co do tego zdjęcia to przypomniałem sobie jak nazywa się to coś to czujnik w kolektorze dolotowym.

 

Czyli podsumowując :

-sprawdzić zawór EGR ( może znasz kogoś w mojej okolicy ? )

-przeczyścić czujnik ciśnienia doładowania

-posprawdzać przewody od pompki Vacum. ( czyli to coś po prawej stronie od żółtego korka wlewu oleju ? )

 

Czy to wszystko ? W takiej kolejności ?

 

A i jeszcze jedno da się z tym jakoś żyć ? Czy trzeba robić natychmiast ?

A może znasz kogoś z mojej okolicy kto by się tym zajął Albo masz jakiś namiar gdzie to mozna kupic w rozsądnych pieniądzach ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to wszystko ? W takiej kolejności ?

Najpierw pokaz sie co to za miasto lub okolice z którego pochodzisz. Zaworu EGR nie da sie nic przeczyścic. Natomiast ta pompka to jest ten baniak obok korka i z niego wychodza takie przewody i po nich dojdziesz do elementow wykonawczych .Wiec posprawdzaj czy nie maja pękniec lub takie gumki łaczace sa prawidlowe nie popękane!! No i na koniec jak sie daje z tym jezdzić to śmialo jeździj bo albo będzie gorzej lub samo zniknie :) Elektronika jest dośc droga i te czujniki mogą kosztować kilkaset żl. Najnowszy zawór EGR z kolektorem dolotu to koszt 1200zl/ :D A są również montowane zwykle po 400- 600zl. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam...

 

Ja od pół roku walczę z kontrolką... :P U mnie zapala się pdo obciążeniem - jak wcisnę mu gaz przy prędkości ok. 100-120km/h to wchodzi w tryb awaryjny... Po "resecie" jest ok... Na zimnym silniku też jest lepiej...Nawet 140 pojadę;p

EGR wymieniony - wcześniej miałem kontrolkę jak jeździłem za spokojnie - po przegazowaniu - jak u kolegi - było ok... I to ewidentnie uszkodzony był EGR.

Teraz jest inaczej... Próbowałem z innym przepływomierzem - to samo... Przewody miedy turbiną a IC też sprawdzałem. Pozostaje ew. czujnik ciśnienia doładowania -ale nie wiem jak go sprawdzić... :lol:

Błędów w kompie albo nie ma albo są nic konkretnego nie mówiące...

 

Powoli wymiękam... bo dochodzą inne rzeczy - nieszczelna klima, synhronizator 4 biegu itp... :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bogdan75 a no widzisz.

Ja też szukam szukam i nie mogę znaleźć.

Chociaż mnie to tak nie przeszkadza. Włączy się na 2 min. raz na tydzień.

Tylko boję się żeby coś poważniejszego nie wyszło :P

G....o nie samochód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności