Skocz do zawartości

Wielokrotnie poruszany problem kontrolki z samochodzikiem.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam jeszcze raz !

 

Sprawdziłem świece żarowe wszystkie są ok !

 

Jeden mechanior powiedział mi , że może coś nie tak z katalizatorem ?

 

Nie wiem co i jak a może ja mam ten problem co opisujecie z tym zaworem -

ZAWÓR RECYRKULACJI SPALIN EGR ??

 

Proszę o ewentualną odpowiedź i pomoc !

 

Byłem teraz na wczasach i jadąc w trasie jak mi się zapalała ta nieszczęsna kontrolka to niestety tak jak opisywaliście - autko wchodzi w tryb awaryjny i przez jakiś czas nie można normalnie przygazować dopiero po jakimś czsie gdy gaśnie wtedy dostaje kopa !

 

prosze o ewentualne rozwiązania !

 

Pozdrawiam wszystkich !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

witam.

a kto widzial taki cyrk?;)?:)?:)

po odpaleniu wszystko ok. ruszam ,w momencie kiedy obroty silnika przekroczą 1500 zapala sie magiczna kontrolka i koniec jazdy tz,jazda bez doladowania.

noga z gazu obroty ponizej 1500 kontrolka gasnie ,próba przyspieszenia i sytuacja powtarza sie.

tragedia ,gorszego samochodu jeszcze nie mialem.po 2 miechach pompa (3250 pln)

i co tydzien jakiś wydatek to termostat to inne gówno.nie ma jazdy ,zeby jedynym kosztem była ropucha.

pomoze ktos z tym problemem?:)

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

u mnie przy odpaleniu pierwszy raz w ciagu dnia, tez pojawia sie kontrolka i gaśnie po minucie albo po przegazowaniu na ponad 3000 obrotow? podejrzewam świece co Wy o tym myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A ja w końcu znalazłem chwilkę (jakąś godzinkę 8) ) i wymieniłem wszystkie świece. I co? A no problem ze straszącą :evil: kontrolką odszedł :wink: I OBY NA ZAWSZE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześć Twoja usterka u mnie już była.

Problem zniknął, choć mogło być gorzej. Jest to związane z zaworem AGR systemu ekologii. W Oplu bez próby ustalenia konkretnej przyczyny chcieli dokonać wymiany za bagatela 2,5 tys. W serwisie BOSCH-a ustalono, że można ten system usprawniać po elemencie. Usterka nie zagraża silnikowi. Komputer po prostu odłącza TURBO. Szukali i znaleźli. Próba oczyszczenia systemu zasilania w paliwo dała efekt. Zastosowano specjany środek dodawany do paliwa (puszka na 50l) i trzeba po zalaniu ruszyć w trasę. Efekt piorunujący. Jakbym dostał doatkowe konie.

Pozdrowienia!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o jakieś szczegóły na temat tego środka i jaki był koszt operacji?

Piotr takie srodki sa ogólnie dostepne np. Czarny STP do czyszczenie wtryskow i pompy!! Juz to wielokrotnie pisalem!! nie pamietam ceny moze 18 23 zl za pojemnik na zbiornik paliwa i co 10tyś. i to wszystko! ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam problem następujący: rano odpalam i na chwile świeci sie kontrolka kluczyka na tle samochodu. Później gaśnie, ale zafira tak jakby nie miała mocy... Czy ktoś opisze krok po kroku sprawdzenie i ewentualną wymianę świec żarowych w zafirze 2.2 dti?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.

Ja mam identyczną sytuacje.

Rano przekrecam kluczyk -kontrolka gaśnie.

Po odpaleniu zapala się.

Dodaje gazu-około 3000tys. kontrolka gaśnie.

Czasami w czasię jazdy zapali się i po jakimś czasie gaśnie.

Nie chcę zanudzać.

Koledzy wcześniej opisywali,że wymiana świec pomogła.

 

Najlepiej jakiej firmy kupić-oznaczenie??

 

Ile kosztują świece i czy pod blokiem bez problemu wymienię ?

 

Jakie klucze tam idą?

Czy jakieś nietypowe?

 

Jadę na tygodniowy urlop i nie chcę niespodzianek jak kiedyś w Astrze na urlopie tłoki pocałowały zawory oczywiście zerwany pasek rozrządu.

Masakra na urlopie!! :D

Do telefonu 6 km! [jeszcze komórek nie było]

Biwak na dziko pod namiotem.

Ostro było.

Pozdrawiam nieszczęśników z pompami-siebie też. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności