Skocz do zawartości

przednie wycieraczki sintra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Nie jestem jednak do końca przekonany, gdyby te wycieraczki zostawały w pionie za każdym razem to ok. ale tutaj raz wracają jak należy a raz zostają w pionie, to chyba raczej kwestia jakichś zanieczyszczonych styków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.

Styki raczej nie bo tam jest tylko silnik i kręci sie w kółko jak już to ramię mocowane bezpośrednio do śruby silnika , czy się nie poluzowało i przy większych oporach się ślizga,

pozatym przesmaruj wszystkie ruchome części tych ramion bo oryginalny smar napewno sie zmydlił , sprawdz czy niema luzów przy samym silniku. Mechanizm jest prosty jak budowa cepa choć robi wrażenie bardzo skomplikowanego. A co do regulacji to najprosciej zdjać wycieraczki odkręcając je z ramionami , właczyć na pierwszy bieg i wyłączyć i zamontowc tak ramiona aby sie swobodnie opierały o końcowe odbojniki i tyle.

Można jeszcze sprawdzić czy w samym silniku dobrze pracuje przekładnia i czy tam nie dostała się woda , bo silnik i ramiona są osłonięte taka osłoną plastykową ale jak ktoś ją wymontował to wtedy może tam znaleźć się woda.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryka jest wpożądku . To kwestia ustawienia tego sprzęgiełka ,kombinuj tak jak ci wcześniej opisałem . Patrz na zdjęcie 1 . Włanczasz wycieraczki silnik obraca w prawo zaskakuje sprzęgło wycieraczka pracuje .Wyłanczasz, wycieraczki spadają na dół ale nie do końca silnik zmienia obroty na lewe rozłancza się sprzęgło wycieraczka spada na dół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam za wycieraczki przednie za ich skladanie odpowiada elektronika poprostu jak wycieraczki sie zatrzymaja nadole to elektryka cofa silnik do tylu i wycieraczki sie skladaja do pozycji spoczynku w srodku pod mechanizmem jest puszka elektronika i sa tam dwa styki ktore zarzadzaja praca wycieraczek odpowiadaja za chowanie wyciraczek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

panowie mam problem z wycieraczkami przednimi w naszej sintrze, a mianowicie wycieraczki chodzą ale nie chowają się do końca, czasem się też zacinają. prawdopodobnie musieliśmy zgubić coś, jakąś małą część z mechanizmu.. moze coś było nie dokręcone albo.. no nie wiem. ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić (pomijając wymianę całego mechanizmu, to już ostateczna opcja)??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najpierw przesmaruj wszystkie ruchome części na ramionach i na silniku.

Potem poczytaj wszystkie moje posty , jedyna elektronika jaka tam jest to zabezpieczenie silnika przed spaleniem (termiczne i elektryczne) i to wszystko.

Pozdr.

Jakbyś coś zgubił to wycieraczki by Ci tłukły o słupek z jednej strony i szarpały , mechanizm by się rozsypał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość shaggy1408

Mam problem z zamontowaniem mechanizmu na silniczek wycieraczek przednich opel sintra możesz mi wysłać zdjęcia ? Wycieraczki chowają się ,ale nie otwierają do końca

z góry dziękuję !

 

Pisownia/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

zanim kupię nowy cały silnik ze sterowaniem chciałem spróbować z diodą

która mi się spaliła

 

czy ktoś moze ma do sprzedania elektryczne/elektroniczne części?

 

 

 

Przeniosłem do właściwego tematu/Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności