Skocz do zawartości

Rozładowywanie akumulatora w Astrze III


Gość zebro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej astrze III rok 2005 występuje problem rozładowywania akumulatora. Byłem w autoryzowanym serwisie i po przeprowadzeniu testów uznano, że winny był akumulator. Dostałem nowy akumulator i myślałem, że po bólu. Za jakieś pół roku, po jakiś 3 dniach nieużywania samochodu znowu klops- akumulator rozładowany. Naładowałem go i wszystko jest dobrze dopóki auto jest w codziennym użytku.Taka sytuacja, gdy tylko auto stoi kilka dni już kilka razy mi się zdarzyła. Byłem z tym w serwisach i zawsze mówią że jest wszystko ok. Sam jestem elektronikiem i zacząłem badać pobór prądu w czasie gdy auto jest w garażu. Po unieruchomieniu auta i wyciągnięcciu kluczyka w odstępach czasu pobór prądu spada stopniowo do kilku mA i pozostaje na tym poziomie. Ten znikomy pobór służy do zasilenia autoalarmu, który był montowany w serwisie.Napięcie ładowania z alternatora też jest na odpowiednim poziomie. Wykluczam też radio.

Szukając zewsząd powodów rozładowania akumulatora zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie samochód w garażu nie zamykam centralnym zamkiem ,stoi otwarty. Czy może to w jakiś sposób wpływać na pobór prądu, bo może elektronika po jakimś czasie powoduje że coś się załącza i stąd większy pobór prądu i rozładowanie akumulatora?? Proszę o pomoc

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kilka mA nie może rozładować akumulatora w 3 dni.

Może jakaś złośliwość rzeczy martwych znowu spowodowała padnięcie akumulatora (np. zwarcie na celach).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zwarcie na celach nie wchodzi w grę, gdyż po naładowaniu prostownikiem akumulatora i codziennej eksploatacji samochodu na odcinku ok 30km nie ma problemu z codziennym rozruchem nawet w zimie.Natomiast, zdarza się ,że samochód stoi w garażu ok.3-4 dni i wtedy jest problem.Wcześniej zostawiałem kluczyki w samochodzie i po dokonaniu pomiarów prądu zaobserwowałem, gdy one siedzą w stacyjce to jest zwiększony pobór prądu. Za rozładowywanie akumulatora wtedy obarczałem winą ten zły nawyk pozostawiania kluczyków w stacyjce, ale tego już dawno nie robię , a prąd jak uciekał tak ucieka.Może jakieś inne sugestie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podłącz miernik, wsadź kluczyk do stacyjki i po kolei wyjmuj bezpieczniki.

Jeżeli wyjmiesz bezpiecznik, a prąd rozładowania spadnie to będziesz wiedział w jakim obwodzie szukać winnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Astry tak mają. Miałem służbową II - tydzień w garażu zimą i pozamiatane. Mam prywatną 1,6 III i to samo. Żrą prąd obwody zabezpieczeń (alarm, immobiliser) oraz komputer. Jeśli cię to pocieszy - BMW też tak ma :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w mojej astrze III rok 2005 występuje problem rozładowywania akumulatora...

Z tego co się orientuje to w merivach i tych nowych astrach za rozładowywanie akumulatora odpowiada fabryczne radio, które pobiera prąd nawet gdy jest odłączony zapłon ale to Wykluczyłeś wiec nie mam pomysłów :P

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zebro a jaki masz autoalarm?? Mam ten sam problem auto po 3 dniach postoju nie odpala! aku mam nowy od 3 tygodni i juz mi auto raz nie odpalilo a od kad go mam to juz bedzie 4 raz :D a auto ma 7 miesięcy. Poczytaj to http://astraklubpolska.pl/viewtopic.php?t=16304 jak narazie jestem w fazie testow i zobacze czy odpali . Pobór pradu na zamkniętym aucie z pilota i aktywnym autoalarmie też mam znikomy nie większy niż 20mA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz napięcie ładowania akumulatora

może pracuje na niedoładowaniu i jak jeżdzi to coś tam go doładuje a jak postoi to już jest klapa ( nawet minimalny pobór prądu go wykańcza)

 

zastanawia mnie że dopiero po pół roku zaczęły się problemy

każde nowsze auto ma jakiś pobór prądu i jest to wkalkulowane przy doborze akumulatora

 

a jakiej pojemności masz akumulator?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez odbiorników napięcie wynosi 14,2 do 14,4 po włączeniu kilku odbiorników spada do 14 a po włączeniu wszystkiego co elektryczne do 13,5V po przygazowaniu rosnie do max 14,4V z tym że jak aku jest doładowany to napiecie ładowania jest mniejsze, pojemność aku to 44Ah a jaki prad to juz nie pamietam. W aso ponoć wszystko posprawdzali i według nich jest ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak

siedze w tym już od 10 lat

w warunkach gwarancji jest napisane

napięcie ładowania akumulatora musi być w granicach 14-14,5V

i nikogo nie obchodzi ile ty masz włączonych odbiorników.

po to jest regulator żeby to trzymał, jeśli tego nie robi to jest walnięty

napięcie ładowania może oscylować o 0,3V między włączonymi odbiornikami a wyłączonymi, ale nie mniej jak 14V

proponuje jechać do jakiegoś dobrego elektryka niech ci to sprawdzi bo serwis nic nie poradzi.

jestem skłonny przypuszczać że ten akumulator masz już do wymiany i naprawa regulatora ci go nie uratuje.

akumulator jak pracuje na niedoładowaniu to się zasiarcza i jego parametry się zmniejszają aż padnie.

 

jeśli do mnie przyjeżdza klient i ma takie parametry ładowania jak ty ma oddaloną reklamacje. rozładowanie akumulatora nie podkega reklamacji itd....

 

możesz powalczyć jeszcze z oplem żeby dali ci nowy bo oni się nie znają a potem szybko do elektryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności