Skocz do zawartości

Pomiar napięcia na sondzie Lambda...


Gość misiaczek410

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misiaczek410

Witajcie...

 

Mam nastepujacy problem... Moja Corsunia duzo pali (ok 10 litrow na 100 km) i przymierzam sie do wymiany sondy Lambda... W zwiazku z tym mam kilka pytan...

 

1) Przejrzalem forum i znalazlem kilka tematow na temat pomiarow napiecia na sondzie... Niestety w zadnym nie ma napisane w ktory przewod sie wpiac... Sonda 4-ro przewodowa (czarny, szary, bialy, bialy - nie wiem czy w tej kolejnosci ale kolory na bank te)... Wiem ze minus z woltomierza podpinam pod mase ale pod ktory kabel podpinam plus??

 

2) Czy dlugosc kabla ma jakikolwiek wplyw na dzialanie sondy?? Pytam bo na aukcjach podaja dlugosci kabli a w jednej z nich dotyczacej jakiegos zamiennika wyczytalem zeby "Obciąć starą wtyczkę tak aby długość kabli po podłączeniu została niezmieniona."...

 

3) Czy jesli zastosuje np TAKI emulator to oszuka on komputer i poda mu info ze wszystko jest ze spalinami OK i bedzie on podawal zwykla dawke paliwa??

 

4) Czy ktos z Warszawy lub okolic ma pozyczyc sprawna sonde na testy lub wyzej wymieniony emulator?? Oczywiscie sie odwdziecze...

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czarny jest sygnałowy, w niego wpinaj.

Ty, a po jaką chol.erę ci emulator, jak nie masz gazu?

Chcesz, żeby dostała muła i jeszcze wiecej paliła?

Nie mam zdania na temat długości przewodów.

Musza być na tyle długie, żeby starczyły do złącza i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiaczek410

Chodzi mi o to ze gdybym wpial ten emulator to moze podawalby on staly sygnal do kompa ze wszystko jest OK (zastapilby sonde) i moze wtedy by zaczela normalnie palic...

 

W aukcji jest napisane: "Emulator ten podczas zasilania gazem odcina sygnał z sondy lambda

i zastępuje go generowanym przez siebie sygnałem, który odpowiada sygnałowi pracy sondy w warunkach optymalnych."

 

Jesli urzadzenie generuje wlasny sygnal ktory powiadamia kompa ze wszystko jest OK to moze moze ono zastapic sonde??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się.

Emulator, to taki oszust kompa.

Nie ma wpływu na ilość gazu spalanego.

A jak go zastosujesz do benzyny, to ci zacznie palić 15, może nawet 20 litrów.Albo ci wypali zawory.

Wybór należy do ciebie :wesoly:

 

Sygnał z emulatora ma się nijak do stanu faktycznego odczytu tlenu w spalinach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiaczek410

Poprawcie mnie jesli sie myle...

 

Jesli chodzi o pomiar to:

1) dotykam plusem z woltomierza do pinu w kostce ktory odpowiada za czarny kabel

2) minus z woltomierza do masy

3) wlaczam silnik

4) sonda powinna wygenerowac jakies napiecie na podstawie analizy spalin

5) to napiecie powinno byc uwidocznione na woltomierzu

 

Dobrze mysle??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiaczek410

Rzeczywiscie najpierw mierzylem na odlaczonej sondzie ale ogolnie zrobilem tak:

 

1) Odlaczylem sonde

2) Sprawdzilem piny we wtyczce (silnik uruchomiony, kostka odlaczona) - brak napiecia

3) Sprawdzilem we wtyczce wszystkie zlacza (silnik uruchomiony, kostka odlaczona) - brak napiecia

4) Sprawdzilem we wtyczce wszystkie zlacza (wlaczony zaplon, silnik nie uruchomiony, kostka odlaczona) - napiecie na czarnym kablu skacze od 0,09 do 0,57

5) Podlaczylem sonde, wbilem igle w czarny przewod - napiecia brak zarowno na wlaczonym zaplonie jak i wlaczonym silniku...

 

Masa zlapana dobrze, igla tez dobrze wbita...

 

Ogolnie wzorowalem sie na TYCH poradach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności