Skocz do zawartości

ile wam pali Meriva


Gość mazbasi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mario_80

 

 

Już nie zdążę bo z tydzień gazuje silnik ,to wtedy będę pisał o spalaniu ale gazu
Dobrze jest wiedziec ile pali Pb, by nie byc pozniej zdziwionym ze LPG za duzo pali, bo np. na Pb silnik juz nie domagal ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość sintra 98

Wczoraj byłem u gazownika na diagnostyce silnika przed założeniem gazu,wyszło ze parametry jak to określił książkowe .I tego będę się trzymał :P będę wiedział ile pali na gazie a na pewno wyjdzie mniej niż na benzynie. Miałem auta przez 12 lat zagazowane wiec wiem w co wchodzę :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario_80

Pytanko do posiadaczy silnika z16xep 105PS.

Ile pokazuje Wam komp gdy wczasie jazdy wrzucicie na luz? Mi czasami pokazuje ok 2L, a czasami 1.6, 1.3l i obroty trzyma zawsze podwyzszone na ok 900rpm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

Dzis odebrałem auto od gazownika sprawdzę ile palić będzie ,jak na razie na benzynie 10.1 po mieście myślę ze jak będzie ciepło to na gazie 10 na 100 km .A to już jak dla mnie biedzie ok :rolleyes: jeszcze pytanko do posiadaczy lpg ile bierze wam benzyny na rozpałkę

Edytowane przez sintra 98

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

Ale to już chyba się domyślasz że to zależne od właściciela ,od temperatury zewnętrznej oraz od ustawienia temp. przełącznia na LPG.

Tak oczywiście ,temperaturę dał mi na 30 stopni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

No to u ciebie.

A innemu gazownik ustawi 25 ,innemu 27 a jeszcze innemu 35 albo 40

 

I jaki teraz masz pomiar zużycia Pb?

Nie wiem czy doborze zrozumiałem twoje pytanie, zrobiłem dopiero 40km wyłącznie na gazie. Jechałrm w cyklu w mieszanym i na komputerze wychodzi 7.1/100km. I teraz właśnie pytanie ¿te wskazanie komputera czego się tyczy?

Autostrada 170km/h 18l LPG / 100km

To bardzo dużo moja Sintra 2.2 na gazie autostrada 150-170 cały czas 12litrow gazu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

7.1/100km

 

 

To pokazuje paliwo.

Ale na te wskazania nie patrz.

Chcesz się dowiedzieć ile czego spala to jedyne miarodajne jest zatankowanie wszystkiego do pełna.

Jazda 100-200 km i ponownie tankowanie wszystkiego do pełna.

 

 

 

Nie wiem czy doborze zrozumiałem twoje pytanie

 

 

To było twierdzenie a nie pytanie.

Chodzi o temp. przełaczania z Pb na LPG.

Czyli komuś komu gazownik ustawi ją na 25st.C spali mniej Pb niż komuś komu gazownik ustawi np. na 35 st. C

Temu pierwszemu spali mniej Pb ale trochę więcej LPG bo wsześniej przełączy.

Temu drugiemu spali mniej LPG ale trochę więcej Pb.

Do tego dochodzi fakt że jeszcze gazownicy(niektórzy) włączają dotryski Pb więc wtedy idzie więcej Pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności