Skocz do zawartości

Co nas irytuje w Zafirach A i B ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Podaje w koncu wartosci RPM przy roznych prędkościach,wszystko na 6biegu automatycznej skrzyni w Zafirze B 1.9CDTi 150KM. Odpowiednio przy---80,100,120,140,160,200 km/h jest to----1250,1500,1900,2100,2400,3000 obr/min.Prędkość maksymalną jaką udało mi się uzyskać to 210 km/h,nie jest żle jak na MPV ale i tak zamierzam po gwarancji zrobić 180 KM i moment wtedy jest ok 390Nm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Podaje w koncu wartosci RPM przy roznych prędkościach,wszystko na 6biegu automatycznej skrzyni w Zafirze B 1.9CDTi 150KM. Odpowiednio przy---80,100,120,140,160,200 km/h jest to----1250,1500,1900,2100,2400,3000 obr/min.Prędkość maksymalną jaką udało mi się uzyskać to 210 km/h,nie jest żle jak na MPV ale i tak zamierzam po gwarancji zrobić 180 KM i moment wtedy jest ok 390Nm

 

Witaj ponownie. No to musze powiedziec kolego ze zazdroszcze Tobie takich rpm.

pozdro :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien sobie przelozenia tudzez cala skrzynie to tez bedziesz mial takie rpm :mrgreen:

Swoja droga to ciekawe, ze ten automat ma takie niskie przelozenia, nizsze niz skrzynie 6-biegowe do tego wlasnie silnika.

Przy okazji jakie max. obroty sa dostepne dla tego silnika przy tym automacie?

Bo jesli 200km/h jest przy 3000RPM to jest jeszcze spory zapas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien sobie przelozenia tudzez cala skrzynie to tez bedziesz mial takie rpm :wesoly:

Swoja droga to ciekawe, ze ten automat ma takie niskie przelozenia, nizsze niz skrzynie 6-biegowe do tego wlasnie silnika.

Przy okazji jakie max. obroty sa dostepne dla tego silnika przy tym automacie?

Bo jesli 200km/h jest przy 3000RPM to jest jeszcze spory zapas.

 

 

To fakt zapas jest naprawde duży bo max obroty to 5 tys/min więc gdyby wystarczyło mocy to auto jest w stanie pojechać ponad 300 km/h :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu niema 6-tego biegu ,w 2,0 DTL przy 140km/h mam lekko ponad 3000RPM a wrażenie mam jakby mi zaraz miał silnik z ramy wyskoczyć ??? dramat ja wiem że to nie sportowa fura ale ta 6-tka by sie przydała , moim zdaniem byłoby lepiej i ciszej troszke szkoda silnika bo jeszcze by dałrade na 6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Panowie,

 

Tak się zastanawiam po co moderator jeszcze utrzymuje ten wątek tematyczny???

Przecież to Wasze narzekanie niczego nie wniesie i na pewno nie zmieni konstrikcji nowych samochodów Opla 8)

Przed zakupem przeba było się przejechać samochodem bo teraz to musztarda po obiedzie ;p

Ja moje oczekiwania co do Opla miałem sprecyzowane i w pełni jestem zadowolony z tej marki. Więc jak ktoś ma kasę tylko na opla to niech nie wymaga rozwiązań i wyposażenia jak w Rollsie :?: .

 

Pozdrawiam i proszkę optymizmu życzę na Święta. :?:

jak to po co?? żeby np taka karolinka która chce kupić zafire miała świadomośc przynajmniej niektórych rzeczy. mi się podoba.

no- i nie przesadzaj z tym "tylko na opla" 20tys piechotą nie chodzi!;]!http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mnie najbardziej wkurza zestopniowanie skrzyni biegów: 3000 rpm przy 100 km/h na 5 biegu... Nie mogę się przyzwyczaić... A może to jakaś nieprawidłowość...?

I trochę stresuje wyświetlacz komputera: przy ruszaniu 20-25 l/100 km...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

young, nie przesadzaj ???

3000 rpm przy 100 km/h na 5 biegu.

ja mam niewiele mniej a mam diesla... cos kolo 2500...

 

stresuje wyświetlacz komputera: przy ruszaniu 20-25 l/100 km

to sie ciesz bo ja potrafie miec 2 razy tyle choc to diesel...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności