Skocz do zawartości

Co nas irytuje w Zafirach A i B ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

NIe wiem jakie mam obroty przy 150 km/h - jutro wyjezdzam w trasie, wiec sprawdze.

 

Obecnie na allegro jest do sprzedania skrzynia do nowej zafiry OPC 6-biegowa i zastanawiam sie, czy nie wartoby bylo zainwestowac w taki zabieg. Bo chyba blok silnika jest taki sam (Z20LET i Z20LEH), pytanie tylko jak wygladaja inne kwestie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Co do skrzyni to juz chyba najlepiej dowiedziec sie w serwisie lub ASO.

Natomiast jak bedziesz jechal w trasie to spisz RPM dla predkosci 100,120,140

dla swojego silnika. Ty masz OPC, czyli pewnie benzynka 2.0 z turbinka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Opony mam standardowej srednicy tzn. 205/55/R16 czyli dokladnie tak jak 195/65/R15

Co do skrzyn biegow to zajrzyj sobie na opel-infos.de, zaraz zreszta otworze nowy watek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - mam 2.0T. Opony 205/55/16

Jakie masz opony, bo to tez jest wazne, przy okreslaniu rzeczywistej predkosci??

 

 

Jak ja Wam podam moje wartosci obrotów to dopiero sie mona zalamac! Jutro jade rano do pracy wiec zwroce uwage na obroty przy 100, 120 , i 140 km/h, ja osobiscie bylem tym niemile zaskoczony ;) , za duze obroty w stosunku do malej predkosci. Do jutra :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale w benzynie to normalne, ze bedziesz mial duzo wieksze obroty.

 

Właśnie zgodze się ale nie az tak wysokie.

Podaję wartości w mojej Zafirze przy rozmiarze opon 195/65/15.

 

100 km/h - 3100 rpm

110 km/h - 3500 rpm

120 km/h - 3750 rpm

140 km/h - 4400 rpm

150 km/h - 4700 rpm szybciej nie mogłem, uwierzcie że 150 km/h to nie lada wyczyn na irlandzkich drogach.

I co to są małe obroty? Troszkę to irytuje!!

 

Koledzy każdy z nas wie że 150 km/h to nie jest zadna tam oszałamiająca predkośc, ale te obroty sa jak dla mnie za wysokie.

 

Mam Pytanko- będę chciał zmienic model na Zafirę B, jaki silnik benz. czy diesel?? jaka pojemnośc i skrzynia auto czy man. ??

 

A moze mam zacząc nowy temat ??

 

Pozdrawiam :lol::lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem w Zafirze z 2.2DTI 100km/h mam przy ok. 2200RPM a 140km/h to troche ponad 3000km/h. To nie sa duze obroty, ale przydalby sie 6 bieg to byloby nieco mniej i spalanie mniejsze - szczegolnie >120km/h Zafirka sporo pali.

Z moich obliczen wynika, ze przy 180km/h silnik bedzie mial az 4000RPM.

 

Jakbym to ja mial kupowac Zafke B to wybralbym diesla 120 lub 150KM.

Mniej nie ma sensu, szczegolnie ze i moj i Twoj obecny samochod ma 125KM, a to wydaje sie dosyc optymalna moca. Diesel jest nieco bardziej elastyczny przy nizszych obrotach. Na 5b spokojnie daje sie wyprzedzac przy predkosciach >100km/h.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

100 km/h - 3100 rpm

110 km/h - 3500 rpm

120 km/h - 3750 rpm

140 km/h - 4400 rpm

150 km/h - 4700 rpm szybciej nie mogłem, uwierzcie że 150 km/h to nie lada wyczyn na irlandzkich drogach.

I co to są małe obroty? Troszkę to irytuje!!

 

 

Do 6000 rpm jeszcze daleko to się nie przejmuj ;)

Wszystko w normie.

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.9 150 w dieslu,2007 rok.Mam 6biegowy automat i problem wysokich obrotów to dla mnie obcy temat,obroty przy jezdzie 120-130 są poprostu prawie ze jałowe,przy 200 km/h na 6 biegu jest chyba 3300obr/min.Naprawde niesamowicie mało nie ?,gdyby miał wystarczająco mocy to na szóstym biegu pojechałby spokojnie 300 ;) bo obrotów starczy .Odnosnie samej skrzyni wolę chyba manual,chociaz biegi zminia bardzo miękko to jednak potrzebuje na to troche czasu,i irytuje mnie troche ta przerwa zanim nastepny zacznie ciągnąć,ale sama zmiana jest naprawde spoko.jedyne lekkie szarpniecie jest wyczuwalne przy redukcjii z dwójki na jedynke przy wolnym zatrzymywaniu.ERYK79,jesli automat to tylko z funkcją tiptronic,przynajmniej bedziesz mogł sobie wybrac tryb samodzielnego przełączania,ja osobiscie bardzo czesto z tego korzystam,i jesli odmiana silnika 1.9 to tylko 150 konna,spalanie to samo co w wersjii 120 konnej a roznica w kopniaku duza.Aha,i przygotuj sie na spalanike 2 litry wieksze niz w manu.Mnie w miescie bierze ok 11,manual 9 .Pozdrawiam i udanego wyboru,jak chcesz pogadac o tym modelu to służe -gg 1961292

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności