Skocz do zawartości

Co nas irytuje w Zafirach A i B ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie zdziwiła pojemność zbiornika na płyn do spryskiwaczy.Czy tam można wlać tylko 2 litry płynu? U brata w eskorcie weszło 4 litry, a ja musiałem dolewać w drodze do Zakopanego dwa razy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Tak samo

 

Dokładne wartości

2,3 litra normalny

4,5 litra ze spryskiwaczami szyb

 

sorry, oczywiśćie 4,5 litra ze spryskiwaczami reflektorów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos przednich słupków,ciekawe ile osób wytrąbiło w coś lub w kogoś dzięki nim.Ja osobiście pare dni po zakupie potrącił bym pieszego bo nie widziałem go na przejściu :piwo:.Opel powinien przemyslec to co zrobił i nie powtarzac tego DUZEGO błędu przynajmniej w nastepnej generacjii :piwo:

 

 

Zgadzam sie z Toba, ja rowniez po zakupie (a wczesniej juz czytalem o tych monstrualnych slupkach) strącilbym kolesia na przejsciu za zakretem. Przegieli z tymi slupkami.

pozdro- eryk79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Brak regulacji czasu pracy wycieraczek? :piwo:

Tyle tu naczytałem o tym a przecież Zafira ma taką regulację. Chyba, że wprowadzili to dopiero po liftingu w modelu 2009. Wg. instrukcji jeżeli przesuniemy dźwignię w dół dla jednokrotnego przetarcia a następnie po czasie np. trzech sekund przesuniemy dźwignię w górę dla czasowej pracy wycieraczek, to będą one pracowały z częstotliwością trzech sekund. Właśnie w ten sposób można regulować czas aż do kilkunastu sekund (chyba).

W praktyce sprawdza się to bardzo dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W takim razie jest możliwość zamontowania do zafirki bez spryskiwaczy reflektorów wiekszego zbiornika :piwo:

Nie wiem. Wlew małego zbiornika bo taki mam i sam zbiornik jest w mniej więcejn miejscu wlewu płynu do chłodnicy (w innych samochodach :piwo: ) i raczej cztery litry tam nie wejda. Może zbiornik 4,5 litra jest umieszczny w innym miejscu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Apropos przednich słupków,ciekawe ile osób wytrąbiło w coś lub w kogoś dzięki nim.Ja osobiście pare dni po zakupie potrącił bym pieszego bo nie widziałem go na przejściu :piwo:.Opel powinien przemyslec to co zrobił i nie powtarzac tego DUZEGO błędu przynajmniej w nastepnej generacjii :piwo:

 

 

Zgadzam sie z Toba, ja rowniez po zakupie (a wczesniej juz czytalem o tych monstrualnych slupkach) strącilbym kolesia na przejsciu za zakretem. Przegieli z tymi slupkami.

pozdro- eryk79

To nie wina Opla tylko tak sa skonstruowane wszystkie minivany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności