Skocz do zawartości

Co nas irytuje w Zafirach A i B ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawinek

W poprzednich samochodach miałem taką opcję, że po ruszeniu automatycznie blokowały się zamki w drzwiach

hmm w alarmach do aut jest taka funkcja - chyba nazywa się antynapad czy jakoś tak-się autko odpalało to się zamykały te cycki.

 

Faktem jest że brakuje schowków w A ale źle nie jest.Mnie męczy skrzypienie plastków konsoli albo skrzypienie szyb , jak są uchylone i drżą to skrzypną czasem.

Także ta powłoka to którą pokryli plastiki w konsoli (taka warstwa czegoś miękkiego) powoduje że trzeba uważać na zarysowanie,bo plak grubszego zarysowania nie przykryje a ryse idzie zrobić nawet paznokciem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

A mnie najbardziej denerwuje spryskiwacz przedniej szyby, po włączeniu wycieraczki najpierw robią rundę na sucho a po chwili zaczyna lecieć płyn do szyb...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zaleznosic od modelu opla musi byc na przewodach meidzy pompka a dyszami

u mnie jest po prawej na nadkolu

w omie np. jet po lewej przy samej szybie

 

poprostu szukac i wymeinic - koszt okolo 9zl

 

u mnie tez tak bylo

po jego wymianie wycieraczki rusza i w momencie jest plyn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

właśnie sprawdzilem u siebie, zanim wycieraczka po wystartowaniu dojdzie do 1/4 zasięgu swojej pracy spryskiwacz juz moczy szybę, czyli spryskiwacz jest szybszy niż wycieraczka 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A mnie brakuje wskaźnika temperatury silnika, poprzednie moje autka, jestem do niego przyzwyczajony i lubię wiedzieć kiedy silnik ma właściwą temperaturę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Minusy Zafiry A z punktu widzenia człowieczka 168cm:

- bez punktu - za szeroki przedni słupek, tragedia

1. utrudniony dostęp do przycisków sterowania szyb, trzeba cofnąć rękę- w nowszej wersji widziałem juz są na płasko i to jest znacznie lepiej

2. brak możliwości włączenie / wyłączenia lampki nad lusterkiem

3. brak czasowej regulacji prędkości wycieraczek :) - było to juz w starych maluchach

4. zbyt blisko siebie pedał hamulca i gazu - może nawet być niebezpieczne :roll:

5. szeroka środkowa konsola - nie można odchylić prawego kolana, dla mnie jest niewygodne i do tego mało miejsca na prawą stopę

6. nieco za krótkie siedzenia szczególnie tyna kanapa

7. za wąskie siedzenia z przodu

8. za blisko siebie siedzenia przednie - brak miejsca na łokcie kierowcy i pasażera - a można by spokojnie rozsunąć je o 5 cm

9. tak samo można by poszerzyć tylną kanapę - do drzwi jeszcze mnóstwo miejsca; 3 osoby siedziałyby wtedy całkiem wygodnie

10. lewarek zmiany biegów za bardzo z tyłu- trzeba wykonać niewygodny ruch ręką żeby wbić 2, 4 lub wsteczny

12. jak na auto tej klasy bardzo kiepsko wchodzą biegi :P- tak było we wszystkich 3 Zafirach jakimi jeździłem przed zakupem mojej

13. brak nawiewu na szyby w 2 rzędzie, nie idzie ich odparować

14. brak ogrzewanej przedniej szyby - to jednak w escorcie była rewelacja do odmrażania szyby

Ale i tak jest to świetne autko i lubię nim jeżdzić

11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności