Skocz do zawartości

Co nas irytuje w Zafirach A i B ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Co do szerokości słupków.Muszą byc stosunkowo szerokie bo w środku sa dodatkowe wzmocnienia tzw.ring rozciągajacy sie przez cały otwor drzwi,od sł.A przez dach,sł B,próg,to wszystko razem jest ze sobą połączone.Mimo ze ich nie widac przenoszą znaczne obciążenia.Tak są konstruowane wszyskie nowe vany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jarecki46 to podaj jakie masz RPM przy poszczegolnych predkosciach - 100, 120, 140, itp. Jakie ten automat ma przelozenia? Jak rozumiem w sumie ma 6 biegow?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm troche by tu pisac o tych naszych zafirach ;p

 

A więc ... Brak dobrego miejsca na montowanie CB-radia , Dużo niezagospodarowanej przestrzeni , Mogło by być troche więcej schowków i na końiec ... opel dał zbyt mała "paletę" silników mogł by być 2.5 litrowy Disel z Omegi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szerokości słupków.Muszą byc stosunkowo szerokie bo w środku sa dodatkowe wzmocnienia tzw.ring rozciągajacy sie przez cały otwor drzwi,od sł.A przez dach,sł B,próg,to wszystko razem jest ze sobą połączone.Mimo ze ich nie widac przenoszą znaczne obciążenia.Tak są konstruowane wszyskie nowe vany.

 

A widzisz to mnie oświeciłes, to ze słupki sa konstrukcją nosna auta to wiedziałem ale że az tak to jest wszystko jest połaczone to nie wiedziałem.

Dzieki za info i pozdro :spoko:;p

 

[ Dodano: Nie Sty 11, 2009 23:16 ]

Hmmm troche by tu pisac o tych naszych zafirach :)

 

A więc ... Brak dobrego miejsca na montowanie CB-radia , Dużo niezagospodarowanej przestrzeni , Mogło by być troche więcej schowków i na końiec ... opel dał zbyt mała "paletę" silników mogł by być 2.5 litrowy Disel z Omegi

 

Owszem przydałoby sie troszke wiecej silników, diesel czy ja wiem? osobiście jestem za benzynkami --- chociaż ! myslę o Zafirce B , diesel 150 KM i w automacie. Chyba że moja żona dopnie swego i namówi mnie na auto które jej sie bardzo podoba a mianowicie Mitsubishi Outlander - w sumie to ładne cacko :mg:

pozdro!! ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnoszac sie tematu, mialem ostatnio przyjemnosc odbyc dluzsza podroz i to co zauwazylem:

- przy mokrej jezdzie, przy wyzszych predkosciach zachlapane szyby boczne przednie (do polowy) i lusterka, przeszkadza to dosc w dluzszej jezdzie, zwlaszcza strona pasazera...

- brudzaca sie tylna szyba

- malo schowkow - a przeciez to samochod rodzinny

- 6ty bieg moglby miec mniejsze przelozenie - przy 140 km/h na liczniku mam prawie 3000 obrotow

 

czy ktos zna moze rozwiazanie pierwszych 2ch problemow? chlapacze z przodu nie pomagaja...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy!

Zafirke mam od niedawna wcześniej była Astra F.

Ktoś pytał o obroty na poszczególnych predkościach. U mnie wszystko na 6biegu (manual):

80 km/h => 2000 obr

100km/h => 2200 obr

120 km/h => 2600 obr

130 2900

140 3200

 

W Zafi irytuje mnie brak schowków i syfiaca się tylna klapa i szerokie słupki przednie. Co do antynapadu to u mnie na konsoli środkowej jest ryglowanie zamków

 

 

Eryk 79--- odpuść diesla. Wybierz 2.2 benzyna 6b manual 150 KM naprawde super. Pali na ekonomicznej trasie ok 6,8l/100km w dynamicznej (wyprzedzania górki 140-150) ok 8l, a po mieście tak z 9-10l

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorry Troche nieproporcjonalnie rozna Ci te obroty. Jesli dla 100km/h jest 2200 to dla 140 powinno byc ok. 3080, podobnie pomiedzy 100 i 80km/h

Generalnie widac jednak, ze na 6b masz obroty stosunkowo male jak na benzyne i dosc podobne do diesla 2.2

 

kicaj Jesli chodzi o brudzenie sie tylnej klapy to wszyskie kombi maja tak samo, nic sie z tym nie da zrobic. Sedany tez sie syfia, tyle, ze na szybe juz tak nie leci. Co do chlapania na szybyboczne to predzej podejrzewalbym o to nadjezdzajace pojazdy (z lewej) oraz koleiny wypelnione brudna woda - to tez od typu samochodu raczej nie zalezy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicaj Jesli chodzi o brudzenie sie tylnej klapy to wszyskie kombi maja tak samo, nic sie z tym nie da zrobic. Sedany tez sie syfia, tyle, ze na szybe juz tak nie leci. Co do chlapania na szybyboczne to predzej podejrzewalbym o to nadjezdzajace pojazdy (z lewej) oraz koleiny wypelnione brudna woda - to tez od typu samochodu raczej nie zalezy.

to sie zgadza - kombi i hatchbacki (liftbacki juz nie), ale w poprzednich autach jakie mialem nie bylo to az tak uciazliwe (przytyk do ilosci wody + slabe czyszczenie tylnej szyby)

chlapanie - niby tak, tyle ze to zaobserwowalem na autostradzie, przy malym ruchu innych samochodow, przy braku kolein, i jadac lewym pasem (predkosc srednia przelotowa powyzej 150km/h), no i wracajac do moich wczesniejszych aut - jakos tego w takim stopniu nie zaobserwowalem jak e zafce...

 

cos mi sie wydaje ze spece od aerodynamiki sie nie wysilili...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności