Skocz do zawartości

Jak usunąć filtr cząstek stałych - usunięcie DPF


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

 

Mam ZAFIRE 1.9 CDTI 120KM z naszym ukochanym filtrem cząstek stałych. Jeżdże głownie w mieście, cykl wypalania włączał się co 500 km, pojechałem w końcu do serwisu żeby coś zrobili, wypalanie włączyło się po 1500 km. Serwisant powiedział mi że nasycenie filtra cząstek stałych to 70% (1 dzień po cyklu wypalania na postoju trwało to ok 10min. - chwil.zużycie wynosiło 5,6 l/h).

 

Zafira teraz w miście, przy normalnej jeździe spala mi ok. 10 - 12 l/100 (według kompa), na trasie niżej 8l/100 nie zeszło, to chyba za duże wartości.

 

Auto ma 28000 przejechane i jest z 2007 roku (czerwiec). Moje pytanie brzmi: Jak usunąć filtr cząstek stałych w Opel Zafira? Rozumiem, że nie tylko wystarczy to wykroić, ale także coś zrobić z softem. Chętnie skorzystam z tej uslugi, tylko PROSZĘ niech ktoś poleci jakiś solidny serwis, co będzie mógł usunąć filtr częsteczek stałych. Usunięcie DPF myśle, żę rozwiąże problem spalania i zaoszczędzi nerwów....

 

Jeśli ktoś zna jakiś taki serwis, co to fachowo zrobi, to proszę dać znać;(

Badziewiom ekologicznym mówimy NIE!

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

ten sam temat założyłeś w Vectrze więc nie rób bałaganu i zdecyduj się na jeden

Tak bo ludzie od VECTRY tez maja ten problem i wiem ze cos juz niektorzy grzebali przy usunieciu filtra, dlatego tez o to pytam ludzi od VECTRY.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale wiekszosc pewnie czyta tylko swoje podforum. Ja tam na Vectre w ogole nie wchodze, no chyba ze uzywam opcji "Szukaj" i w wynikach bedzie odpowiedni temat w tamtym wlasnie dziale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przypominam, że wątek dotyczy usunięcia /wycięcia filtra cząsteczek stałych, czy ktoś ma jakiś pomysł? Wydaje mi się, że to będzie (albo już jest) problem wielu użytkowników.

 

Polecam przeczytać artykuł:

http://szypulski.motogrono.pl/filtr-czastek-stalych-%E2%80%93-ekologicznie-popsute-auto/

 

oraz

 

http://www.auto-swiat.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=19935&Strona=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Podpinam sie pod to pytanie :drunk: pisalem juz o tym badziewiu i moze ktos ma jakis pomysl jak to usunac aby wszystko dalej dzialalo normalnie ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja podepne sie pod odpowiedz pan az serwisu - macie nie te auta a przynajmneij nie te silniki co trzeba

 

znajomy w zafci tez to ma - z tmy ze u nigo podstawa to trasa i jakos zandego problemu z tym a mial to od poczatku zaraz jak to weszlo zeby zaoszczedzic na podatku w DE

 

poprostu jak sie tego uzywa tak jak trzeba to nie robi problemow

 

a co do usunaicia - wywalic i szukac kompa albo zmiana softu na taki co teog nie mial takie by bylo moje zdanie na chlopski rozum - ale czy to jest mozliwe?:drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokładnie tak jest - na normalnych trasach jest wszystko w porządku.

Niestety w PL ciężko o takie. Ludzie jeżdżą albo po mieście albo na krótkich odcinkach (wiadomo, są wyjątki). A wtedy jest dupa.

 

W Vectrach ludzie wywalają same bebechy od DPFa i check się nie pojawia...

 

 

Pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności