Skocz do zawartości

Jak usunąć filtr cząstek stałych - usunięcie DPF


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc koledzy!:eek:

 

I ja pochwale się , ze wlasnie jestem po operacji usunięcia tego filtra.

Zanim dokonałem wyboru trochę pojezdziłem i rozeznalem temat.

Decyzja padła na Vtech w Łowiczu, gdyż wiele osób z którymi pisałem na różnych forach bezapelacyjnie mi ich poleciło.

Do rzeczy:

Filtr usunięty profesjonalnie, auto przeszło kompleksową diagnostykę, ustalono przyczyne zapchania filtra. Filtr usunięto, przyczynę zlikwidowano, aukto lekko w ramach promocji podstrojono ;).

 

Szczerze powiem jestem mało ,że zadowolony. Przejechałem już 10tys km i wszystko gra.

 

Jeżeli macie problem z tym ustrojstwem, a nie chcecie miec dalszych problemów z osprzętem silnika to wywalajcie badziewie bo szkoda kasy na co chwila naprawianie auta.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Filtr usunięty profesjonalnie, auto przeszło kompleksową diagnostykę, ustalono przyczyne zapchania filtra. Filtr usunięto, przyczynę zlikwidowano, aukto lekko w ramach promocji podstrojono :eek:.

 

 

Co było w twoim przypadku przyczyna zapychanie się filtra?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie po usunięciu filtra wszystko jak ręką odjął wróciło do normy, przyczyną zawalenia filtra było najprawdopodbniej złej jakości paliwo, albo mało jazdy po trasie.

Najważniejsze , że pozbyłem się tego swiństwa raz na zawsze.

 

Dzisiaj byłem na usunięciu następnego filtra w Łowicz, ale tym razem z kolegi autkiem :prosze: ,

Temat zamknięty w 4 godziny, autko dostało jak by drugie życie, a ledwo się nim doczłapaliśmy na miejsce.

 

Pozdro dla klubowiczów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kolego podaj jakie koszty tego usunięcia jeżeli można prosić , ja właśnie przez uwalony egr zapchałem dpf od dwóch dni auto przestało ciągnąć od dołu jak już turbo zaczęło pompować jechało normalnie wymontowałem egr i okazało się że był otwarty wyczyściłem rozruszałem i okazuje się że nie mogę odpalić rozszczelniłem tłumik przed dpf i odpalił < egr uwalił się przed wypalaniem>i przez 120km zapchał go na amen na rozszczelnionym wydechu zacząłem wypalanie op-com"em i skręciłem podczas wypalania i udało się po czym wyjechałem na drogę i w palnik wypalał się jeszcze raz jakieś ok15 km po czym pokazał saturacje 14% teraz jest O.K. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Miałem problem z filtrem cząstek stałych w mojej vectrze. Doszło do tego ze zgasła i nie chciała odpalić. Zadzwoniłem do kilku firm i nie mogłem uwierzyć ze w vtechu w łowiczu mi dojdą co sie dzieje.Telefonicznie stwierdzili ze jest to zapchany filtr.Wziąłem lawete i zawiozłem auto do nich.Przy mnie rozpieli cały dolot i cały wydech i auto odpalilo :drunk: poźniej wyłączyli mi obsługe filtra a w miedzy czasie ich mechanik wycinał go z samochodu.Troche sie zeszło ale odjechałem od nich w ciągu jednego dnia. Powiem od razu: wiecej jezdziłem po mieście... przebieg to 163tys km... filtr sie zapchał za to że turbina miala usterke(tak stwierdzili po usunięciu) ponieważ bardzo gwizdała i najprawdopodobniej miala luzy i puszczala olej, na TECHU pokazało też uszkodzony zawór EGR. Ciesze sie ze mam to z głowu i naprawde moge polecic warsztat w łowiczu bo dali rade Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności