Skocz do zawartości

Jak usunąć filtr cząstek stałych - usunięcie DPF


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja po raz kolejny polecę Vtech w łowiczu. Zaprowadziliśmy do nich z kolegą Astrę H 1.9 101PS, której problemem był również filtr cząstek stałych, ale i nie tylko.Nasza Astra była juz wcześniej w innej firmie na wywaleniu DPFa i gdziekolwiek byśmy nie pojechali na komputer to nie było żadnych błędów.Panowie z Vtech Łowicz podeszli do sprawy z głową i wgrali do auta program seryjny po czym można było stwierdzić , że oprucz problemu filtra jest jeszcze nie działający EGR. Dlaczego tak było???

Ano dlatego bo ktoś kto robił wcześniej DPFa wyciął wszystkie tablice diagnostyczne i mogliśmy sobie astrę podpinac pod komputery, a błędów i tak by nie było.

Pisze to ku przestrodze innych, zeby nie skusili się na wykonanie usługi za małe pieniądze bo problemy auta szybko nie znikną, a będą coraz bardziej kosztowne bo nikt nie dojdzie co jest grane bo w aucie wycieto diagnostykę.

Reasumując :

Wyłączono filtr na nowo (sam filtr) nie wszystkie tablice diagnostyki

Usunięto programowo zawór EGR po czym go zaślepiono

 

Efektem tych prac jest zdrowo jeżdząca Astra H 1.9 101PS

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TuneFORCE

.......ktoś kto robił wcześniej DPFa wyciął wszystkie tablice diagnostyczne i mogliśmy sobie astrę podpinać pod komputery, a błędów i tak by nie było.....

co ty za bzdury opowiadasz! nie ma takiej opcji żeby przy okazji DPFa wywalić błędy od EGRa!

poproś kolegów z łowicza żeby jeszcze raz soft przeanalizowali ;/ bo przecież niby sami mody robią :beer:

 

 

takie bajki mnie rozwalają, podobnie jak brednie że po usunięciu DPFa przybędzie mocy :beer:

 

jak ktoś takie dyrdymały opowiada to oznacza tylko że nie wie co robi, nie wie co i gdzie jest w sofcie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......ktoś kto robił wcześniej DPFa wyciął wszystkie tablice diagnostyczne i mogliśmy sobie astrę podpinać pod komputery, a błędów i tak by nie było.....

co ty za bzdury opowiadasz! nie ma takiej opcji żeby przy okazji DPFa wywalić błędy od EGRa!

poproś kolegów z łowicza żeby jeszcze raz soft przeanalizowali ;/ bo przecież niby sami mody robią :beer:

 

 

takie bajki mnie rozwalają, podobnie jak brednie że po usunięciu DPFa przybędzie mocy ;/

 

jak ktoś takie dyrdymały opowiada to oznacza tylko że nie wie co robi, nie wie co i gdzie jest w sofcie!

 

Ech, ja nie jestem znawcą w temacie i mówię to co widziałem na własne oczy. Po załadowaniu serii do auta ukazały się błędy od EGR i Filtra, jak usunęli sam filtr pozostały tylko błędy EGR więc nie mów mi kolego , że mi na oczy padło.Wszystko robione było techem2, a nie jakąś zabawką i uważam, że to jest miarodajna diagnostyka. Zanim dokonałem operacji u siebie w aucie poczytałem trochę w sieci na temat filtrów i już kiedyś się natknąłem na Twoją opinię na ich temat (bodaj na forum Forda) i moje zdanie jest takie - Ty poprostu nie trawisz konkurencji...

Dla mnie miarodajną oceną jest to, że pisze o tym co mnie dotknęło a nie o tym co ktoś mi powiedział, więc nie rób ze mnie idioty bo za takiego się nie uważam.

Faktem jest to , że auto po robocie w Vtech w Łowiczu zaczęło jeżdzić normalnie i to jest dla mnie najważniejsze i powiem Ci nie krytykuj innych tylko z tego powodu, że robią podobne rzeczy do tych co Ty - jest to bardzo niskie i powiedziałbym zawistne jak na nasz naród przystało.

Może jak jesteś takim znawcą wszelkich tematów i wiesz co i jak i w jakim warsztacie w Polsce się dzieje i co kto tam robi to może podaj mi następne numery lotka (chętnie podzielę się wygraną...)

Ja każdemu polece warsztat w Łowiczu bo naprawdę robią dobrą robotę i z tego co widzę nie klepią na konkurencję po necie tylko skupiają się na tym co robią.

 

Pozdrawiam wszystkich i liczę kolego , że może wreszcie zmądrzejesz i przestaniesz krytykować innych , a zaczniesz skupiać się na tym co robisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TuneFORCE

Nie pisz głupot że ja nienawidzę konkurencji bo z moimi największymi konkurentami na rynku znam się osobiście współpracujemy i nie raz wymieniamy się doświadczeniami i nikt na drugiego złego słowa nie powie.

 

Nie nawiedzę opowiadania bajek o kimś że jest cudotwórcą jeśli tak nie jest czy ludzi opowiadających niestworzone historie i kłamstwa byle złapać klienta.

 

Nigdzie też nie napisałem że ludzie w Łowiczu coś zepsuli czy źle zrobili!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz głupot że ja nienawidzę konkurencji bo z moimi największymi konkurentami na rynku znam się osobiście współpracujemy i nie raz wymieniamy się doświadczeniami i nikt na drugiego złego słowa nie powie.

 

Nie nawiedzę opowiadania bajek o kimś że jest cudotwórcą jeśli tak nie jest czy ludzi opowiadających niestworzone historie i kłamstwa byle złapać klienta.

 

Nigdzie też nie napisałem że ludzie w Łowiczu coś zepsuli czy źle zrobili!

Tuneforce ja nie pisze głupot, jedynie napisałem, że wszystko co było robione przy autach , które przyprowadziłem zostało mi pokazane bez żadnych ogródek i wszystko co napisałem wcześniej sam zaobserwowałem. Mniejsza o to, dla mnie ważne jest , że auto zasuwa jak zwariowane i nie mam już zadnych problemów. A o chłopakach z łowicza mam dobre zdanie bo auta , które przyprowadziłem do zrobienia zrobili i wszystko gra jak należy. Przede wszystkim szanuje to , że nie ukrywają przed klientem tego co robia i można w każdej chwili miec wgląd do diagnostyki pojazdu czy tego co z nim robią. Uważam ich za solidnych ludzi i kazdemu serdecznie ich polece.ń

Na sam koniec tematu bo nie ma co ciagnac rzeczy oczywistych podaję dłoń na zgodę i życzę owocnej pracy w wywalaniiu tego dziadostwa z naszych autek.

 

Pozdro

Zamykam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Marcin_zafirka

Miałem problem z filtrem cząstek stałych w mojej vectrze. Doszło do tego ze zgasła i nie chciała odpalić. Zadzwoniłem do kilku firm i nie mogłem uwierzyć ze w vtechu w łowiczu mi dojdą co sie dzieje.Telefonicznie stwierdzili ze jest to zapchany filtr.Wziąłem lawete i zawiozłem auto do nich.Przy mnie rozpieli cały dolot i cały wydech i auto odpalilo wink.gif poźniej wyłączyli mi obsługe filtra a w miedzy czasie ich mechanik wycinał go z samochodu.Troche sie zeszło ale odjechałem od nich w ciągu jednego dnia. Powiem od razu: wiecej jezdziłem po mieście... przebieg to 163tys km... filtr sie zapchał za to że turbina miala usterke(tak stwierdzili po usunięciu) ponieważ bardzo gwizdała i najprawdopodobniej miala luzy i puszczala olej, na TECHU pokazało też uszkodzony zawór EGR. Ciesze sie ze mam to z głowu i naprawde moge polecic warsztat w łowiczu bo dali rade Pozdro!!

Dokładnie, potwierdzam co napisałeś. Wiedzą co robią i robią to dobrze. Też tam byłem ze swoją zafirką i nie mam żadnych problemów czy zażaleń. Auto po wywaleniu tego badziewia jeżdzi tak jak trzeba.

Jak ktoś chce odkupić mojego starego DPFa to chętnie się tego pozbędę.

 

Pozdrowionka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności