Skocz do zawartości

Podniesienie mocy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zwiększeniem mocy mego samochodu a mianowicie omegi B 2.0 16v zastanawiam się nad tłumikiem przelotowym tylko nie wiem o ile zwiększyć średnice rury?? Może ktoś już kiedyś robił cos takiego. W przyszłości chciał ł bym jeszcze zamontować Turbo może ktoś z was robił już cos takiego przy takim silniku z góry dzięki za porady i życzę wesołych świąt Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cyba najwięcej by dał kolektor rurowy niż sportowa końcówka... Niestety podniesienie mocy to droga zabawa... Poszukaj na forum, jest trochę do poczytania na temat tłumików, stożków i strumienic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzECHO musze sie z Toba zgodzic ze to droga zabawa wiesz moze ile kosztuje kolektor rurowy i gdzie go mozna kupic ?? a co to turbo to jaka Turbine byscie polecili dowiedzialem sie ze pasowala by od nissana 200sx :) a tak wogle szukalem na forum czegos o calym przelotowym tlumiku do omegi i nic nie znalazlem :D moze wiecie jak to sie oblicza zeby nie stracic mocy a ja nawet zyskac bo slyszalem ze wymiana wlasnie naweti samego tlumika cos daje ale oczywiscie nie przekonam sie jak tego sie nie sparwdzi a co jeszcze do tego jaka strumienice zamontowac ?? rozmawialem z sasiadem mowil ze przy wymianie wlasnie samego tlumika z zmiany srednicy z 50mm na 60mm i zastasowanie dobrej strumienicy beda widoczne zmniany . ale to tylko przypuszczenia nie wiem czy to prawda wiec chcem sie kogos doradzic :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zawsze wyszlifować wszystkie układy dolotowe, w których płynie paliwo:) Dodaje zawsze trochę mocy, a można to zrobić w domku samemu jak sie wie o co chodzi:) a co do turbiny to czy mocne wysilanie tak małego silnika (jak na omegę) ma sens? Może przynieść Ci to dużo kosztów łacznie z przyspieszonymi wymianami wszystkiego(oleje, rozrząd itp) a także z większym spalaniem... jeżeli nawet uda Ci sie podnieść moc do 170 kucy albo nawet 200 to czy te czynności mają sens? bo w ofercie zawsze jest silnik 2.5 (173km) i 3.0 (211km) które na pewno będą mniej kosztowne w eksploatacji z powodu na mniejsze ich wysilenie i na pewno nie bedą mniej żwawę niż Twoja doładowane 2.0... sam osobiście zakochałem się w omedze i mam zamiar sobie ową kupić.:D Jednak kupując z silnikiem 2.0 16v z LPG liczyłbym sie na raczej spokojną jazdę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sprzedaj te 2,0 i kup sobie 2,5 v6 lub 3,0 v6. Każda przeróbka raczej nie będzie opłacalna. No chyba , że masz dużo zaparcia , czasu no i KASY. Pozdrawiam :D:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym zecz ze mam sentyment do tego samochdu wlozylem w niego juz troszke serca i troszke zal go sprzedac :) a lubie dlubac sie przynim i mysle w przyszlosci zrobie z tej bryki cos przyjemnego http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he przeczuwałem ze to napiszesz... no wiesz silnik też jest już częścią wymienna... :)

rozglądając sie na allegro to tak na prawdę 2.5 jest w cenie Twojego 2.0 no 3.0 już jest droższe. ˛do tego zmiana elektryki ale myślę ze i tak by Cię to mniej wyszło niż założenie turbiny... Czytałem gdzieś ze koleś do swojej 3-litrowej omegi włożył właśnie turbo a kosztowało go to ok 5 tys... bo panowie za samą zmianę softa wezmą z 2 tys +turbina myślę ze ta tez będzie dosyć droga... przeróbki jakieś tam części i piątka sie uzbiera;p Tylko problem będzie z Twoją instalacją gazową,bo jednak 2.0 chodzi na 4 garach a tam jest 6...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze skrzynia biegów do zmiany na mocniejszą, elektryka , zawiecha chyba musi być mocniejsza do 3,0 v6 lub 2,5 v6. Sam silnik to nie wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a wsadzenie turbiny mnie mniej wyniesie: P kolega powiedział ze za 3500zl wstawi mi zastawiam mu brykę, kluczyki i po jakim czasie przyjeżdżam po BESTIE:) a z wsapem jest rożnie silnik kupie no wiadomo nie Bedzie idealny wiec trzeba cos robić juz i w nim, zawieszenie hamulce juz przydałoby sie większe, tez i most i wal przydałoby sie wsadzić mocniejszy wiec tak myślę ze bez kitu może lepiej zmienić brykę: P., ale ja chcę iść w inna stronę chcę mięć oryginalny samochód a nie zwyczajny. A z gazem to nie problem brat ma firmę zajmująca się instalacja gazowa wiec nie ma biedy, • ale nie odbiegajmy od tematu, jaki byście poradzili zrobić tłumik przelotowy o ile powiększyć śr. Tłumika?? POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności