Skocz do zawartości

Podniesienie mocy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na forum gola całe peki śmiga zmodzonych 1.8 turbo na około 350 koni i nikt tam 30 tys nie ladował w auto. I to nie tuning drut tylko z głową. R32 czy R36 to tam spokojnie robią z big turbo na moce po 600 koni. "Złośiowy" golfik miał chyba coś koło 650 koni. 

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2019 o 00:20, korzen13 napisał:

jest coś jesCze ale tego wam nie powiem, a daje w tym silniku z 20 km 

 

Ja na to odpowiem tak.

A więc następnym razem zanim zabierzesz głos przemyśl sobie co masz zamiar powiedzieć.

Forum jest od dzielenia się wiedzą.

Nie chcesz się podzielić ?

Ok twoja sprawa.

Więc masz czas na przemyślenia dwa tygodnie.

Czy chcesz być jednym z naszych użytkowników czy nie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.08.2019 o 19:47, adam1954 napisał:

 

Ja na to odpowiem tak.

A więc następnym razem zanim zabierzesz głos przemyśl sobie co masz zamiar powiedzieć.

Forum jest od dzielenia się wiedzą.

Nie chcesz się podzielić ?

Ok twoja sprawa.

Więc masz czas na przemyślenia dwa tygodnie.

Czy chcesz być jednym z naszych użytkowników czy nie.

 


Jeśli by ktoś się zapytał to bym powiedział, ale widzę że tutaj ludzie nie mają totalnie żadnej wiedzy, mówiąc że w wolnossaku 30 tys to dużo :D hah, za 40 tys to jedynie turbo byście dołożyli a kolejne 60 w cały samochód, porting głowic, większe hamulce, zmiana dolotu, kolektora, ECU, mapsensor, barany, wycięcie ekofasolek, i innych bzdetów które poprawiają osiągi samochodu, ale nie. Wy za 20 tysi zrobicie z 218 km 350 jak kolega WESOL hah. Tautaj widzę że każdy może być głupio mądry, ale jak ktoś przedstawia realne argumenty to jest banowany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vagach 1.8 t bywał w różnej mocy od 150 koni do 225 w serii. Oczewiscie różnice w budowie są. Zrobienie mocy około 250-280 koni to nie jakiś mega wydatek i tu znaczenie ma co mamy na starcie. Tak do 300-350 koni nie ma tegedii jeśli chodzi o koszty. Więcej to już gruba zabawa i tam to trzeba mieć siana. Czyli to na ile chcemy auto zrobić decyduje ile kasy trzeba mieć. Do pewnego pułapu moim zdaniem za stosunkowo nieduże pieniądze można zrobić sporo mocy a później to niestety trzeba włożyć sporo kasy a przyrost już nie musi być adekwatny do tego. Wczoraj właśnie byłem na chipsowaniu aczkolwiek w tym małym autku żony znaczy się w 1.6 TDI touran.  Tam generalnie mi chodziło o wyłączenie systemu start stop, ograniczenia obrotów na postoju, odpalanie bez sprzęgła, wyłączenie EGR, no i podniesienie mocy. 

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.09.2019 o 09:00, wesol napisał:

W vagach 1.8 t bywał w różnej mocy od 150 koni do 225 w serii. Oczewiscie różnice w budowie są. Zrobienie mocy około 250-280 koni to nie jakiś mega wydatek i tu znaczenie ma co mamy na starcie. Tak do 300-350 koni nie ma tegedii jeśli chodzi o koszty. Więcej to już gruba zabawa i tam to trzeba mieć siana. Czyli to na ile chcemy auto zrobić decyduje ile kasy trzeba mieć. Do pewnego pułapu moim zdaniem za stosunkowo nieduże pieniądze można zrobić sporo mocy a później to niestety trzeba włożyć sporo kasy a przyrost już nie musi być adekwatny do tego. Wczoraj właśnie byłem na chipsowaniu aczkolwiek w tym małym autku żony znaczy się w 1.6 TDI touran.  Tam generalnie mi chodziło o wyłączenie systemu start stop, ograniczenia obrotów na postoju, odpalanie bez sprzęgła, wyłączenie EGR, no i podniesienie mocy. 

 

czy ty kolego widzisz o czym ja w ogóle piszę ? wiesz co to silnik wolnossący ? bez turbo ? nie ma żadnego cipowania, tylko mody mechaniczne, wstawienie samego turbo jak należy do silnika o którym mowa to koszt 40 tys, potem zmiana skrzyni, wału, mostu, wsypawanie dolotów, zabawa kompem i dużo innych pierdół, nie mów że do 300 km to lajtowo, bo znam tylko paru gości w polsce co z wolnossaka wyciągneli 300 km , mowa tu o silniku 3.0, 3.2 seryjnie 211/218 KM.  BEZ TURBO!!!

Edytowane przez korzen13

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz, że nikt cię tu nie potrzebuje?

 

Zachowujesz się jak akwizytor - wyrzucą drzwiami, to wraca oknem.

 

Nie potrzebujemy sie tu z dziećmi kłócić o to kto ma większego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.09.2019 o 17:30, ja37 napisał:

Nie widzisz, że nikt cię tu nie potrzebuje?

 

Zachowujesz się jak akwizytor - wyrzucą drzwiami, to wraca oknem.

 

Nie potrzebujemy sie tu z dziećmi kłócić o to kto ma większego.

jak ty żadnych argumentów nie podajesz tylko się spinasz w internetach- no żenujące :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności