Skocz do zawartości

Gość benek90

Rekomendowane odpowiedzi

Gość benek90

patrzylem wszystkie maja iskre nieiwiem co to juz moze byc :(((nikt z mechanikow niepotrafi tego ustalic a mam jeszcze pytanie bo mam wybita jedna poduszke i czy to moze byc tezz przyczyna ze szarpie i dusi bo kiedys czytalem na forum o tym ze tak jeden gosc mial

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość andrzej_m55

silnikiem będzie telepać jak jest poduszka zerwana

sprawdź jeszcze wężyki podciśnieniowe może któryś jest pęknięty

''uzupełnij profil bo nikt nie wie jaki to silnik może wówczas coś ci pomogą ''

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawna jest pompa paliwowa mechanik ja ogladal

oglądanie pompy to nie wszystko,sprawdzał jakie daje ciśnienie itp.

Walnięta poducha może być przyczyną szarpania,ale duszenia raczej nie.Piszesz że problem jest dopiero na ciepłym silniku,sugeruję więc sprawdzić jeszcze czujnik temperatury do kompa,cewkę i moduł wzmocnienia zapłonu (pod warunkiem że masz cewkę a nie dis-a,bo dalej nie wiemy o jaki silnik chodzi.Uzupełnij profil o symbol silnika).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość benek90

ja mam cewke zaplonowa a silnik to neiiwiem jaki ale 1.6 8 v

 

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 14:28 ]

silnik 1.6 8 v mam cewke niemam disa a ta poduche da sie jakos naprawic czy trzeba nowa zalozyc???

 

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 14:30 ]

tak sprawdzal cisnienie i daje dobre cewka mowil ze tez jest dobra takze dalej nieiwiadomo co ostanio jak dluzej postoi na sloncu to ciezko go zapalic znaczy zalapie ale gasnie i dopiero po ktoryms razie lapie

 

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 14:31 ]

moduł wzmocnienia zaplonu gdzie to jest w silniku???

 

usunąłem zdublowaną część tematu / andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł wzmocnienia zaplonu gdzie to jest w silniku???

znajduje się pod cewką, czarna płytka z kostką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość benek90

dzis jak jechalem zaczelo padac bylo wilgotno i autem mi bardzoooo szarpalo co moze byc popsute jesli tak na deszcz reaguje przewody???swiece???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

To jesteśmy blisko rozwiązania problemu http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif . Wyglada na to że masz problem z elektryką. Sprawdź wszystkie przewody elektryczne. Czy są w dobrym stanie czy izolacja nie jest popękana, czy przewody masowe (czyli te połączone z karoserią lub silnikiem) są całe i niezaśniedziałe.

A tak na marginesie - po co Ty jeszcze trzymasz ten samochód?:drunk::(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość benek90

a mam takie pytanie bo ktos mi jeszcze kiedys napisal zeby lakierem lub spirytusem przetrzec kable wn i to pomoze prawda to jest?;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

prawda to jest?;/

prawda ... ale lepiej benzyną oczyszczaną ... i działa to przez chwilę ... bo jeśli kabel ma przebicie ... to będzie je miał dalej ... ale jeśli jest tylko brudny i zawilgocony to pomoże

 

[ Dodano: Wto Maj 12, 2009 09:01 ]

Sprawdź też zawór EGR i ewentualnie go zaślep

ale takich porad nie udzielajcie ... zaczynam się przyzwyczajać że w Polsce jedynym rozwiązaniem na EGR jest jego zaślepienie ... nawet w sklepie z częściami opla tak mi powiedzieli ... kurde każdy model samochodu ma jakieś słabe punkty ... ja miałem dwie przygody z EGR'em ... ale po dokładnym przeczyszczeniu problemy znikły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności