Skocz do zawartości

sintra 3.0 gaśnie na wolnych obrotach


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, rafalgrzegorz napisał:

Numer i oznaczenie powinno być na korpusie silnika od strony sprzęgła/skrzyni biegów.

Tutaj bym szukał - w zaznaczonym na niebiesko owalu fotka w załączniku.

numer.jpg

Dziękuję za fotkę.

W tym momęcie sintra odpala ale trzeba trzymać ją na wyższych obrotach jak tylko puszczę gaz odrazu gaśnie. Czy takie objawy mogą być przez czujnik położenia wału?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

sprawdź czujnik położenia przepustnicy (TPS) oraz silnik krokowy,on jest odpowiedzialny za wolne obroty,możliwe że magicy zamienili Ci wtyczki od krokowego z czujnikiem stukowym :P

czujnik położenia wału nie ma tu nic wspólnego skoro odpala ;)

poszukaj nieszczelności przy krokowcu,za słabo wpięty w kolektor lub w rurę dolotową (podstawa podobnych problemów w Vce w sintrze)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2019 o 15:26, Jay napisał:

sprawdź czujnik położenia przepustnicy (TPS) oraz silnik krokowy,on jest odpowiedzialny za wolne obroty,możliwe że magicy zamienili Ci wtyczki od krokowego z czujnikiem stukowym :P

czujnik położenia wału nie ma tu nic wspólnego skoro odpala ;)

poszukaj nieszczelności przy krokowcu,za słabo wpięty w kolektor lub w rurę dolotową (podstawa podobnych problemów w Vce w sintrze)

Dziękuję za podpowiedzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Udało sie ogarnąć to gaśniecie na wolnych obrotach. Przyczyny były dwie pierwsza to czujnik położenia wału, który musiałem wydostać ze swojej rozbitej sintry i był on simensa a drugi powód to poparciałe gumy od przepustnicy. Wszystko wymienione i sintra wrociła. 

Dzięki za wsparcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie

Mam znowu kłopot z tymi gumami od przepustnicy. Mechanik wymienił te gumy na coś co znalazł pod ręką i chwilę to pochodziło. Teraz szukam tych gum i nigdzie nie mogę znaleźć a obdzwoniłem serwisy, sklepy z częściami zamiennymi również sklepy amerykańskie, pisałem do TedGum oraz szukałem używek i niestety nic pasującego. Może ktoś ma takie gumy w dobrym stanie na zbyciu lub wie czym je zastąpić albo gdzie kupić? (Próbowałem też z rurami silikonowymi to obejmy wtedy sa za blisko siebie i to się rozchodzi przy dokręcaniu). Średnica tych gum to 60mm i długość 60mm

Dużo zdrówka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności