Skocz do zawartości

Astra IV- pytania związane z zakupem tego auta


Gość mario-wasz

Rekomendowane odpowiedzi

 

ad. 4. A kombi nie jest glosniejszy?

a dlaczego miałby być? co prawda nigdy nie porównywałem hałasu w sedanie i kombi ale wydaje mi się że nie powinno być różnicy

 

ad. 1. To obowiazek, ale dzieki za tipa.

hałas silnie zależy od stylu jazdy a nawet założonych opon. Astra, zafira nie są tak wspaniale wygłuszone

ja się przeniosłem z mondeo 2.0 TDCi 115KM na zafirę 1.9 CDTI 150KM i szczerze powiedziawszy było ciszej ;)

a benzyna jeszcze cichsza... do reszty odnośnie hałasu nie powiem bo nie porównywałem z astrą... wiem tylko że kolega miał astrę kombi 1.7CDTI i nie narzekał, ale każdy ma inny próg hałasu...

 

ad. 5. Nie, chodzi mi o komputer co pokazuje ile wlasnie spalam, gdy jade. Moge sobie wyliczyc na ile mi paliwka styknie i znalezc najekonimiczniejszy sposob.

to w astrach była/jest jako opcja, którą zazwyczaj można później aktywować po znacznie niższej cenie. Ale nie spodziewaj się dużej dokładności... w zupełności wystarczy wiedzieć ile pali i ile paliwa w baku żeby oszacować zasięg. w tej nawi kolorowej możesz od razu podglądnąć gdzie są najbliższe stacje. W monochromatycznej (ja mam) jak się zapala rezerwa pyta czy uruchomić nawigację do najbliższej stacji...

mapa to Navteq'a - możesz sobie sprawdzić pokrycie w Serbii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@kicaj

Dzięki wielkie za informacje.

Moje obawy o hałas wynikają wyłącznie z mojego doświadczenia z podróży w aucie z małym silnikiem. Tez 1.4.

A co do kombi, to zawsze fakt pustki za tylna kanapa powodował, ze zawsze wydawały mi się glosniejsze z tylu.

Jeszcze raz dziękuje za info.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do kombi, to zawsze fakt pustki za tylna kanapa powodował, ze zawsze wydawały mi się glosniejsze z tylu. Jeszcze raz dziękuje za info.

mi to co hałasuje z tyłu to fotelik grupy 0+ oraz luźne rzeczy w bagażniku jak latają ;)

ale zasuwam roletę i jest lepiej ;) chcesz dobrze wyciszone auto - to albo lepiej wygłuszyć albo kupić auto klasy wyżej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi mi to ile obrotow na najwyzszym biegu mam przy 130-150 km/h w:

1. 1.4T 140 KM

2. 1.6 115 KM

To mi powie wszystko. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Hello

Zakończyliście wpisy na roku 2013 :)

To odświeżam i proszę o ocenę właścicieli auta wersji sport 1.7 CDTI 110KM planuję kupić i miło by było coś się dowiedzieć o tym aucie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ja odkopię temat. Przymierzam się do zakupu i chyba padło na Astrę IV 1.4T 140KM. Znalazłem myślę, że fajną ofertę za trochę ponad 35 tys zł, przebieg 79 tys km, 140KM, seriwsowany w ASO, z polskiego salonu, a rocznik 2012 (produkcja koniec 2011). Pytanie z perspektywy czasu może ktoś się wypowiedzieć na temat tego silnika, awaryjności (jak tak to co najczęściej), czy ogólnie warto tyle płacić za ten model z tym silnikiem itd. Zamierzam sobie dorabiać na taxi, a druga sprawa, że rodzina się powiększyła niedawno i chciałbym przesiąść się na coś większego, bo w tej chwili 3D Alfa 147 (będę uważał za niewidzialne komentarze odnośnie marki Alfa Romeo ;) ). Cel oprócz jazdy po mieście jako taxi to dojazdy do pracy i wyjazdy co 2 miesiąc po 250km w jedną stronę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z z19dth w zafci na a14net w isi, czyli z 150km w dieslu na 140 w benzynie.

Mogę z czystym sumieniem polecić oba auta jako rodzinne...

Benzyna w mieście jak najbardziej, w trasie nie jest to demon przyspieszenia, ale przelotowe 140- 160 szło spokojnie. Ot trochę więcej pokory i cierpliwości...

 

Sent with handy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś specjalnie nie zależy mi na mega prędkościach. Potrzebuję w miarę ekonomicznego jeżdżenia po mieście (bo tego jest najwięcej, codziennie do pracy w dwie strony mam 25km). W trasie w tej chwili też nie szaleję, wolę wypośrodkować ekonomiczną jazdę, ale też nie ciągnąć się jak ślimak ;) Kurczę na co zwracać uwagę przy wyborze Insignii? Faktycznie jest awaryjna elektronika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności