Skocz do zawartości

Montaż tempomatu Corsa C


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a może orientujesz się z czym związana jest taka przypadłość - podświetlenie deski rozdzielczej, najczęściej jak skręcam, częściowo gaśnie i po jakiejś chwili jak wyprostuję koła znowu świeci poprawnie, masz na to jakiś pomysł? czy mam założyć nowy temat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie, byłem dzisiaj w warsztacie, który dysponuje Techem2, żeby uaktywnić tempomat i niestety właściciel warsztatu nie wiedział jak to zrobić. Czy może być to związane z tym, że ma starą wersję oprogramowania lub jak to on powiedział, trzeba to zrobić w serwisie, poprzez połączenie on line z fabryką? Wspomnę tylko, że w jakimś systemie komputerowym, ten sam Pan sprawdził, że u mnie w aucie można to zrobić, poprzez aktywację z komputera. Proszę o poradę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba robić w żadnym serwisie i w żaden sposób on-line. Trzeba aktywować tempomat w dwóch modułach w aucie OP-COMem albo TECHem - a to jest minuta roboty. Znajdz najlepiej kogoś z forum z Twoich okolic, żeby Ci to aktywował zamiast płacić grubą kasę tego typu fachowcom, u którego byłeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. Mam jeszcze jedno pytanie, czy do tego potrzebny mi będzie kod fabryczny imobilaizera. Nie posiadam takiego, ponieważ nie dostałem od poprzedniego właściciela auta. Jeżeli będzie mi potrzebny, to czy to tylko w serwisie można załatwić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, żeby zaprogramować funkcje, trzeba wpisać KEY-PASS z karty kodów auta, ale jeśli nie masz tej karty, to w CC kod ten odczytuje się łatwo OP-COMem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz op-com wchodzisz w nadwozie/zestaw wskaźników/dostęp do eeprom/odczyt kodu dostepu... i masz juz kod immo...

 

Aktywacja tempa jak mówi Bad trwa dokładnie minutę... tylko jeśli sam nie masz dostepu do kompa znajdź kogos kto ma techa lub op-com i ma podstawy wiedzy jak to zrobić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc.

Kurcze trafiam na jakichś nygusów, mają sprzęt a nie potrafią go obsługiwać. Widzę też inną opcję-chcą mnie naciągnąć, bo krzyknęli za kod i aktywację tempomatu 300 zł. Postaram się jeszcze kogoś w okolicy Szczecina poszukać, kogoś kto ma większe pojęcie na ten temat. Problem jest tego typu, że jak zadałem pytanie o polecenie kogoś z kompem w moim regionie, to do dziś jest cisza. Zaczynam się zastanawiać czy nie warto podjechać do niemiec do serwisu i zapytać o taką usługę. Jak nikt się nie znajdzie pozostanie opcja zaciśnięcia zębów i zapłacenia tej kasy.

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności