Skocz do zawartości

Montaż tempomatu Corsa C


Rekomendowane odpowiedzi

Podjedź do mnie załatwię to w minutę :beer: A tak poważnie to musisz szukać kogoś bliżej Ciebie bo 300zł to tylko ASO potrafi liczyć takie koszty. Zapytaj kolegę wesol z forum - on jest z Goleniowa a to chyba jakoś w miarę blisko Ciebie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bad chyba szybciej będzie jak podjadę do Ciebie z tym tempomatem :hyhy: do dnia dzisiejszego nie znalazłem nikogo, kto by to mógł mi zrobić. U nas bidaaaa z kompami na mieście...ehhhh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pytałem, ale twierdzi, że tylko serwis. Mam gościa, który ma mi to zrobić ale nie mogę się z nim zgadać. Ma Techa i miał OPa ale mu padł. Teraz zamówił nowe oprogramowanie i z nim tez coś nie tak. Więc mam jeszcze nadzieję, że jak mu wymienią te wadliwe oprogramowanie to mi to zrobi. Jak nie to jadę do Ciebie :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, pomocy bo sił mi już brakuje. Czy możecie mi napisać co dokładnie trzeba zrobić, tzn w jakie funkcje wejść, najlepiej krok po kroku - taka jak wcześniej z tym kodem- jak już podepną mnie pod kompa. Dzisiaj znowu byłem się podpiąć i kod mam dobry, ale gość nie wiedział gdzie ma wejść, żeby zaprogramować tempomat. Kolejna trasa jutro i znowu bez opcji dla leniwych, a już nawet podłokietnik zamontowałem. Proszę po raz kolejny o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprogramowania wymaga sterownik silnika (ECM) oraz sterownik nadwozia (BCM).

 

Nie pamiętam dokładnie, ale...

 

Wchodzimy w OP-COM, wybieramy diagnostykę potem model auta, rocznik czyli po kolei :

 

Rocznik auta|Corsa-C|Nadwozie|Moduł sterujący nadwozia - przycisk PROGRAMOWANIE - sysem poprosi o kod dostępu, po jego wpisaniu pokaże nam się lista wyposażenia - przy opcji TEMPOMAT trzeba zmienić na OBECNY (AKTYWNY) i zapisać.

 

Druga rzecz - programujemy podobnie jak wyżej :

 

Rocznik auta|Corsa-C|Silnik|Symbol silnika - i tu mamy opcję PROGRAMOWANIE i postępujemy analogicznie jak wyżej i zapisujemy zmiany.

 

Tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie jestem w połowie drogi do uruchomienia tempomatu. Potrzebuje pomocy w kwestji tej drugiej połowy :). Podłączyłem się pod COMa i wszedłem w :rocznik/corsa/nadwozie/moduł/programowanie i tu nic mnie nie prosi o kod dostępu tylko sam go wpisałem ale w zakładce Kod dostępu bo jak wpisuję w kod BCM to podaje mi, że mam zły kod auta. Po wpisaniu kodu w ta pierwszą zakładkę wszedłem w wyposażenie i przy tempomacie zmieniłem na aktywny. To już mam za sobą. Teraz ta sama operacja powinna być powtórzona w Silniku, ale tam jak wchodzę to w programowaniu nie mam opcji tempomatu i nie bardzo wiem co dalej. Możecie jeszcze jakoś to dla mnie opisać co mam zrobić aby tam się dostać i go aktywować do końca. A może od początku coś namieszałem? Czekam z niecierpliwością na waszą pomoc.

 

 

pozdr

 

paciej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość paciej

Ogromne podziękowania dla kolegi Bad-a, który nie pozwolił mi się poddać i pomógł mi od początku do końca, uporać się z montażem tempomatu. Teraz mogę się również cieszyć nowym dodatkowym ekstrasem w mojej CC :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności