Skocz do zawartości

Jak usprawnić wydajność/spalanie auta?


Gość sofciki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Nie zajmuję się codziennie samochodem, a mianowicie Corsa B 1.0 12v ecotec 99r. Prosiłbym o podanie czynności które można zrobić samemu bez większego wkładu finansowego "odmulające" auto.

Pytanie bardzo ogólne, ale: zapowiada mi się troszkę wolnego czasu, chciałbym dowiedzieć się co warto sprawdzić, przeczyścić, dokupić, bądź wymienić. Być może uda się zmniejszyć spalanie, bądź dodać mocy :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawa to czysty filtr powietrza. potem swiece , kale WN (ty pewnie ich nie masz u siebie) , filtr paliwa tez moglbys wymienic. o olej tez warto dbac. sonda lambda jesli uszkodzona to tez duzo pali. to takie podstawy. a najlatwiejsze to podstawic cegle pod pedal gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość pawełheniu

. a najlatwiejsze to podstawic cegle pod pedal gazu.

To mi się szczególnie podobało. Z tego co napisał zakładajacy temat to nic nie wynika. Bo co, że wolno sie zbiera? Co to jest wolno? To 1.0, 55km, a nie jakieś 1,6 czy wiecej. Ale zgadzam się - dbać trza o wszystko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może uda się zmniejszyć spalanie, bądź dodać mocy

Chcesz zmniejszyć spalanie kup Corsę Diesel.

Chcesz dodać mocy zmień auto na takie z mocniejszym silnikiem.

 

Chcesz koniecznie coś zrobić to sprawdź filtr powietrza, filtr kabinowy, sprawdź wycieraczki szyb, odkurz w środku, umyj z zewnątrz i jeździj.

Z nadmiaru czasu weźmiesz się za usprawnienia itd i skończy się tym, że coś popsujesz.

Masz sprawne auto to jeździj nim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawełheniu

Z tymi dizlami to różnie bywa. Tak sie sklada, że poznałem nieco rynek, bo sprzedaję jedno, a corsę akurat kupiłem. Kupa ludzi szturem wyłapuje diesle, bo taniej. Najlepiej jeszcze VW i TDI - Golfy, polówki, passaty co tylko. I owszem może i pala trochę mniej, ale trzeba jeździć, zeby była różnica - to jak z gazem - niby tańszy, ale ile trzeba pojeździć, żeby instalka się zwróciła.

 

Szukałem auta do siebie, na dojazdy do pracy i z pracy, do panny i od panny - raptem 20 -30km dziennie, w weekendy na wypady i po pierwsze - po kij mi dizel, który rano przez te 5km nie osiągnie temperatury i i tak zeżre 6- 6,5 litra, a moze lepiej, skoro jego awarie (mowimy o starszych autach) są o wiele kosztowniejsze? Nie mówiąc o ubezpieczeniue - kwtoa za 1,2, a za np. 1,7 czy 1,9.

 

Po kij dizel, skoro używany w danym przedziale cenowym jest średnio kilka tysiecy droższy? Efekt - benzynka młdsza. Poza tym, nie oszukujmy się - używane dizelki, choś zwykle mają "góra 185000 przebiegu, mają za....ście dużo większe, często przekraczające 300000

 

Efekt - diesel tak, ale jak już 2-3 letni lub nowy i pod warunkiem, ze będzie dużo jeździł i szczerze śmiać mi sie chce jak widzę ludzi pokonujących dystanse dzienne po 10 km i szczycącie się rzekomą ekonomia swoich niezuzytych 90 konnych tdi czy innymi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś Corsę 1.0 nie wymagaj żeby była to torpeda, sam jestem użytkownikiem silnika 1.0 i muszę przyznać że szaleństw nie ma ale.... ciesz się że masz sprawny samochód dbaj o niego i już w końcu najwieksza frajdą(dla mnie) jest jeżdżenie a nie ile to poleci i znajdzie się na drzewie. Może i to chodzi ja traktor xD ale w gruncie rzeczy jest to fajne autko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do tego całego zestawu dołożyłbym dodatkową masę na silnik -> taką plecionkę miedzianą dostępną w każdym Polmozbycie. Z jednej strony przykręcamy do nadwozia, z drugiej do głowicy (gdzieś przy pokrywie). Mocy nie przybędzie, ale iskra będzie lepsza ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności