Skocz do zawartości

corsa b x10xe brak iskry


Gość Morf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Wymieniłem ostatnio silnik x10xe na taki sam podłączyłem wszystko tak jak ma być ale silnik nie odpala brak iskry na świecach .Silnik który kupiłem i wrzuciłem do mojej corsy stal trochę ponoć 2 lata . Proszę o poradę co może być przyczyna braku iskry .mam mnóstwo części ze starego zatartego silnika a wiec mogę wymieniać .

 

Pozdrawiam

 

dodałem silnik z paska?daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morf, usuń Caps locka z tytułu i treści posta,wpisz rodzaj opla w profil,bo nawet nie wiadomo do jakiego działu przenieś temat(pewnie corsa).

Wygląda na to że regulaminu nie czytałeś :D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki juz znalazlem przyczyne .Dzis przelozylem komputer ze starego silnika i corsa odpalila .Uf problem z glowy do nowego silnika zalozylem stary komputer (chyba to jest koputer) na trzy sruby przykrecony kolo skrzyni biegow do bloku silnika . Odpalil za pierwszym razem tyle ze teraz swieci kontrolka silnika jutro bede dalej testowal .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsa 1.0 ECO TEC 12v 3 cylindry 1999 rok silnik x10xe .dzis bede badal przyczyne swiecacej kontrolki silnika zaczne od wymiane ze starego silnika czujnika polozenia walu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczne od wymiane ze starego silnika czujnika polozenia walu .

... i w ten oto piękny sposób narobisz sobie tylko roboty :wink:

Sprawdź najpierw co Ci sygnalizuje ten check i dopiero kombinuj bo czasem może być to powiązanie kilku czynników.

 

Proponuje najpierw zapoznać się z treścią tego:

http://forum.opel24.com/i-kody-bledow-opel-corsa-vt56.htm

 

Aha i patrz wyżej na post daro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze cie bardzo czujnik walu to tylko jedna sruba i jedna zlaczka 2 minuty i sprawdzone .

pozniej sprawdze zawor EGR o i tu jest troche roboty .

 

[ Dodano: Czw Cze 24, 2010 16:06 ]

a nie mam mozliwosci sprawdzenia na kompie jaka jest usterka bo mieszkam we francji a sprawdzenie jaki jest bland to koszt jakies 100 euro najpierw wole pobawic sie sam w wolnym czasie a pozniej w ostatecznosci oddam autko do sprawdzenia .

Dzis jeszcze postaram sie napisac co zrobilem i czy cos sie zmienilo

 

pozdrwiam wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówiłem o czujniku bo to jet moment tylko o całokształcie tego niepotrzebnego przekładania a skoro masz Corsę B to możesz odczytać błąd na zworkę ewentualnie metodą gaz-hamulec jeśli nie masz ani 10 ani 16 pinowego złącza. Odczytać błąd możesz samemu :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej zabardzo niewiem jak mam to zrobic tz jak samemu sprawdzic gdzie jest blad .

Kontrolka silnika swieci na wolnych obrotach gdzies tak do 2500 powyzej jak jade to gasnie ale co jakis czas szarpie , co jakby obroty faluja.

Jak myslicie co to :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności