Skocz do zawartości

blad 0400 egr i co dalej


Gość golden2912

Rekomendowane odpowiedzi

Gość golden2912

miales racje grzybek sie opieral na blaszcze z tad prawdopodobnie blad i do tego wypalilo dziure :twisted: tak jak mowiles blaszka z piwa jest za cienka

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

ale zrobie lekkie wglebienie w blaszcze tam gdzie dziura na grzybek powinna byc tak jak to ty robiles i jeszcze raz zobacze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

miales racje grzybek sie opieral na blaszcze z tad prawdopodobnie blad i do tego wypalilo dziure :twisted: tak jak mowiles blaszka z piwa jest za cienka

Polecam blaszkę dołączoną do listów z inpostu ???

 

Mam jeszcze pytanie bo tak jak kolega zaślepiłem Egra - najpierw całą dobę wymoczyłem go w spirytusie metylowym wyczyściłem cały środek wysuszyłem nasmarowałem grzybek wd-40 - wcześniej egr mi szarpał po tych czynnościach jak ręką odjął więc postanowiłem go zaślepić. Po kilku godzinach jazdy wywaliło mi cheak - błędy P0400 i P1405. Zgasiłem silnik zapaliłem i już błędów nie było. Mam pytanie odnośnie tego 2 błędu czym jest on spowodowany - P1405 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zrobie lekkie wglebienie w blaszcze tam gdzie dziura na grzybek powinna byc tak jak to ty robiles i jeszcze raz zobacze.

Ja chyba z jakiejś szynki konserwowej blaszke brałem :twisted:

 

czym jest on spowodowany - P1405

Jednak musi sie zacinac, albo kablologia przy wtyczce winna.

A błąd po zaslepieniu mi tez wywalało, zgaszenie silnika go kasowało.

Bład wywalało po około 500km jazdy, w miescie może być szybciej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie EGR podłączony na krótko działał bez problemu,ale błąd wywalał od czasu do czasu bez względu na to czy był zaślepiony czy nie.Po pewnym okresie check świecił już prawie cały czas.Prawdopodobnie trafiło potencjometr w samym zaworze który przesyła sygnał do ECU o wielkości otwarcia grzybka.Pokusiłem się na emulator EGR i jak na razie od 3 tygodni mam spokój,EGR zaślepiony wtyczka odpięta a checka nie ma. :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość golden2912

wyczyscilem go jeszcze raz i zrobilem wglebienie na grzybek odpiolem akumulator zeby wykasowac bledy i jade sie przejechac jesli blad bedzie znowu to wywale to dziadostwo

 

 

edit: no i dupa check sie dalej zaswieca wiec mozliwe ze egr uszkodzony :twisted: jutro sciagne zaslepke ehhh

a z przegubami jeszcze bede testowal wedlug twojego schematu- dziekowac!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij napięcie 12V na zewnętrzne piny we wtyczce,zobaczysz czy w ogóle działa.Jeżeli tak to pewnie to samo co u mnie,padł potencjometr,i pozostaje wymiana zaworu albo emulator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jesli nie dziala to uszkodzony

Wtedy na 100%

Jeżeli działa to może być uszkodzony potencjometr.

 

Działanie grzybka nie jest równoznaczne z tym że zawór jest sprawny.Grzybek może działać a potencjometr wewnątrz jest walnięty i nie daje sygnału do ECU.(50/50%)

Natomiast gdy grzybek nie działa to EGR 100% złom.Nie znając się na tym nie jesteś wstanie sam sprawdzić poprawności działania zaworu.Możesz tylko wykluczyć pewną awarie,czyli podajesz napięcie na zewnętrzne piny i jeżeli nie ma reakcji to EGR do wywalenia.Do Twojego silnika gościu sprzedaje emulatory po 70zł +przesyłka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zaslepiania EGRa w tym silniku (x14xe) - miałem tak samo, zawsze wywalało błąd. W przypadku kiedy grzybek opierałby się o blaszkę, efektem byłyby falujące obroty.

 

Szkoda że w tych silnikach nie można programowo obejść egr-a, pozostaje tylko reanimaja starego lub nowy.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności