Skocz do zawartości

opel sintra nie gasna swiatla potrzebny schemat instalacji


Gość gdjspider

Rekomendowane odpowiedzi

Więc Kacperku projekt gotowy teraz wykonanie. Ja chcę zrobić troszkę inaczej, miałem zamiar wykorzystać te same bezpieczniki, chciałem tylko zamontować przewody o większym przekroju, ale są problemy z pinami/konektorami i narodził się projekt nowego okablowania - przekaźniki i bezpieczniki pod kierownicą i stąd gotowe nowe wiązki do lewej i prawej lampy.

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeszcze jedna ważna sprawa.

W sintrach z silnikiem 2,2 benzyna nie było montowanych wyświetlaczy MID więc nie będzie problemu.

W 3.0 i 2.2 diesel może już być mały kłopot z informacją o spalonych żarówkach.

 

Przewód od świateł krótkich można ciąć bezproblemowo jak nie ma MID.

Ale nie trzeba jeśli instalacja jest sprawna. Tom musi ciąć bo ma zwarcie - w ten sposób nie poda napięcia na długie załączając krótkie światła.

Przewód od długich więc najlepiej zostawić bez cięcia a tylko wyjąć bezpieczniki.

Po drugiej stronie tej złączki (X10) nie widziałem przewodu do kontrolki długich więc lepiej nie ciąć aby nie prowadzić nowego przewodu do licznika.

 

Dojrzałem u siebie że najwygodniej będzie mi przepchnąć kabel dwużyłowy przy lince do otwierania maski.

Jedna żyła będzie uruchamiać przekaźnik od długich a druga od krótkich.

 

Tom - myślę że teraz już dasz radę to ogarnąć.


edit

Przy lince od zamka nie dało się przepchnąć, ale przebiłem się przez gumę przy wiązce kablowej.

Kabel już w komorze silnika

DSCN0943.jpg

 

Podpięty za pomącą złączek

DSCN0942.jpg

 

Dla ułatwienia dobrze rozłączyć tą kostkę przez wykręcenie śruby pomalowanej na czerwono (kluczyk 7)

 

Tom - będziesz musiał ten beżowy przewód przeciąć aby nie dawał napięcia na przewód długich.

Daj znać kiedy się za to zabierasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wolniej myślę po tym meczu. Kacper czyli muszę kupić:

I) 1 gniazdo przekażnika + 1 przekażnik 40 A i 2 gniazda bezpieczników z bezpiecznikami?

czy raczej

II) 2 gniazda przekaźnika + 2 przekaźniki 40 A i 4 gniazda bezpieczników z bezpiecznikami?

Edytowane przez FatherTom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek zależy co chcesz i jak zrobić: jak tylko krótkie to jeden przekaźnik, a jak krótkie i długie to dwa. Wystarczą 30 A przekaźniki i 10A bezpieczniki (ale zamontujesz jakie masz)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ja robię wiązki do obu lamp i wyprowadzam je z kabiny do komory silnika, 2 przekaźniki, 4 bezpieczniki. Jest miejsce pod kierownicą na to i zakupione materiały też są (jeszcze trzeba tylko zakupić czas i będzie cacy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 x http://allegro.pl/przekaznik-12v-40a-samochodowy-gniazdo-nvf4-i4655710217.html

4 x http://allegro.pl/gniazdo-oprawa-bezpiecznika-unival-2-5mm2-6438-r-i4635224159.html

4 bezpieczniki http://allegro.pl/bezpiecznik-samochodowy-plytkowy-unival-10a-kpl-2-i4627936963.html

(7,2×2)+(4×3,5)+(2×2)=32,40+ ok. 10 przesyłka = (+-) 42,50 kupię w sklepie taniej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek z doświadczenia wiem że lepiej jest kostki pod przekaźnik kupić bez kabelków a z konektorami do samodzielnego zazbrojenia bo to co sprzedają to cienkie przewodziki (nawet nie 1,5 mm2, a piszą 2,5mm2) ja takie kupiłem po 2,50 za komplet z konektorami + przekaźnik 10,0 (jeszcze PRL) , gniazda z bezpiecznikami - kostka na 6 szt. w plastiku i z uszczelnieniem 7 zł, przewody 2,5mm2 w elektrycznym (kilka kolorów kilkanaście m).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności