Skocz do zawartości

Problem z pulsowaniem wszystkich świateł


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłe to wcześniej ,nic nie pomogło . To tylko dzieje się z radiem i wyświetlaczem . Jeszcze muszę sprawdzić cewkę zapłonową i świece . Coś podomnego miałem w Astrze 2 . Tylko ze tam dodatkowo było słychacpykanie tak jak by iskra orzeskakiwała . A tutaj chińczyk nic nie pokazał po za tym błędem od regulacii podświetlenia . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca pewny, ale tu może coś się dziać z BCM.

Diody na pewno nie dostają 12V, tylko mniej.

Na pewno on ma w sobie jakies regulatory napiecia też.

Może warto przyjrzeć sie w tą strone?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś w astrze g podpiąłem ładowarkę USB pod zapalniczkę , lutując tak że z boku miałem niby "oryginalne" USB wycięte w tunelu, i jak to zrobiłem to potem samochodu nie szło zgasić , jak to wywaliłem to wróciło do normy, :lol:dlatego zapytałem o nowe akcesoria

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy. Problem z pulsującym migającym wyświetlaczem i radiem ROZWIĄZANY. Zacząłem poszukiwania przyczyny upierdliwej usterki od sprawdzenia punktów masowych. Jak pisałem wcześniej pomiary aku i prądnicy wyszły podręcznikowe. Pierwszy poszedł silnik, wszystkie punkty masowe przeglądnąłem, przeczyściłem, poskręcałem. Sprawa odfajkowana. Przeszedłem do kabiny, tu troszeczkę gorzej. Rozbombardowałem tunel środkowy, radio panel regulacji nawiewów popielniczka. Radio i panel sterujący ma masowanie w tunelu. Są trzy punkty. Idąc od przodu auta Dwa przed lewarkiem , i jeden za lewarkiem zmiany biegów . Roboty co niemiara b. Przeczyszczone zakręcone, podpięte z powrotem. I zong brak pozytywnych efektów. Metodą prób i błędów, zacząłem na przemian podpinać i rozpinać wyświetlacz, radio, panel nawiewu. Bingo trafiłem. Okazuje się, że w panelu sterowania nawiewu jest całe ustrojstwo odpowiadające za sterowania przyciemnianiem i rozjaśnianiem żarówek na zegarach, wyświetlacza, radia. Zawsze myślałem, że jest w załączniku świateł, którego te nie omieszkałem rozebrać i przeczyścić ścieżki od potencjometrów. Tak że po wymianie całego panelu osiągnąłem efekt zlikwidowania usterki,  kuźwa cały dzień poszedł w pi.... Ale robota zrobiona.👍

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności