Skocz do zawartości

Pali na 3 tłoki


Gość Mllodyy

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie upewnij się jak jest z tą kompresją bo to aż dziwne ew. możesz jeszcze sprawdzić wtryskiwacz ale raczej mało prawdopodobne skoro na wyższych obrotach pracują 4 gary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja zaczynam podejrzewać, że gość ma silnik 16V.

jeśli sie okaże, że tak, to ma na bank kreskę.

Tracimy czas, bo nam się szklana kula popsuła, a ten pisze 1,2 95 rok i myśli, że to starczy.

 

To tak, jakbym ja napisał o swoim, że mam 2,0 93 rok.

A w tym roku 2,0 było z 7 rodzajów nie wnikając w sterowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jachu" tak woli scisłości w tym modelu corsy nie ma kopułki z palcem jest cewka zapłonowa.

 

"ja37" silnik jest zwykły 8-mio zaworowy. bodajżę w wersji 1,2i 8V na monowtrysku w była tylko jedna wersja silnika przynajmniej nie spotkałem sie żeby cokolwiek było inaczej. żaden mechanik nic jeszcze nie wymyslił co jest z tym autem nie tak i chyba powoli trace nadzieje ze uda sie je doprowadzić do porządku... według tabeli jaką posiadam z ksiązki od tej corsy to silnik jest C12NZ 1195cm3 33Kw 45km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,2 8V były 3 rodzaje.

Jak piszesz, że nie ma aparatu, to masz x12sz.

 

Czyli tak.

Benzyna na pewno dopływa, bo w mono leci na wszystkie gary.

Iskra niby jest ok, bo nowe świece i kabelki.

Kompresja jest.

Oleju nie bierze.

Wszystkie warunki spelnione a gar nie pali.

Wyeliminuj świece i kable WN, może zamień cylindrami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wg ksiązki była tylko 1 wersja. ok dzięki za info. świece i tak juz przekładałem pomiędzy cylindrami bez efektu, ostatnio mechanik stwierdził zeby założyc świece 1 biegunowe i wymieniłem na pożyczone od kumpla z astry ale wtedy juz w ogóle nie dało się jechać więc wróciłem do swoich 2 biegunowych. jutro pozamieniam jeszcze kable ale zbyt przekonany ze to wina kabli nie jestem. ale sprawdze nic mi nie zaszkodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jachu" tak woli scisłości w tym modelu

corsy nie ma kopułki z palcem jest cewka zapłonowa.

 

No, ja wróżką nie jestem i jak pisze ja37, nie wiemy tak do końca jaki to motor.

 

skoro tak, to tu masz link do fotki z silnikiem c12nz;

http://opel24.com/FAQ/silniki/c12nz.jpg

 

kopułka jest jak byk, więc coś mieszasz kolego. :D:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby sie dało zczytać z silnika jego wersje to bym dawno to zrobił. a jak juz "ja37" poprawił moją niewiedze to wersja silnika jest x12sz. a co do świec od kumpla z astry posłuchałem mechanika objechałem kawałek osiedla i wróciłem do domu i założyłęm swoje. więc to nie był mój "durny widzi miś" tylko fachowca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jeden myk.

Niektóre niemarkowe kable WN maja fajke gumową, w której przewód sie przesuwa.

Efekt - ty wciskasz fajke na świecę, a przewód w fajce nie wskakuje na swiece, tylko wyłazi z fajki.

Z zewnątrz wszystko wyglada ok, ale w fajce jest prawie centymetr przerwy pomiedzy kablem a świeca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności