Skocz do zawartości

Pali na 3 tłoki


Gość Mllodyy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

w moich kablach nie idzie ruszyć tej fajki, własnie wróciłęm z garażu żeby sprawdzić to o czym pisałeś i nie przesuwa się nic w przewodach, a przy okazji pozamieniałem kable pomiędzy cylindrami 1 i 2 bo pozostałe kable są za krótkie i też to nie przyniosło efektu. z wszystkich warsztatów, komputerów i wszystkiego wynika jedno to nie świece, ani kable, ani cewka zapłonowa, ani słaba kompresja, obecnie wykluczone zostało zalewanie olejem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wszystkich warsztatów, komputerów i wszystkiego wynika jedno to nie świece, ani kable, ani cewka zapłonowa, ani słaba kompresja, obecnie wykluczone zostało zalewanie olejem

w takim razie Twój samochód Cię nie lubi :D

 

Wracając na moment do tych kabli Bosch'a to gdybyś poczytał to też byś wiedział, że niestety ale z nimi bywa różnie i to akurat firmie nie wyszło a produkt bardzo często zawodzi. Zastanawiam się nad jedną rzeczą... samo przekładanie przewodów/świec nie powie nam czy świece są sprawne bo wadliwa świeca/przewód w innym miejscu będzie pracować tak samo i efekt będzie ten sam. Sprawdzałeś po przełożeniu świec/przewodów czy wciąż nie pracuje ten sam gar? Jeśli nie to to sprawdź i dopiero eliminuj świece i przewody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś na oko czy odpinając przewody z cewki? Sprawdź tą kompresję tak żebyś miał 100% pewności na którym jaka jest :beer: Jeśli jesteś pewien, że to jest zawsze 2 gar to ewentualnie mógłby być jeszcze problem cewki (nie podaje iskry na konkretny przewód) ale to wtedy nie było by iskry na 2 garze (nie mylić z 2 świecą) ale to chyba mało prawdopodobne skoro mówiłeś, że sprawdzałeś świeczki i są ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem.

Masz DIS.

DIS też potrafi sie tak popsuć, że nie daje iskry na jeden gar.

Teoretycznie DIS daje iskrę parami na gary 1-4 i 2-3.

 

U ciebie nie pali 2 gar.

Zamień kable na świecach 2 z 3.

Na cewce nie zmieniaj.I zobacz, czy czasem teraz trzeci gar nie bedzie martwy.

Jak bedzie - masz do wymiany DIS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc ten DIS to jest ta cewka o której pisałem i jest ona nowa, lecz na tym 2 garze ma słabsza iskre niż na pozostałych i tak. sprawdzałem odpinając przewody od świecy na odpalonym silniku. 1 cylinder przygasa i widać z ok 10 cm od świecy jak przeskakuje iskra z przewodu do silnika, 3 i 4 tak samo a na 2 w ogóle nie ma różnicy i dopiero przy 1 cm od świecy widać iskre.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mllodyy my wiemy że DIS to cewka :piwo: Nowa ale oryginalna czy zamiennik? Bo jeśli zamiennik to tak może być, że jeden gar słąbiej praży. Zamień przewody ale całościowo i zrób ten sam test z odpinaniem PWN a potem wykonaj to co napisał wyżej ja37. Jeśli w pierwszym teście nadal będzie słabsza a w drugim zacznie nie palić inny gar to masz odpowiedź - cewka :lol: Ale żeby być jeszcze tego pewnym to możesz poszukać kolegi, który pod machą ma tą samą i zrobić od niego podmiankę. Gdyby nawet wtedy się nie poprawiło to już moze być kwestia sygnału sterującego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy DIS jest oryginalny, a podmianke tego DIS-u brałem juz od dwóch takich samych (ten sam rok ta sama wersja silnika) cors i dalej tak samo... przewody już zamieniałem całościowo i to nie przyniosło zadnej poprawy, testowałem między swoimi przewodami i od innej corsy. sprawdze jeszcze jutro to co napisał "ja37"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności