Skocz do zawartości
jazuu

Tarcze i klocki do Merivy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moze ktos ostatnio przerabial temat jakiegos zestawu tarcz + klockow do Merivy.

troszke poszperalem na forum i generalnie wiekszosc poleca ATE ale ta cena :spoko:

ja chyba zostane przy brembo, lub trw (o trw slyszalem ze klocki lubia piszczec)

Jesli ktos ostatnio zakladal niech napisze swoj zestaw i czy jest z niego zadowolony.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja jakieś 15tyś temu założyłem ATM wiercone i nacinane z przodu i Bosch z tyłu klocki też Boscha tył i przód ,nic nie piszczy nic nie szura zatrzymuje się naprawdę dobrze ,myślałem że te tarcze z przodu będą bardzie klocki darły ale nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie i prośbę o pomoc.

Posiadam merive 1.7 cdti z 2004 roku koła z piastą na 5 śrub .

Chce kupić klocki hamulcowe do przodu już a i może do tyłu.

Szukałem na aukcjach i o dziwo trudno coś znaleźć, przeważnie jest podana wersja 1.4 benzyna.

Prosiłbym o jakieś symbole, typ coś co pomogło by mi szukać i kupić odpowiednie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

klocki przód numery :

16-05-035 / 16-05-009 / 16-05-957 / 16-05-080 / 16-05-099/ 16-05-252/ 16-05-456 / 16-05-992 / 16-05-996 / 16-05-997 / 16-05-998

http://moto.allegro.pl/listing.php/search?category=18837&change_view=1&description=1&order=p&string=z17dth

Edytowane przez bad
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bosch klocki i tarcze rewelacja za przystepna cene

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miesiac temu wymienilem klocki i tarcze, przod i tyl. Przod ATE PowerDisk i klocki ATE Ceramic, tyl tarcze ATE i tez kolcki ATE Ceramic. Koszt czesci okolo 1020 zl. Na tyl nie ma tarcz ATE PowerDisk na 4 sruby, tylko na 5.

Dupy nie urywa ale jeszcze sie docieraja. Mam nadzieje ze dluzej wytrzymaja. Jednak wazny jest tez sposob wymiany elementow - oczyszczenie itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, chciałbym odświeżyć temat ... czeka mnie wymiana klocków , czy ktoś może coś polecić lub powiedzieć czego unikać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

masz przeciez wyzej podane co kupic

a podobych tematow jest w pip

producenci sa ci sami dla wszystkich modeli opla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

masz przeciez wyzej podane co kupic

a podobych tematow jest w pip

producenci sa ci sami dla wszystkich modeli opla

Myślałem że od 2012 roku ktoś podzieli się doświadczeniem na temat swojego wyboru , może jakieś nowości weszły ... no ale skoro mówisz że wszystko po staremu to coś sobie wyszperam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ponownie,

jednak będę wymieniał i tarcze i klocki , dlatego pytanie ... co sądzicie o tarczach 10 mm ( w porównaniu do 25 mm wydają się "kiepskie") ... o ile dłużej pojeżdżę na 25mm ( nie jestem demonem prędkości i gwałtowne hamowanie to raczej wypadek przy pracy niż stały nawyk)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi