Skocz do zawartości

[1.0 12V] Spadek mocy silnika


Gość tmk52

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam corse B 1.0 12v 99r. Ostatnio zauważyłem spadek mocy gdy gwałtownie nacisnę na pedał gazu. Auto nie przyspiesza, przyspiesza natomiast po zdjęciu nogi z gazu i przyspieszaniu bardzo powoli. Auto odpala bez problemu. Bylem sprawdzić go na komputerze i nie wykryto żadnych błędów. Zmieniałem paliwo na 98 przy prawie pustym zbiorniku paliwa, ale objawy te same.

 

Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny. Jeżeli podałem za mało informacji to proszę o info.

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

Zmieniłem kolor tematu na normalny/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne objawy, mechanik mówi że na 99% to przepływomierz. Zmierzył napięcie i prawidłowy powinien dawać od 0 do 5v, mój przy pełnym otwarciu przepustnicy daje 3,2v. Zamówiłem już wkład przepływomierza bosch i jak przyjdzie od razu montuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne objawy, mechanik mówi że na 99% to przepływomierz. Zmierzył napięcie i prawidłowy powinien dawać od 0 do 5v, mój przy pełnym otwarciu przepustnicy daje 3,2v. Zamówiłem już wkład przepływomierza bosch i jak przyjdzie od razu montuję.

Witam,

 

Dzieki za info Beetle1

 

A czy w momencie awarii przepływomierza nie pokaze nic na komputerze ? Bo u mnie nic nie pokazało. Ile kosztuje taki przeplywomierz ?

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nic nie pokazało na kompie- sero błędów, kontrolka check engine się nie zapala. Mechanik mówił, że właśnie często nie ma błędów przy walniętym przepływomierzu i dlatego ciężko to zdiagnozować poprawnie. Ja kupiłem oryginał Bosch- sam wkład na allegro za 320 zł. Zamiennik kupisz i za połowę tego, ale podobno jest to pozorna oszczędność, bo lubią padać zaraz, albo silnik źle działa na takim zamienniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj przepływomierz i autko jeździ jak nowe :)

 

Opiszę dla potomnych dokładnie swoje problemy, może komuś się przyda.

Nie wywalał check engine, ale silnik przy wkręcaniu na obroty pracował nierówno, przy próbie ruszenia dławił się, nawet gasł. Po odpaleniu pracował równo, problem był gdy się dodawało gazu. Najgorzej było przy zimnym silniku. Ale i na trasie przy mocniejszym wciśnięciu gazu zamulało go na chwilę. Do tego spore wibracje przy wyższych obrotach i ogólna trudność z wkręcaniem na obroty. Wszystko to ustało po zmianie przepływomierza na nowy oryginalny Boscha.

 

Polecam przy okazji sprzedającego cezary_kowalczyk na allegro. Dobry, sprawdzony sprzęt i świetna obsługa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, po prostu widzę na częsci wybitą datę produkcji- lipiec 2010 i widzę że jest to oryginał Boscha- w tym sensie sprawdzony i pewny towar, bo niektorzy sprzedają jakieś podróby, albo używane lub regenerowane jako nowe. A zepsuć w przyszłości się wszystko może i to już chyba nie będzie wina sprzedawcy tylko producenta, ale od tego jest gwarancja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem dzisiaj przepływomierz i autko jeździ jak nowe :?:

 

Opiszę dla potomnych dokładnie swoje problemy, może komuś się przyda.

Nie wywalał check engine, ale silnik przy wkręcaniu na obroty pracował nierówno, przy próbie ruszenia dławił się, nawet gasł. Po odpaleniu pracował równo, problem był gdy się dodawało gazu. Najgorzej było przy zimnym silniku. Ale i na trasie przy mocniejszym wciśnięciu gazu zamulało go na chwilę. Do tego spore wibracje przy wyższych obrotach i ogólna trudność z wkręcaniem na obroty. Wszystko to ustało po zmianie przepływomierza na nowy oryginalny Boscha.

 

Polecam przy okazji sprzedającego cezary_kowalczyk na allegro. Dobry, sprawdzony sprzęt i świetna obsługa.

Dzieki beetle1 i pozostalym za informacje, ale wymienilem przeplywomierz i problem nadal istnieje. Ale teraz pojawil sie blad w komputerze. Jutro jade odczytac co to za blad. Czy macie jakis pomysl co to moze byc ? Mechanik mowil ze nastepna na liscie moze byc cewka lub swiece (przejechalem na nich ok 37 tys. km).

 

Z gory dzieki za kazde info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności