Skocz do zawartości

Jak wymienić filtr paliwa w Corsie C 1.3 CDTI


Gość marcel_kk

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś potwierdza to co pisze kolega Beny ? Zastanawia mnie fakt .ze gramatura papieru jest całkiem inna i czy w zwiazku z tym nie bedzie jakis pronlemow...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 5 tygodni później...
Gość Mixmich

Potwierdzam informację, że opel zmienił typ filtru paliwa w tym modelu.
http://www.opel-e-sklep.pl/filtr-paliwa-diesel-z-uszczelkami-p-222.html

 

Odświeżam temat. Niestety w mojej obudowie filtra paliwa wyrobiła się uszczelka w gnieździe wylotowym do pompy wtryskowej po wielokrotnym demontażu tej obudowy (wymiana EGR, wymiana filtra paliwa, wymiana rozrusznika). Próbowałem to uszczelnić różnej masy oringami, jednak jest tam zbyt duźe ciśnienie. Widzę, że nowa obudowa kosztuje ponad 400zł, co dla mnie jest chorą ceną. Obawiam się również, że kupno używanej pomoże na krótko (wiek gumie nie służy). Czy próbował ktoś regenerować taką obudowę w jakimś zakładzie, ewentualnie dopasować obudowę z innego / młodszego modelu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak dzieje się z tą syfiastą obudową. Przerabiałem temat, uszczelniałem, ale w końcu zmieniłem na prawie nową z Combo.

Nauczony doświadczeniem obecnie nie wypinam już przewodów przy wymianie filtra paliwa czy przy pracach przy silniku np. takich jak napisałeś.

 

Przeczytaj jeszcze ten temat - podobno można dopasować oring w gnieździe

http://forum.opel24.com/topic/50078-uszkodzona-obudowa-do-filtra-paliwa/

http://forum.opel24.com/topic/38518-obudowa-filtra-paliwa/page-2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja tam wymieniam co 2 wymianę oleju, szczególnie że ceny trochę spadły (5 lat temu ciężko było kupić filtr poniżej 80zł). Przy wymianie czyszczę obudowę (szczególnie po zakupie było tam dużo dziwnego syfu), co pół roku odkręcam też kranik spustowy aby zlać wodę (ale się z nią nie spotykam). Obudowę filtra paliwa w końcu wymieniłem na egzemplarz z Suzuki Swifta 1.3 DDiS za 70zł :D. Co ciekawe w suzuki nie ma przewodów paliwowych z plastiku, tylko są gumowe i są zatrzaskiwane na klamry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności