Skocz do zawartości

Kontrolka ABS + Autko z kluczykiem


Gość easy2kill

Rekomendowane odpowiedzi

Gość easy2kill

Na wstepie pragne powitac wszystkich forumowiczow. Zdarzylo mi sie wczesniej przegladac to forum i znalazlem sporo porad ktore ulatwily mi zycie. Niestety nie znalazlem rozwiazania na sytuacje jaka mnie ostatnio spotkala.

 

Jakis czas temu pojawila mi sie kontrolka "autka z kluczem" . Podjechalem do znajomego mechanika, podlaczylismy pod kompa okazalo sie ze jakis problem z immobilizerem. Ponoc za szybko przekrecilem kluczyk nie zczytal info itd itd... Usunelismy blad i luz.

 

Nie dalej jak tydzien temu znowu przydazyla mi sie taka sama akcja. SPieszylem sie przekrecilem szybko kluczyk i PACH ... kontrolka "autka z kluczem" znowu mi wyskoczyla. Jako ze mialem niebawem wymieniac filtry postanowilem sobie darowac i poczekac do wymiany. Pojawily sie mrozy i auto od 0*C odpalalo bez problemu (garaz itd) po 8h postoju przed praca silnik odpalal za 5-20 razem. Nie widzialem spadkow mocy itd. Podjechalem do mechanika i sprawdzilismy :

 

- swiece zarowe - sa ok

- klemy sa ok

- aku okazal sie byc wadliwy wiec z 60AH 370 zmienilem na 60AH 540

 

Odpalilem auto i na dzien dobry wyskoczylo mi :

"autka z kluczem" ktore po odpaleniu silnika gasnie

ABS ktore rowniez gasnie

 

Podpielismy kompa i nie ma zadnych bledow, ani immobilizera jak wczesniej ani zadnego innego.

 

Prosilbym o jakies info co dalej robic... Nie widzi mi sie podroz do serwisu Opla na reset i zmiane softu ...

 

Jakies propozycje ? Z gory dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie pragne powitac wszystkich forumowiczow.

witaj, ale juz wiesz ze do witania mamy odpowiedni temat :beer:

kontrolka "autka z kluczem" znowu mi wyskoczyla

mrugala czy swiecila?

Odpalilem auto i na dzien dobry wyskoczylo mi :

"autka z kluczem" ktore po odpaleniu silnika gasnie

ABS ktore rowniez gasnie

rozumiem ze to zaraz po zmianie akku

to sprawdz czy wszystkie masy, wszystkie kable od akku sa dobrze polaczone, przykrecone

sprawdz jakie jest ladowanie

poki kontrolka gasnie chwile po zapaleniu silnika razem z abs'em top IMVHO to objaw dolegliwosci w ukladnie elektrycznym, albo blad zapamietany ale nieaktywny...

czy przypadkiem nie wymieniales akku na wlaczonym zaplonie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość easy2kill

Kontrolka "autka z kluczem" zapala sie na 3 sec i gasnie

 

rozumiem ze to zaraz po zmianie akku

Dokladnie tak po zmianie akku pojawia sie ikonka ABS i "autka z kluczem"

 

to sprawdz czy wszystkie masy, wszystkie kable od akku sa dobrze polaczone, przykrecone

sprawdz jakie jest ladowanie

Wszystkie kable sa ok, klemy czyste, nie grzeja sie i wszystko wydaje sie byc OK

 

poki kontrolka gasnie chwile po zapaleniu silnika razem z abs'em top IMVHO to objaw dolegliwosci w ukladnie elektrycznym, albo blad zapamietany ale nieaktywny...

czy przypadkiem nie wymieniales akku na wlaczonym zaplonie?

No i tutaj na bank wiem ze kluczyk byl w stacyjce jak odlaczalismy stary akku ale podczas podlaczania nowego zostal wyjety.

 

Wlasnie rozmawialem ze znajomym i powiedzial ze nawet jesli wloze kluczyk i przekrece to moze sie palic co chce, pozniej to co ma gasnac gasnie lacznie z ABS i "autka z kluczem" . Ze mam sie nie przejmowac ... Wazne ze podczas pracy silnika nie mam tych kontrolek odpalonych. Fakt iz wczesniej sie nie pojawialy przy wkladaniu kluczyka mogl byc spowodowany slabym akku.

 

Chyba faktycznie ma racje a wczesniej nie zwracalem uwagi ze te kontrolki na poczatku sie zapalaja. Znalazlem filmik gdzie typ odpala 1,3 cdti i wyglada to u niego dokladnie tak samo.

http://www.youtube.com/watch?v=ihvO1vbIevE&feature=related

Realne ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość easy2kill

No wlasnie u mnie tez... i pozniej ani nic nie miga, ani sie nie zapala. Najwidoczniej bateria byla slaba, a wczesniej nie zwrocilem uwagi. Przejrzalem sobie rozne filmiki z odpalania 1,3 cdti i na kazdym sa identyczne kontrolki podswietlone. Jednym slowem jest Ok :?: Niepotrzebnie spanikowalem :drunk:

 

EOT :beer: THX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.

 

A autko z kluczykiem powinno się świecić także w silniku X18XE1 ? ;>

Znaczy się na włączonym zapłonie ta kontrolka powinna się świecić?

 

Pozdrawiam! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisze jak to u mnie wyglada:

kliuczyk w stacyjke, pozycja II: zapalaja sie kontrolki oleju, ladowania oraz check engine, ew swiece zarowe. Po zgasnieciu swiec zarowych mozna spokojnie zapalac, ale ja zazwyczaj czekam jeszcze te 2 sek dluzej (akurat zapinam pasy)az zgasnie check i wtedy zapalam auto. W moim silniku niegasnacy check przed zapaleniem oznacza jakies bledy w pamieci.

ale moze w 1.3 jest inaczej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności