Skocz do zawartości

pomoc w kupnie alu do Merivy


Gość kasa1979

Rekomendowane odpowiedzi

Już teraz wydaje mi się niższe auto. Przy naszych drogach chyba lepsza by była wyższa opona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Navia napisał:

 

Czy te opony nie są za niskie do tego auta? Oryginalne 60 . 

Opony są z 2012r ale mięcha na nich sporo. Zmieniać na swoje 185 60 15 czy zostać przy tych. 

 

A nie jest zbyt sparciała guma na nich? Bo to już jakby nie patrzeć 11 letnia opona i szczerze byłoby mi trochę strach na niej jeździć, żeby mi psikusa nie zrobiła.

Co do komfortu to pojeździsz i się dowiesz. Każdy z nas ma swoje preferencje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Navia napisał:

Już teraz wydaje mi się niższe auto. Przy naszych drogach chyba lepsza by była wyższa opona.

185/60R15  -  Średnica 603mm.

195/50R15  -  Średnica 576mm,  różnica średnic - 27mm czyli -4,69%

Czyli nie mieści się w normie według zamiennika

"Dopuszczalne zamienniki

To opony, których średnica zewnętrzna nie jest większa o 1.5 % od średnicy zewnętrznej opony oryginalnej lub nie jest mniejsza o 2% od tej średnicy."

Sciąge mam z tej stronki --https://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/185/60r15/

 

 

 

 
     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niski profil to prawie jak nalepki na felgach.

Mnie by zęby bolały.

Według gumiarzy (firm oponiarskich) i tak zwanych znawców tematu - maksymalny okres użytkowania opon to 10 lat lub 80000km.

Ale ja ostatnio wymieniłem 6-cio letnie gumy bo według mnie guma była już sparciała wcześniej tęż musiałem wymienić 6-cio letnie micheliny bo było z nimi to samo i bałem się że przy prędkościach na autostradzie może coś się z nimi stać. Mięcha było jeszcze sporo ale bałem się ich mimo że bieżnika było ok 3,5-4mm.

Teraz mam zamiar jeszcze kupić 2 nowe zimówki  - ale te ze względu na słaby bieżnik (ok4-5mm).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na zimę zostawić sobie te co mam 14 70 175 czy mieć dwa komplety kół na 15 letnie i zimowe a 14 może udało by się sprzedać ? Chodź myślę o pozbyciu się tych opon z felgami stalowymi 15. 

 

Edit.

 

Szybka decyzja . Moje ze stalówek są już na alu a w rozliczeniu za robotę zostawiłam stalówki i te opony. Na jednej znalazłam jej naprawę.

 

1683533244972.thumb.jpg.016cdf0a1d4cb14a8c15c608e8d40e2e.jpg

 

1683533244963.thumb.jpg.517ec37cae727d160c527b7b038ba092.jpg

 

Wszystkie z 2012 r więc zbyt do jazdy już się nie nadawały a pucować to i próbować sprzedać to już nie dla mnie.

 

Także na zimę zostały 14 a na lato jak było 15 tyle że w alu.

 

Dałam im tez te kołpaki za free .

 

Gościu liczył około 150 zł za robociznę a nie wiem czy udało by się to wszystko sprzedać za 150zł. Także myślę że źle nie zrobiłam.

 

Patrząc na serwisy widzę ile tego jest teraz .

 

A tak wygląda to na aucie 

 

IMG_20230508_143019.thumb.jpg.debb2c4b7db753ffda9bbbb5d5acae2e.jpg

 

IMG_20230508_142939.thumb.jpg.69482162b830880f6b9af8b488e58aeb.jpg

Edytowane przez Navia

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności