Skocz do zawartości

pomoc w kupnie alu do Merivy


Gość kasa1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie jestem posiadaczem Merivy z 2005 r 1.4 benzynka.Chce zakupić alufelgi o rozmiarze 5 1/2jx15 et 46 4x100.Na opony 185/60/15 felgi sa oryginalne opla.Prosze o odpowiec czy będą pasowaly bez zadnych problemów.

Edytowane przez zombik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odświeżę temat.

 

Czy takie Alufelgi 4x100 56,5 ET49 będą pasować do mojej Merivki ? Obecnie mam dwa komplety na stalówkach i,, chciała bym,, w końcu mieć letnie na alumach. Czy dać sobie z tym spokój. W sumie mam kołpaczki z nakleją Opel na 15 a zimówki mam na 14 . Zimówki jeszcze ze dwa sezony i pewnie się skończą . Letnie mają 2 lata.

Tylko nie piszcie że jak mam kasę to se kup. Nasze drogi są różne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kasę, to kupuj :)

a konkretnie:

fabrycznie dla Merivy A z 1,4 była przewidziana na 15 cali felga 6x15 ET43 /przynajmniej tak internety podają/ - jeżeli masz letnie 15stki /bo skoro letniaki prawie nowe - zakładam, że nie chcesz zmieniać opon/; najprościej było by zczytać wymiar z felgi co masz na aucie - tylko niefart bo rozmiary są nabijane "od wewnątrz" - czyli trzebaby koło zrzucać, chyba że na zapasie też masz 15 cali, wtedy tylko wytargać z bagażnika ;)

jeżeli ET43 jest poprawne - to ET49 spowoduje, że felga wejdzie "głębiej" w nadkole, pytanie czy różnica tych 6 mm spowoduje tylko, że koło będzie wyglądać subtelnie mówiąc "kijowo" czy będzie wadzić o nadwozie lub zawias np, przy skręcaniu;

PS.

nie podałaś szerokości felgi, którą chcesz kupić a dopasowanie ET zależy też od tej wielkości, z tym że im szersza felga o tej samej średnicy, to ET maleje w stosunku do "fabrycznego";

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pan_wAZOn napisał:

ET zależy też od tej wielkości, z tym że im szersza felga o tej samej średnicy, to ET maleje w stosunku do "fabrycznego";

ET nie zależy tylko od wielkości.

W  kosiarce musiałem dać dystans, bo opona tarła o gwint.

Znaczy o zawias gwintowany :)

A było 195/50/15  ET 49

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tom napisał, że zależy "też" a nie "tylko" - fakt może polszczyzną lekko zakręconą...

a dla Navii i tak chyba istotniejsza jest informacja kolegi luceo2

 

pozdro :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam prawie nówkę zapas. Jutro może wyjme ja i zrobię zdjęcie. 

Znalazłam za 340 zł komplet felg. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navia jak będziesz kupować felgi to zapytaj sprzedawcę czy możesz podjechać do wulkanizacji żeby sprawdzić czy nie ma na nich nadmiernego bicia. I w razie czego czy możesz je zwrócić. Chyba że wysyłkowo będziesz kupowała .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dam sobie spokój z alu. Gość nie odbiera telefonu nie odpisuje na maile. Co za ludzie na tym serwisie. 

 

Mam fajne oponki i kołpaczki. 

 

IMG_20220523_163927.thumb.jpg.8d64c5db69bb77f72571004c43f95071.jpgIMG_20220523_163957.thumb.jpg.8e1c4ed6860bbd6e3b3040ce9cc21c42.jpg

IMG_20220523_164035.thumb.jpg.5362f6a23b50529f2bc691e756b42184.jpg

IMG_20220523_164145.thumb.jpg.bd6408dff41950ac1e3c04f7de70bc5d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności