Skocz do zawartości

Parują szyby !


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

BARTEK3456, zmień post aby odpowiadał regulaminowi pkt 3.1

PROSZĘ O JAKĄŚ PODPOWIEDŻ CO ROBIĆ?

... szukać ... na forum jest wszystko opisane ... także tu

http://astra.autokacik.pl/technika/napraw/qa.html

... i tu

http://astra.autokacik.pl/technika/napraw/parowanie/parowanie.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też walczę z problemem parujących szyb.

Pierwsza możliwa przyczyna okazała się prawdziwa - filtr kabinowy był przesiąknięty po dzisiejszych deszczach (następne sprawdzę w najbliższym czasie).

Wentylacja na 3, a z szyb nic nie schodziło :beer:

Wróciłem do domu i od razu dobrałem się do filtra.

Teraz go suszę (jest po ok. 1k km), więc chyba jeszcze można go użyć powtórnie?!

Jutro będę walczył z uszczelnieniem.

 

Polecam wszystkim sprawdzić filtr po ulewie albo polaniu przedniej szyby wiaderkiem wody, jak już ktoś wcześniej pisał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy piszą o tym silniczku obiegu powietrza zew/wew może ktoś kliknie jakieś zdjęcie bo są tam podobno i jakieś wężyki przy filtrze pyłkowym :beer: .

Wymieniałem filtr pyłkowy i jest jeszcze gorzej jak było nie wiem może właśnie jakieś rurki tam odpiąłem.

Zaznaczam że kontrolka od włączania obiegu powietrza nie świeci i chyba nie działa :beer:

 

a świeciła :beer:

 

masakra jakaś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim sprawdzić filtr po ulewie

... jeśli jest wilgotny(już nie mówię, że mokry ) to trzeba sprawdzić i poprawić uszczelnienie podszybia - tego plastiku ...

... woda powinna po nim spływać do kanału i przez takiego ,,słonia'' na zewnątrz ...

http://astra.autokacik.pl/technika/napraw/parowanie/parowanie.html

wszyscy piszą o tym silniczku obiegu powietrza zew/wew

... nie wszyscy ... jaką masz astrę :wino: model a nie kolor nas interesuje ...

... jeśli F-ka to pozakładaj wężyki - one sterują klapką ... skoro nie świeci kontrolka to jest spalona żarówka ...

http://astra.autokacik.pl/technika/napraw/light/light.html ... tu masz manual z wymianą ... Pozdro ... :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Jestem posiadaczem astry F z 2000r od czerwca tego roku (2009) - silnik X14NZ. Fajne autko, założony LPG, pali około 8l gazu na 100km na autostradzie - w taką pogodę jak teraz jest - czyli około 2 stopnie i deszcz ze śniegiem. No i w tym momencie odkryłem makabrę - parowanie. Strach mnie ogarnia jak włączam się w jakąś ulicę/zmieniam pasy, bo po prostu nic nie widać. Nawet przednią szybę mam zaparowaną. Od wczoraj szukam intensywnie rozwiązania i z tego co wiem to:

 

1. Astra F ma sterowanie nawiewem (obieg otwarty/zamknięty) sterowany podciśnieniem.

2. U mnie przy przełączeniu jest syknięcie - czyli chyba działa. Do tego, jak mam ustawiony nawiew na 1 - to przy przełączaniu się jest różnica w pędzie powietrza - czyli chyba działa :beer:

3. Auto ma przejechane 185tys (17tys przeze mnie od czerwca), olej półsyntetyk, zabiera odrobinę oleju, wymieniam wkrótce rozrząd, to też będzie wymieniony olej i płyn z chłodnicy.

4. Kupiłem go, a dopiero po tygodniu sprawdziłem płyny - zbiornik wyrównawczy płynu z chłodnicy pusty. Dolałem łącznie z 2 litry i jest ok - po jednej jeździe spadło do około 2cm powyżej dołu zbiorniczka wyrównawczego i tak się cały czas trzyma - czyli to też nie jest wina nagrzewnicy...

5. Sprawdziłem otwory pod drzwiami - są otwarte, a przynajmniej wyczułem dziurę (pogoda troszkę nie pozwala mi zerknąć na nie, aby się upewnić) - ale założyć można, że woda nie zbiera się w drzwiach.

Mam do sprawdzenia filtr przeciwpyłkowy i te kanaliki, który w tym modelu znajduje się przy szybie (po podniesieniu klapy. Tylko jak mam się do niego dostać? Tam jest ta rynna, a nie bardzo wiem, jak mam ją zdjąć :wesoly: Wszędzie widzę zdjęcia, jak już jest to zdjęte... Potrzebuję pilnie pomocy z tym, mechanika będę w stanie odwiedzić dopiero za tydzień, czyli muszę samemu to zrobić - ale nie potrafię się dostać do tego filtra. Czy macie jakieś namiary na książkę typu "sam naprawiam" czy coś takiego?? Nie chcę nic rozwalić w tym autku, które jest dość sympatyczne prawdę mówiąc (hmm... przesiadłem się z CC700 które miało maksymalną prędkość 85km/h z górki... także ta astra zupełnie mi wystarczy - normalnie zielona strzała:)) ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w linku jest opis F-ki przyciski są powiedzmy inne ale do tego samego ja mam jeszcze z klimy, ale wymiana i konsola jest inna niż F a G nie chodzi mi o żarówkę czy diodę bo że mam wymienić to sobie poradzę ale głównie o opis tego silniczka co steruje tymi klapami......

 

I bardzo ważne :beer:!! jak jest nawiew włączony na szyby to ten przycisk z diodą obiegu pow zew/wew nie reaguję dopiero jak włączymy nawiew na np. nogi (też dziwne rozwiązanie chyba projektanci też coś pomieszali :beer: )

 

Ja po prostu zrobię tak kupię sobie owiewki na szyby boczne i już nie będzie tak parowało.

Będę mógł sobie fajkę zapalić i deszcz przez uchylone okno nie będzie na mnie padał :wesoly:

 

Temat można uznać za zamknięty chyba że ktoś może coś pomóc z tym silniczkiem, rureczkami bo one podobno pod ciśnieniem te klapy zamykają i otwierają, a jak pisałem wcześniej po wymianie filtra pyłkowego coś chyba namieszałem bo nie słyszę aby te klapy działały sprawdzane na włączonym silniku i z kombinacjami wł/wył obieg zew/wew

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś namiary na książkę typu "sam naprawiam" czy coś takiego??

... >>>> GOOGLE ....

Tam jest ta rynna, a nie bardzo wiem, jak mam ją zdjąć

... zdejmij uszczelkę gumową z grodzi a potem wyjmij ten plastik ...

... przy zakładaniu ostrożnie i włóż dokładnie w kanalik bo będzie Ci zalewać filtr ...

http://astra.autokacik.pl/technika/napraw/parowanie/parowanie.html

Dołączona grafika .... po zdjęciu ...

Dołączona grafika ... przed demontażem ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość very dziki zółw

Witam

mam mały problem

z parują mi szyby w astrze G kombi 1,6 mam z klimą. więc jak włączę klimę para znika, wyłączę klimę od razu paruje szyba przednia i boczne, filtr pyłkowy wymieniłem. Czy to normalne w tych modelach że trzeba zimą jeździć na włączonej klimie by nie parowały szyby?

:wesoly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności