Skocz do zawartości

Parują szyby !


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tutaj nowy i tak czytam forum. Mam Astre II G 2.0 w DTL'u. Tyle wiem:D

Rownież paruja mi szyby i to okropnie, wymienialem filtr pyłkowy i dalej to samo. Raz mi sie załącza opływ wewnetrzny powietrza a raz nie... być może jest uszkodzony. Jak wogole go przełaczyć recznie z takiego obrotu na obrot zewnetrzny? Prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Astre II G 2.0 w DTL'u.

Te dane wpisz do profilu... nie będziesz musiał ich przepisywać w każdym poście, a pierwszy rzut oka na forum to PU i jego furki....

Raz mi sie załącza opływ wewnetrzny powietrza a raz nie

Sam sie nie załącza...

Jak wogole go przełaczyć recznie

... no.... ręcznie, przyciskiem http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/laugh.gif ;(

Jeśli są problemy z działaniem, to trzeba go rozebrać i zobaczyć dlaczego... na forum jest opisane jak to zrobić - ostrożnie :drunk::drunk: Pozdro... :P

 

P.S. Jakaś dziwna ta miejscowość... LUbelskie - nie można znaleźć na mapie :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja :?

Astra F 1.4benzyna hatchback 5D

Sprawdziłem filtr kabinowy - zafajdany, ale suchy - wymieniłem. Ogólnie pod tymi palstikami sucho, wiec problem chyba jest gdzie indziej.

---------------------------------------------------

Obieg powietrza niby sie przełącza - jak daje na wewnętrzny, to mocniej wieje, a jak daje zewnętrzny, to słychać takie "tssss" jakby cos sie otwierało lub zamykało.

- pytanie 1. gdzie moge podejrzec czy obieg powietrza naprawde sie przełącza? bo z poprzednich postow wiem tylko gdzie to obejrzec w astrze G.

---------------------------------------------------

Bagażnik - troche wody jest - po obejrzeniu strony http://astra.autokacik.pl/technika/napraw/parowanie/parowanie.html

stwierdziłem, że nie mam owego magicznego wężyka odprowadzającego wode. Ale po konsultacji z kuzynem stwierdziliśmy, ze wezyk odprowadza wode z szyberdachu, ktorego ja nie posiadam. Mimo wszystko woda skads kapie.

Dołączona grafika

Jak siegam reka od strony swiatel (od srodka ofcoz), to tak jak wskazuje ta strzałka - w srodku jest cos w stylu rynienki, ktora biegnie chyba od dachu. I wlasnie woda scieka najprawdopodobniej po tej rynience. Nie jakos mocno, ale powoli sobie kapie.

- pytanie 2 - czy ten wezyk rzeczywiscie jest tylko w autach z syberdachem?

- pytanie 3 - jesli wezyk jest potrzebny to jak mam go zamontowac? gdzie dokladnie jest wlot?

- pytanie 4 - jesli wezyk jest niepotrzebny, to skad ta woda? - jedyna opcja jaka mi przychodzi do glowy to wyjscie przewodow od tylnej wycieraczki, chociaz wydaje mi sie, ze jest tam w miare szczelnie.

---------------------------------------------------

I jeszcze jedno - jak juz mam wszystkie szyby zaparowane, to pomaga uchylenie/otwarcie okna - wiec moze problem jest z ucieczka wilgotnego powietrza - na słynnej stronie jest opis kratki wypuszczajacej powietrze - z tyłu z prawej strony. Ale nie mialem juz dzisiaj czasu sie tam dostac.

A może wszystko po trochu? :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo kolego wilgoci w bagażniku :? woda moze ci sie wlewac do niego jak np w trakcie deszczu otworzysz bagażnik - standard we wszytkich samochodach :P kropla o kropli i nazbiera sie kaluza http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif ja ostatnio suszylem wykladzine w bagażniku ;( patetem na nieparowanie szyb jest poprostu suchy samochod w srodku i dajel pomecze ten bagaznik: otworz sobie boczki po prawej i po lewej w bagazniku zaraz za nadkolami powinny byc takie tulejki w podlodze ktore odprowadzaja wode na zewnatrz samochodu z agaznika oraz inych ciezko dostepnych przestrzeni. one rowniez zabezpieczaja aby caly syf z jezdni + woda nie dostawaly sie do samochodu od spodu. jak zgubiles takowy "korek" a moglo sie tak zdazyc wtedy podczas deszczu bedzie walil ci woda z pod tylnej opony w miejsce miedzy swiatlami tylnymi a nadkolem. syf bedzie magazynowal wode i masz wilgoc w bagarzniku. :drunk: mam nadzieje ze dobrze wytlumaczylem i nie zamotalem zabardzo :drunk: metodą na to jest dorobienie tulejki z kawalka gumy i wstawienie w miejsce wypadnietej :drunk: dzieki temu pozbylem sie zapaskudzenia bagarznika brudem i wodą. (nalezy pamietac przy zrobieniu tulejki aby ona spelniala funkcje odprowadzania wody) pozdrawiam :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SatanicBartez, dzieki za posta, ale jestem pewny, ze nie o to chodzi, bo:

1. woda kapie z gory

2. to odprowadzenie wody jest takie jak widzialem na znanej stronce i jest tam sucho.

3. mokro jest tylko z lewej strony (i tylko w rogu), a jakby lała mi sie woda po otwarciu bagażnika to raczej rowno z obu, co? Poza tym widzialbym to.

Czyli IMHO czekam na inne propozycje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie moge podejrzec czy obieg powietrza naprawde sie przełącza?

Objawy opisałeś prawidłowe, więc się załącza...jak zdejmiesz filtr- weź latarkę i poświeć do wewnątrz, a ktoś niech naciska przycisk - powinieneś widzieć efekt.... :wino:

,,Drugi koniec rury wędruje w kierunku dachu. Na focie widać jej wlot:...'' - cytat z manualu, ale tak naprawde to tego wlotu nie widać :wino:

Jak już robiłeś fotkę bagażnika, było zrobić plan ogólny i pokazać gdzie ta woda....Pozdro... :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam serdecznie ja również mam problem z parującymi szybami, parują wszystkie jak kombi długie i szerokie. Filtr przeciwpyłkowy wymieniałem miesiąc temu więc jest chyba ok może źle założyłem osłony ale szyby parują nawet jak nie pada deszcz. Chciałbym sprawdzić czy nie mam włączonego obiegu wewnętrznego (włącznik wskazuje że nie) ale nie wiem gdzie w Astrze F mogę znaleźć klapkę, która go przełącza. Wydaję mi się również, że para jest jakby śluzowata, więc może coś nie tak z nagrzewnicą? Proszę o radę bo idzie zima a autem w kilka osób praktycznie nie da się jeździć. :)

 

 

P.S. Zapomniałem napisać, że problem prawie wcale nie występuje gdy jadę autem sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

the_saint, spróbuj wywalić filtr całkowicie..w mojej astrze nie ma go bo poprzedni właściciel wywalił go i nie mam problemu z parującymi szybami. Są suche nawet jak jedzie komplet ludzi (generalnie jak obserwuję inne Astry to sporo widzę z zaparowanymi szybami TTTM :/ ). Proponuję umyć dokładnie szyby (nbiektórzy radzą aby umyć je szamponem podoobno pomaga na jakiś czas), sprawdzić dywaniki czy nie ma wilgoci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wywalić filtr całkowicie

... ale wtedy do kabiny leci wszystko co dmuchawa zassie... można użyć np. pończochy do założenia na obudowę filtra...

ale nie wiem gdzie w Astrze F mogę znaleźć klapkę, która go przełącza

... pod filtrem... Pozdro... :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ma być z tą klapką?

Jak mam obieg zewnętrzny to klapka jest zamknięta

Jak mam obieg wewnętrzny to jest otwarta.

Czy tak powinno wyglądać ustawienie??

 

[ Dodano: Wto Gru 16, 2008 12:40 ]

Panowie jak ma być z tą klapką?

Jak mam obieg zewnętrzny to klapka jest zamknięta

Jak mam obieg wewnętrzny to jest otwarta.

Czy tak powinno wyglądać ustawienie??

I jedno pytanie jeszcze gdzie dokładnie znajduje się filtr kabinowy, najlepiej jakieś fotki, bo ja takowego nic nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności