Skocz do zawartości

kasza w zbiorniku chlodniczym


Gość marcincha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Astre 2 2.0 2000rok i mam taki problem: po wymianie termostatu zalalem ok 2l borygo do ukladu po ok 3 tyg klima przestala grzac gdy zajrzalem do zbiornika na plyn chlodniczy zobaczylem tam zamiast boryga maź koloru i konsystencji budyniu czekloadowego:) Czy to przez wymieszanie boryga z jakas woda w ukladzie czy awaria uszczelki i glowicy dodam ze poziom oleju sie utrzymuje w normie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie termostatu zalalem ok 2l borygo

a co miales wczesniej?

po ok 3 tyg klima przestala grzac gdy zajrzalem do zbiornika na plyn chlodniczy

tylko co ma klimatyzacja do ukladu chlodzenia (oprocz wiatraka)?

zobaczylem tam zamiast boryga maź koloru i konsystencji budyniu czekloadowego:)

raczej :lol: a jak tam olej? w jakim jest kolorze i konsystencji?

jak wyglada korek wlewu oleju?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej normlany ma kolor wydawaloby sie a korek jest czysty tzn nie jest jakis kakaowy czy cos nie widac oznak czego kolwiek w oleju a wczesniej nie wiem co bylo bo auto mam od niedawna kupione we francji a tu robilem od razu termostat tzn mechanik robil i nic tam nie bylo a ja nalalem borygo

 

aha i zapomnialem dodac wczoraj zaczela mi mrygac tak co jakis czas po 1s. taka kontrolka pomaranczowy kwadrat z daszkiem po prawej stronie u gory a w srodku gwiazdka jakby sniezynka i nie jest to automat....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcino1983

Kolego ja miesiac temu sprowadzilem z belgii 1.7 dti 2000r. Na miescu okazalo sie ze w zbiorniczku wyrownawczym rowniez mam taka jakby szarą maź i czarne plamy jak sie okazalo oleju. Tez myslalem ze moze uszcelka pod glowica ale na bialo nie kopcil, poziom oleju byl caly czas taki sam. Wymienilem chlodniczke oleju, wyplukalem uklad kilka razy i jak narazie jest ok, plyn czysty w zbiorniczku.

Jesli masz taka chlodniczke byc moze w niej olej ci leci do plynu chłodzącego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam nadzieje ze to tylko to znajomy mechanik mi mowil ze to nie moze byc uszczelka na glowicy bo wtedy maz bylaby czarna a nie koloru mleka z kawa wiec zgadzaloby sie ze albo to co mowisz albo jakis syf w ukladzie bo tez tak slyszalem w poniedzielek postaram sie wyplukac uklad i zobacze co dalej

 

 

marcino mozesz podac mi cene chlodniczki oleju jaka byla w twoim przypadku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcino1983

570 zl z plynem do plukania ukladu. kupilem na allegro. jak bedziesz wylewal stary plyn to jak zleci wszystko juz z ukladu to radze ci przystawic usta do zbiorniczka wyrownawczego i pozadnie dmuchnac powietrzem kilka razy-wtedy sporo syfu jeszcze ci wyleci. i pamietaj zeby nowego plynu lub wody nie zalewac na jeszcze goracy silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dzisiaj kolejna zagadka dla mnie poniewaz przejechalem sie kawalek i co sie okazalo auto nie ma wogole mocy na 2 i 3 biegu auto rozpedza sie jakbym ruszal z 5.......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość marcincha

Witam chcialbym wszystkim podziekowac za pomoc i stwierdzic ze po raz kolejny teoria sprawdza sie w praktyce tak i u mnie byla uszkodzona chlodniczka oleju auto w naprawie zobazcymy efekty za kilaka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności