Skocz do zawartości

Ogólny problem z corsa 1.5TD:(


Gość synek_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu posiadam corse B 1.5TD(isuzu, 193tyś). Otóż problem jest następujący: na zimnym silniku po jakiś 30s zapala - gaśnie i tak przez jakieś następne 60s kontrolka od oleju. Niecały rok temu wymieniałem ją bo była już bardzo olejem zapocona. Nie wiem co teraz jest nie tak?? Występuje również ubytek oleju:( Wcześniej były plamy tak w zasięgu alternatora i on właśnie to powodował. A teraz sucho i oleju ubywa.

A następnym problemem jest temperatura: wcześniej czy stałem w korku czy przy jeździe po trasie temp. była tak w milimetr nad 90. Teraz jest tak, że jak przyśpieszam to temp. rośnie przy stabilnej jeździe wszystko niby jest oki. Nie wiem czy problem nie tkwi w pompie wody bo jak wymieniałem rozrząd to pompa nie została wymieniona. I jeszcze jeden problem niekiedy po prostu nie chce mi zapalić niby rozrusznik kręci a on nic po upływie 30min zapali??

Proszę o pomoc??:)

Z góry bardzo dziękuje. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż problem jest następujący: na zimnym silniku po jakiś 30s zapala - gaśnie i tak przez jakieś następne 60s kontrolka od oleju. Niecały rok temu wymieniałem ją bo była już bardzo olejem zapocona

Chodzi Ci o czujnik ciśnienia oleju? Bo nie wiem jak może zapocić się kontrolka :):) .

Jeśli chodzi o ubytek oleju przy altku, to jest tam pompa wspomagania hamulców i być może tam puścił oring.

Jeśli chodzi o temperaturę to - rośnie jak przyspieszasz, tak - ale do jakiej wartości, bo przecież termostat też za nim zareaguje to mija jakiś czas.

 

I jeszcze jeden problem niekiedy po prostu nie chce mi zapalić niby rozrusznik kręci a on nic po upływie 30min zapali??

Tu już masz całą paletę prawdopodobnych przyczyn. Ale na początek sprawdź w aku, może potrzebuje pobudzenia. Może też zapowietrzać się układ paliwowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o kontrolkę od cisienia oleju:D Tylko dlaczego ona zapala sie po około 30sekundach i tak mruga nie wiem o czy to świadczy o tym, że ten czujnik znowu jest do wymiany?? Czy coś innego??

 

Oring jakiś miesiąc temu miałem wymieniany i już nie plami ale oleju ubywa??

 

 

A jeżeli chodzi o temperaturę to tak przy przyśpieszaniu idzie do 95 wcześniej miałem stałą a teraz są takie skoki (90 - 95)?? i to przy takiej temperaturze jaka jest teraz na zewnątrz:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oring jakiś miesiąc temu miałem wymieniany i już nie plami ale oleju ubywa??

skoro nie widać wycieków to popatrz na spaliny jaki mają kolor ( np białe niebieskie czarne)

 

co do odpalania sprawdź świece i odpowietrz układ paliwowy przy wtryskach nic to nie kosztuje a roboty chwila

spróbuj 2 kluczykiem może to problem immobilizera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil Super S 10W40. Olej wymieniałem jakieś 3tys temu na bagnecie jest teraz milimetr nad MIN. Ale jeszcze w tym czasie leciało mi z pompy od wspomagania hamulca. To po wymianie było na bagnecie tak na połowie MIN-MAX. To teraz może zrobiłem z 1tys i jest na milimetr nad MIN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma żadnych innych wycieków oleju to wygląda na to, że bierze Ci ok. 0.4 l/1000 km. Nie jest to mało, ale też żadnego mechanika nie powali to na kolana.

A jeśli chodzi o tę kontrolkę to nic nie przychodzi mi do głowy mimo, że mamy takie same silniki, to nigdy nie miałem takiej sytuacji.

Odnośnie temperatury, takie objawy mogą wystąpić przy uszkodzonej uszczelce pod głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności