Skocz do zawartości

Ogólny problem z corsa 1.5TD:(


Gość synek_

Rekomendowane odpowiedzi

A z tym ubytkiem oleju jaka może być przyczyna czy ta migająca lampka od ciśnienia oleju o czymś świadczy???

słabe ciśnienie oleju najprościej jeszcze raz wymienić czujnik oleju jeśli to nic nie da to trochę gorzej

jeśli chodzi o olej wycieków nie masz silnik chyba oleju za dużo nie chlapie może uciekać jedynie przez turbinę ale tu dużo nie pomogę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jeszcze wymienić ten czujnik od ciśnienia oleju. To tylko występuje teraz jak są takie temperatury na zewnątrz, wiosną jest wszystko ok.

 

 

Z temperaturą zaczęło mi się dziać tak od wymiany rozrządu. Wtedy mechanik wymienił mi rolki pasek ale pompa wody nie była wcale ruszana. A z tego co się orientuje to jest jeszcze oryginalna. Może w niej tkwi problem???

 

A mam jeszcze pytanie do Ciebie "Korba" jak u Ciebie jest z alternatorem bo ja mam ciągle z nim problemy. Wcześniej był oryginalny ale musiałem wymienić bo już do niczego się nie nadawał, później zamiennik zaczął szwankować regeneracja 280, teraz znowu jak mi się zaleje to pada po chwili znowu zaczyna ładować wiem, że już uzwojenie do wymiany. Można go jakoś zabezpieczyć przed tym. Bo jak widzę to żadnych osłon nie ma do niego??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie do Ciebie "Korba" jak u Ciebie jest z alternatorem bo ja mam ciągle z nim problemy. Wcześniej był oryginalny ale musiałem wymienić bo już do niczego się nie nadawał, później zamiennik zaczął szwankować regeneracja 280

Ja też mam problemy z altkiem. Kupiłem auto i po ok. roku musiałem go wymienić (z wymianą 650 zł) Po następnych 6-7 miesiącach, wymiana paska, bo się ślizgał. Minęło 3 miesiące i z paskiem znowu jest to samo.

Jeśli chodzi o obudowę alternatora, to fabrycznych osłon nie ma. Kombinowałem z kolegą jak go obudować, ale nie ma do czego przymocować osłony.

 

teraz znowu jak mi się zaleje to pada po chwili znowu zaczyna ładować wiem, że już uzwojenie do wymiany

Sprawdź ładowanie, bo wg. mnie to może masz pasek do wymiany. U mnie były takie same objawy jak go zalało wodą. Obrotomierz opadał prawie do zera, ale po chwili, jak pasek obleciał z wody to ładowanie było ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś wyczytałem na jakimś forum, że koleszka zastosował osłonę od alternatora ale od astry, poprzerabiał trochę i ponoć pomogło. Nie wiem ile jeszcze mój wytrzyma:/ Widać, że to jest wielki mankament tych samochodów!

 

Najbardziej to teraz mi w głowie siedzi ta temperatura no i jeszcze ten olej??

 

 

 

Dzięki wielkie za wszelkie informacje. Pozdro:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy ilu stopniach ma się załączyć wentylator bo ja jeszcze nie zauważyłem aby się włączył 1.5 td auto mam rok do 100 stopni to mi jeszcze nigdy nie doszło ale czasem przekraczało 90 stopni i się nie załączył a ten czujnik co uruchamia wentylator to można wymienić na jakiś inny aby wcześniej się uruchamiał wentylator niż około 100 stopni po podobno wtedy sie załącza ale nie wiem? a tak na marginesie amortyzatory mi już padły jakie polecacie z alegro może ktoś wstawi linka i opinie o nich żeby wytrzymały ze 2 lata anie po 2 miechach padły by dalej moja cosiarka nie skakała po drodze jak żaba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności