Skocz do zawartości

Meriva 1.4 a instalacja gazowa?


Gość kasa1979

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kopernikus

Jak obiecałem opinia odnośnie instalacji:

Ostatecznie zamontowałem zestaw:

- Stag4

- listwa Valtek 34

- reduktor AC do 150 KM

- butla 48l w koło

 

Co do kultury montażu to panowie się postarali. Bardzo czysto i ładnie zamontowane trzeba naprawdę dobrze się przyjrzeć aby znaleźć zawór do gazu. Przejechałem już ponad 1000 km, narazie sama przyjemność.

Oczywiście na regulacji muszę pojechać a co do spalania to około 9,5 w trasie, natomiast w mieście dojdzie do 11. Nie ma źle, ale panowie z warsztatu twierdzą ze są w stanie to poprawić na mniejsze. Pojeździmy zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość madziameriva

Witam Panów serdecznie. Mam zapytanie w temacie wiodącym instalacja LPG. Posiadam Merivę 1.6 16 V. Zaproponowano mi instalację BRC SQ 24.11 za 2750 zł. Co sądzicie ?? Może sprawdzeni fachowcy z Bydgoszczy lub okolic ?? :) Pozdrawiam Madzia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasa1979

Hej,z tego co sie orientuje,to jest to bardzo dobra instalacja,ma 2 lata asistance,byl czas ze chcialem zalozyc instalacje gazowa do mojej Merivy ale zrezygnowalem,ale u mnie w okolicy wszyscy ja proponowali i nikt na nia nie narzekal,u mnie koszt takiej instalacji na dzien dzisiejszy 2400zl,nie wiem dlaczego u ciebie tak drogo.Mialem kiedys ta instalacje w BMW i spisywala sie bardzo dobrze,wybor zalezy od ciebie co wybierzesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odnawiam temat,znowu sie zastanawiam nad inst.gazowa,gaz sekwencyjny,montaż 2400zl-tylko teraz pytanie,w jakim stopniu moze zaszkodzic instalacja gazowa silnikowi,i ile moze palic gazu silnik 1.4.Moze sie wypowie ktos kto ma w silniku 1.4 gaz zalozony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnawiam temat,znowu sie zastanawiam nad inst.gazowa,gaz sekwencyjny,montaż 2400zl-tylko teraz pytanie,w jakim stopniu moze zaszkodzic instalacja gazowa silnikowi,i ile moze palic gazu silnik 1.4.Moze sie wypowie ktos kto ma w silniku 1.4 gaz zalozony.

 

Nie ma co się zastanawiać. Przy dzisiejszych cenach 5.20/2.40 zł/litr, zwraca się bardzo szybko.

Dla tej ceny co jakieś 15 000 km. A i przy sprzedaży dostaniesz wyższą cenę.

 

Jak będziesz wybierał instalkę to zwróć uwagę na montaż, który w Merivie jest bardzo ważny bo jest bardzo mało miejsca pod maską.

Jak jest klima to jeszcze mniej.

Gazownik musi wybrać odpowiedni reduktor, taki aby się zmieścił w wolne miejsce (wszystkie zagazowane MERIVy

jakie widziałem miały reduktor pomiędzy silnikiem a dołem aku) i węże żeby się nie plątały.

 

Listwę wtryskiwaczy dobrze jest umieścić na plastikowej górnej pokrywie silnika - bo się nigdzie indziej praktycznie nie zmieści, a ponadto jest podgrzewana ciepłem silnika.

Nie za bardzo jest gdzie przykrecić elektrozawór bo ścianę grodziową często demontuje się aby dostać się np.

do filtra kabinowego lub amorów. Najlepiej reduktor z elektrozaworem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Meriva2006

Z14XEP 2006 rok Od miesiąca mam Stag4 Qbox, i nie żałuję, do zbiornika wchodzi 36 litrów a ja robię na tym ok 430 km w trybie auto-czyli na gaz przełącza się po około minucie jazdy o poranku(10-15'C) a w dzień ok 10 sekund po uruchomieniu silnika. Pierwsze tysiąc kilometrów można było odczuć spadek mocy, ale po pierwszym przeglądzie i jakiejś drobnej regulacji jestem zadowolony. Te silniki są stworzone pod gaz! Jak otworzy się maskę to słychać wtryskiwacze jak cykają, ale podobno są żywotne , w komplecie z qboxem montuje się Hana . Polecam, nie bać się gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Przepraszam za odświeżenie tematu.

 

Czy ktoś się orientuje jaki koszt obecnie założenia instalacji gazowej do Merivy A z 1.4 ?

Czy przy przebiegu 180kk to nie zaszkodzi silnikowi ?

Wiem że jakbym pojechała do gazownika to będzie mnie czarował że nic się nie będzie dziać itp po to aby wcisnąć może coś gorszego.

Jak ktoś ma i może niedawno zakładał niech pisze.

Zmieniłam pracę i mam teraz 32km w jedną stronę. Według komputera pokazuje około 3,9l / 100km na ten odcinek w obu kierunkach. 

Przy obecnej cenie benzyny gaz jest połowę tańszy.

Oglądałam filmik na YT

 

No i tam słychać te wtryski i chodzi jak diesel,

Wrzucałam tu swoją pracę silnika i mój w porównaniu z tym jest dużo cichszy .

 

Zakładać ? A może nie zakładać bo ubiję sobie serce samochodu. To byłby pierwszy z gazem . Nigdy ne tym nie jeździłam .

Piszcie 

 

😍

 

PS:

 

Znalazłam drugi filmik

 

Identyczna jak moja , Ten sam rocznik . Przebiegu więcej. No ale te wtryskiwacze złapane na trytytkę trochę mnie przerażają .

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznę może od końca:

nowa praca - a jaka perspektywa czasowa tej nowej pracy? bo jeżeli za trzy miesiące powiesz papapa, albo Tobie powiedzą papa, /czego absolutnie nie życzę.../ - to kalkulowane LPG na podstawie dzisiejszych założeń trochę bez sensu jest... /oszczędzać na niższej cenie LPG zaczniesz przecież po "zamortyzowaniu" wydatków na instalację - a to jest raczej kwota czterocyfrowa na dzisiaj, i raczej jedynki na początku nie ma/ - np. przy przebiegu 2kkm miesięcznie przy cenie instalacji 2,5kPLN tak bardzo pi razy oko za jakieś siedem - osiem miesięcy wyjdziesz "na zero" zakładając, że proporcja ceny Pb/LPG się nie zmieni... /każdy przyzwoity dystrybutor instalacji ma na stronie kalkulatorek, który pomóc może w zgrubnym oszacowaniu kosztów i potencjalnych oszczędności;

 

jeżeli solidny majster się za LPG weźmie to motorka nie skrzywdzisz, zakładając oczywiście jego całkowitą sprawność przed montażem; największy problem może być ze znalezieniem solidnego majstra :);

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności