Skocz do zawartości
pitthegreat

Zawór EGR w 1.3 CDTI

Rekomendowane odpowiedzi

moja rada jest taka nie wymieniac bo i tak to nic nie da

najprostszym sposobem sciagnac silownik elektryczny rozruszac kombinerkami grzybek ze sprezyna zalac olejem i spokuj

a jak chcecie miec spokuj na lata to mozecie zrobic jak ja zrobilem...

jak cos to pw dam instrukcje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale w jakim sensie nic nie da ? Na coś to chyba robią nie ? A że się szybko zużywa, no cóż...

Ile tys. kilometrów jestem w stanie przejechać na nowym oryginalnym piergurgu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie oryginał jeździ od nowości czyli ponad 300tys. Trzeba tylko dawać autu w dupę a nie zamulać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie oryginał jeździ od nowości czyli ponad 300tys. Trzeba tylko dawać autu w dupę a nie zamulać.

A jak uważasz, czy walnięty EGR moze przy dość ostrym deptaniem troche mocniej dymić na czarno?

Dymienie raczej puszczenie bucha i koniec... Przez chwilę

Edytowane przez aiding

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podpinam się do pytania czy to może być przyczyna walniętego EGR ??

jeżdżę tez nie mułowato i zastanawiam się czy jak dam teraz CC mocniej w palnik czy to coś pomoże i go przedmucha ??

Bad nigdy nie robiłeś nic przy EGR oraz przy kolektorze ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kwestia losowa, który wytrzyma. Dynamiczna jazda zwiększa żywotność EGR bo najzwyczajniej mniej wtedy pracuje. Jednak mi się ni udało takiego wyniku osiągnąć. Jak pewnie większości. Dlaczego? A no dlatego że dopóki było dobrze to nawet nie wiedziałem że mam EGR w aucie. Po pierwszej awarii dokonałem wymiany na nowy jak inni. Przy następnej już zacząłem dbać o niego a teraz mam emulator i zaślepkę i zapomniałem o problemie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A kwestia błędu ?? Nie powinien wyskoczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie. Od tego jest emulator. Montuje się go szeregowo w przepływomierz i zapodaje się sygnał wysterowania z EGR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a kwestia dawania mu teraz mocniej po garach (chodź mułowato nie jeżdżę) .... jeżeli to jest wina EGR ....pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie nie. Jeśli to EGR to trzeba go przynajmniej wyczyścić jak również czujnik ciśnienia doładowania który też jest zasyfiony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiąc w serwisie,przy wymianie EGR w CC robiło się też programowanie SPS.Po tym zabiegu auta nie wracały

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Szybkie pytanko ........gdy zawór egr jest wymontowany to jest on w pozycji zamknętej czy otwartej (przyjmując, że nie jest zatarty i działa prawidłowo)?

Dzięki z góry za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zamkniętej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam
Dzisiaj robiłem podejście do egru w mojej CC, ale niestety nie dałem rady zdjąć całego zaworu. Zna ktoś dobrego mechanika w Poznaniu lub okolicach, który będzie w stanie bez problemu go zaślepić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Żeby wyczyścić korektor i egr konieczne jest spuszczenie płynu ? Ile czasu trwa dokładnie zajęcie się tematem ?

Edytowane przez impress

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W 1.59 min jest to napisane.

Nie chce mi się wierzyć że lenistwo nie pozwala ci poszukać lub nie umiesz oglądać filmików ze zrozumieniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorki potrzebowałem szybkiej informacji dlatego nie przeglądałam forum dokładnie. Thx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to znalazłem nie na forum lecz po wpisaniu w google i po 30 sek.

Ale ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jesli mnie pamiec nie myli to odkrecenie czesci elektrycznej jest dosc szybkie. Sciagniecie calosci wymaga nieco wiekszego zaangażowania i pracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy zawieszony w pozycji otwartej bądź w pozycji zamkniętej zawór Egr zawsze powoduje nadmierne kopcenie ? Auto nie kopci znacznie ale zdecydowanie brak mi mocy i magik od kompa powiedział że jest przytkany...ale dziwne że nie kopci ....jak ktoś pisał błąd nie musi wyskoczyć ale czy nie powinno być znaczne kopcenie na czarno ? Obroty na biegu jalowym nie faluja. Oleju nie ubywa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi