Skocz do zawartości

Zawór EGR w 1.3 CDTI


Gość pitthegreat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pitthegreat

Jesli wymieniac egr to na nowy pokryty teflonem

 

2 lata temu wymieniłem EGR na oryginał Opla (nie wiem czy w wersji z teflonem czy bez) ale pochodził tylko ~35 tyś km. Nie chcę kupować kolejnego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze. Czyszczenie EGR oczywiście ma sens pod warunkiem wyczyszczenia także dolotu.

 

Kolego, napisz parę wskazówek odnośnie czyszczenia kolektora dolotowego, czy to dużo roboty, czy przy takim czyszczeniu trzeba wymieniać jakieś uszczelki? Jeśli możesz, wrzuć jakiś manual, dzięki z góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitthegreat

Koledzy, rozpocząłem dyskusję więc i podzielę się doświadczeniem po rozwiązaniu problemu.

Mimo porad pojechałem jednak do mechanika, po rozebraniu okazało się, że i EGR i kolektor faktycznie były bardzo brudne. Wyczyszczony zostały oba. Całość kosztowała 400zł i podobno na ~30 tyś km powinna rozwiązać problem. Nawet gdybym zdecydował się na (ponowną) wymianę EGR to problerm i tak by niedługo wrócił ze względu na stan kolektora. Wniosek: w razie problemów z EGR czyszczenie zaworu lub jego wymiana powinna być połączona ze sprawdzeniem stanu kolektora i ewentualnym jego czyszczeniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemacie wszyscy, dodam tylko jedną rzecz, u mnie od czyszczenia EGR'a przejechałem 50tyś i ostatnio coś czuję, że chyba sie odzywa ale wniosek jeden - jak sie zrobi dobrze to i 5 dyszek można przeleciec bez problemów ;) pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitthegreat

Siemacie wszyscy, dodam tylko jedną rzecz, u mnie od czyszczenia EGR'a przejechałem 50tyś i ostatnio coś czuję, że chyba sie odzywa ale wniosek jeden - jak sie zrobi dobrze to i 5 dyszek można przeleciec bez problemów ;) pozdro

 

A jak kolego jeździsz? Miasto czy trasa? Łagodnie czy depczesz?

 

Dodam jeszcze, że po czyszczenieu EGR i kolektora widzę różnicę. Silnik pracuje równiej, łagodniej przechodzi pomiędzy zakresami obrotów. Z pewnością było to więc konieczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam zamiar się zabrać za czyszczenie układu dolotowego. Ostatnio czyszczony był u mnie EGR bo już non stop wywalało błąd, że zablokowany. Teraz chce jeszcze kolektor dolotowy wyczyścić i tu pytanie czym to ruszyć? Kolektor jest chyba z jakiegoś tworzywa i nie chciał bym go uszkodzić jakimiś rozpuszczalnikami.

Ogólnie zastanawiałem się jeszcze czy czyści się tez inne elementy układu dolotowego? jakieś przewody od turbiny itp? Coś z IC się robi? Będę to robił to u kolegi mechanika więc to co mu powiem to on mi zrobi tylko nie wiem co ruszać przy okazji żeby było zrobione kompleksowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem okolo 180 tys i zaczely sie problemy z EGR, jakis mechanik mi oczyscil i faktycznie starczylo na 30 tys bo teraz na 213 tys zaczelo sie powazniej , auto nie ciaglo, czasami podczas rownej jazdy 100km/h potrafilo na chwile stracic moc i dalej ciagnac, wolne obroty strasznie plywaly na dotaczaniu sie doswiatel no i oczywiscie autko z kluczykiem na desce.

Teraz zaprzyjazniony jak mi rozebral to faktycznie w dolocie ledwo maly palec wszedl tyle tego bylo szczegolnie na 1 cylindrze.

Mechanik utopil kolektor w jakims plynie do mycia podlog w warsztatach ze niby te smary rozpuszcza itd wszystko ladnei sie umylo.

Zlozone i jezdzone juz ale zuzycie paliwa jakies spore, faktycznie kultura pracy silnika teraz bajeczna. Jak cos nowego wyjdzie to dopisze. Aha i wymienilem termostat bo nei trzymal czasami nawet 80 st C teraz o wiele szybciej sie nagrzewa, z 4 - 5 km po miescie i ma 82 st C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie termostat akurat śmiga dobrze póki co ;)

Jutro auto idzie do kolegi mechanika ;) Kupiona od razu częściowa zaślepka EGRa powszechniej stosowana w Fiatach 1.3 JTD. Od razu robię kilka kopii takiej zaślepki z nierdzewki, może komuś się przyda jeszcze ;)

Pytanie za 100 punktów - gdzie w tym silniku jest odma ?? Czytałem że tez potrafi być mocno zawalona...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz problemy z przeplywomierzem, sa bledy w komputerze i wiecej pali niz zwykle. Zalozylismy marelli ale chyba jest uszkodzony, szukam dalej jakiegos zamiennika bo boscha to koszt prawie 600 zł. A kolega KubaK moglby si epochawlic tym zalozeniem zaslepki bo pierwsze slysze ze mozna w tym 1.3 to zrobic bo tam w cholere programowania by bylo itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności