Skocz do zawartości

Vectra szarpie przy rozpędzaniu.


Gość MrMarkos

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MrMarkos

masz silnik 120KM wiec wszystko zalezy czy masz 8V czy 16V

Z19DT czy Z19DTJ...

w pierwszym przypadku nie musisz sie martwic o klapy wirowe bo ich nie masz ;)

jaki przebieg? jak tam z DPFem?

 

Mam silnik Z19DT, więc chyba 8V.

Przebieg 152 tys.

DPF w zeszłym tygodniu na techu miał 30%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość MrMarkos

tak sobie jeszcze mysle ze to moze turbo... ktos na forum ostatnio pisal ze czyscil turbo... a jak czyscic mozna jeszcze pomyslec o czyszczeniu kolektora ;)

tak tylko gdybam ;) i bron boze nie naciagam na koszta ;)

 

Przed wyjęciem turbiny powstrzymuje mnie to, że przy zaślepionym EGR wszystko jest OK, gdyby to było turbo to też by wtedy wysiadało.

Może faktycznie kolektor...

przynajmniej pocieszyłeś mnie że nie mam tych klap wirowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MrMarkos

jeszcze moze to byc zwiazane z przeplywka badz niewielka nieszczelnoscia dolotu...

Myślisz że gdyby to była przepływka lub dolot to z zaślepionym zaworem chodziłoby dobrze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas rozpędzania samochodu gdy obrotomierz dochodzi do 2 tys. obr. czuć wyraźne szarpanie całym pojazdem (jakby kilka króciutkich spadków ciągu) i wydawane są jakieś dziwne dźwięki (chrobotanie, lekkie tarcie).

 

mogą być zużyte przeguby wewnętrzne na półosiach.Klasyczny objaw to szarpanie autem przy przyspieszaniu.Ćwiczyłem to.W moim przypadku(V6CDTI) brak zamienników tylko całe orginalne półosie.Cena to szok 2x3800zł=7600zł.Ale udało mi się kupić prawie nowe dużo taniej.Szukaj dalej byle nie to.Chociaż w twoim przypadku akurat to nie musi tyle kosztować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MrMarkos

Problem rozwiązany.

 

Po założeniu zaślepki z trzema dziurkami konstrukcji Fiata, przeczyszczeniu przepustnicy i boot sensora, silnik chodzi jak nowy, nie wywala żadnych błędów. Szkoda tylko wyrzuconej kasy na nowy EGR. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MrMarkos

co to za zaslepka??

 

Poradzili mi ją w serwisie fiata i tam też kupiłem, ponoć w tych samych silnikach w autach fiata robili w ASO masowe zakładanie tych zaślepek. W ASO Fiata powiedzieli że inżynierowie Fiata opracowali to jako lekarstwo na szarpanie silnikiem gdy wymiana EGR nie pomaga.

Jest też opracowana podobna do silnika Z19DTH (tam wstawia się to pomiędzy EGR a przepustnicą).

Poniżej zdjęcia dla DT.

post-12347-0-55560300-1306656982_thumb.jpg

post-12347-0-17286500-1306657405_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedziec ;)

dzieki za info...

ja slyszalem o podkladkach do egru, ale na rynku hiszpanskim.

wiec moze to to samo (zmniejsza dzialanie egra), albo przynajmniej ta sama idea...

dzieki za cynk ;)

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MrMarkos

dobrze wiedziec ;)

dzieki za info...

ja slyszalem o podkladkach do egru, ale na rynku hiszpanskim.

wiec moze to to samo (zmniejsza dzialanie egra), albo przynajmniej ta sama idea...

dzieki za cynk ;)

pozdro

 

Niby proste rozwiązanie, ale skuteczne.

Tu masz schemat dla Twojego silnika (chyba):

post-12347-0-06105200-1306662586_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności