Skocz do zawartości

Vectra szarpie przy rozpędzaniu.


Gość MrMarkos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Zainteresowanych, wyeliminowałam (nareszcie !!!!) powód szarpania w moim samochodzie. :D Nigdy nie przypuszczałabym, że to może być to... koło dwumasowe i sprzęgło. Po kompletnej wymiane problem się skończył :jupi: (póki co przejechałam 200km i jest ok a było już tak źle, że szarpało notorycznie regularnie) koszt dość wysoki 2600części (LUK) + 400 wymiana (przynajmniej u mnie) ale było warto... nareszcie spokój; mam tylko nadzieję, że nie cieszę się przedwcześnie ;) dam znać po przejechaniu 1000km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 rok później...
Gość kriswal

Jak dla mnie prawie 3tyś to znaczna kwota przy samochodzie wartości 20tyś zł... :/ pozdrawiam :rolleyes:

cześć

napisz proszę czy auto nadal jeździ bez poszarpywania. Mam dokładnie ten sam problem, a mechanicy rozkładaja ręce

z góry dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przebieg w aucie? Opisz bliżej to szarpanie. Kiedy występuje przy jakich obrotach na jakich biegach?

 

Z viviane będziesz miał problem się skontaktować, bo nie loguje się od września 2013.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kriswal

Jaki masz przebieg w aucie? Opisz bliżej to szarpanie. Kiedy występuje przy jakich obrotach na jakich biegach?

 

Z viviane będziesz miał problem się skontaktować, bo nie loguje się od września 2013.

Zaczęło się od tego, że auto nie mogło praktycznie ruszać z miejsca. Przeskakiwałem przez skrzyżowania jak kangur 5km/h. Takie objawy były przy obrotach do 1700. Później już jak się wkręcił to jechał normalnie. W końcu odpiąłem kostkę od egr-a i auto jeździło bez większego problemu (trochę słabsze i głośniejsze). Wymieniłem egr-a na nowy Pierburg i auto ożyło tzn przy podłączonym egr-e rusza normalnie, ale w przedziale 1800-2500 obrotów przy rozpędzaniu, z reguły na 2 biegu, auto przerywa, szarpie, aż przjdzie ten zakres i jedzie normalnie. To są takie półsekundowe przerwy. Przebieg mam 127 tys. do tej pory auto jeździło super, z resztą teraz o dziwo jak dam ostro w palnik, w sensie bardzo dynamicznie się rozpędzam to auto nie przerywa, Ciekawe jest też to, że powiedzmy jadę stałą prędkością i dojeżdżam do górki, wzniesienia, gdzie nie ma konieczności mocniejszego wciskania gazu, to auto zaczyna szarpać.

to tak mnw wygląda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być związane ze sprzęgłem. Zobaczymy co podpowiedzą koledzy posiadający auto z tym silnikiem.

Przydałoby się może jeszcze zrobić na wszelki wypadek diagnozę dynamiczną i wrzucić logi na forum do przejrzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kriswal

problem rozwiązał nowy soft wgrany w Oplu. Auto nie szarpie :super:

dzięki za pomoc

Edytowane przez kriswal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość achpiotr

Cześć wszystkim.

I ja dołączę się do tematu. Z19DTH 150KM.

 

Najpierw zaczął padać mi EGR (standardowo brak mocy na dole raz błąd o braku ciśnienia w dolocie, potem zaciął się w pozycji zamkniętej więc błąd o zbyt małej ilości gazów). Wyczyszczony został elektromagnes. Zaciął się w pozycji otwartej - tym razem został zamontowany zawór używany ale sprawny... No i się zaczęło...

 

1 Szarpanie na używanym zaworze i towarzyszący dźwięk szurania/ syczenia. - więc odłączyłem wtyczkę wszystko OK

2 Zamontowany stary zawór - tym razem wyczyszczona część mechaniczna - po jakiś 200km słychać lekko ten dźwięk w różnym zakresie obrotów ale bez szarpania.

3 Akurat przyszedł czas na kolektor - został wymieniony, przy okazji czyszczenie przepustnicy i boot sensora.

4 No i zamontowany nowy EGR (w starym przez trzpień już się sadza przedostawała do części elektrycznej, także wiadomo było że już będzie trzeba często czyścić)

5 Samochód szarpie i słychać ten dźwięk.

6 Porządnie wyczyszczony stary zawór - szarpania brak dźwięk czasem słyszalny ale powoli coraz częściej.

7 Nowy zawór zareklamowany i wymieniony na kolejny z innego roku - szarpie i słychać dźwięk.

8 Aktualizacja oprogramowania sterownika też nic nie dała.

 

Pomocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności